Konec léta stráví děti na opravených hřištích

IMG_3317.JPG Už jsme informovali o tom, že město pracuje na modernizaci dalších dětských hřišť - konkrétně hřiště na Větrné ulici na Východě a ve Ztracené ulici v Sadech. Nyní už hlásíme hotovo! Od poloviny srpna už děti mohou tato hřiště naplno využívat.

Na dětském hřišti u základní školy Větrná byl hlavním důvodem celkové revitalizace hřiště špatný stav dopadových ploch. Dětské hřiště se nachází vedle základní školy na Východě.

Instalované herní prvky jsou určené pro děti starší 8 let. Konkrétně jde o trampolínu, kolotoč Supernova a herní sestavu pro lezení. Ta je tvořená z žárově pozinkované oceli, plastu a lana s ocelovým jádrem. Sestava umožňuje rozličné činnosti: klouzaní po plastové klouzačce, točení na točidle, odpočinek v plastovém sedáku, ale také stoupání po lezecké stěně.

Dopadová plocha hřiště je vytvořena z lité pryže, která je  bezpečná, extrémně trvanlivá, vodopropustná, výborně tlumí otřesy, její povrch je elastický a bez problematických spojů. Dlouhodobě má také nejnižší náklady na údržbu. Město ale nezapomíná ani na okolí hřiště. „Na podzim v blízkosti hřiště vysadíme dva stromy, které v budoucnu zajistí potřebný stín,“ konkretizoval starosta města Stanislav Blaha.

I na dětském hřišti v Sadech na ulici Ztracená byla celková revitalizace více než potřebná. Na hřiště město nechalo namontovat multifunkční sestavu, která obsahuje lezeckou stěnu, klouzačku a tři plastové odpočinkové sedáky. Celá sestava je protkána lany. Hřiště bylo rekonstruováno za finanční podpory Místní komise Sady.

Na obě hřiště byly instalovány moderní herní prvky vyrobené z vysoce odolných, bezpečných a bezúdržbových materiálů (HDP panely, galvanizovaná ocel).  Náklady na revitalizace obou dětských hřišť byly ve výši 2,5 milionu korun.

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty