Keramickou popelnici nepůjčujeme. Uherské Hradiště počtvrté vyhrálo soutěž v třídění odpadů!

DSC00007.JPG Opět úspěch! Ve třináctém ročníku soutěže „O keramickou popelnici“ ve Zlínském kraji se Uherské Hradiště umístilo na prvním místě. Vítězství v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel obhájilo už počtvrté v řadě.

Soutěž O keramickou popelnici hodnotí množství vytříděného komunálního odpadu v jednotlivých městech. Hlavním ukazatelem je množství vytříděného plastu, papíru, skla, nápojového kartonu a kovu na jednoho občana v kilogramech.

"Děkuji všem občanům, kteří zodpovědně  třídí odpad. V oblasti nakládání s odpady máme díky tomu velmi dobré jméno a pro ostatní jsme tou nejsilnější konkurencí,“ vyjádřil se starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Další úspěchem města je ocenění kolektivního systému ELEKTROWIN, které odráží množství sběru elektrozařízení v přepočtu na jednoho obyvatele. Zde se Uherské Hradiště utkalo s městy Zlínského kraje nad 10.000 obyvatel a s výtěžností 4,5 kila na jednoho obyvatele  neodešlo bez certifikátu

Úspěchy v oblasti třídění odpadu město Uherské Hradiště zaznamenává již od roku 2015, kdy získalo první keramickou popelnici za největší množství vytříděného odpadu ve Zlínském kraji.

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz