Konec léta stráví děti na opravených hřištích

IMG_3317.JPG Už jsme informovali o tom, že město pracuje na modernizaci dalších dětských hřišť - konkrétně hřiště na Větrné ulici na Východě a ve Ztracené ulici v Sadech. Nyní už hlásíme hotovo! Od poloviny srpna už děti mohou tato hřiště naplno využívat.

Na dětském hřišti u základní školy Větrná byl hlavním důvodem celkové revitalizace hřiště špatný stav dopadových ploch. Dětské hřiště se nachází vedle základní školy na Východě.

Instalované herní prvky jsou určené pro děti starší 8 let. Konkrétně jde o trampolínu, kolotoč Supernova a herní sestavu pro lezení. Ta je tvořená z žárově pozinkované oceli, plastu a lana s ocelovým jádrem. Sestava umožňuje rozličné činnosti: klouzaní po plastové klouzačce, točení na točidle, odpočinek v plastovém sedáku, ale také stoupání po lezecké stěně.

Dopadová plocha hřiště je vytvořena z lité pryže, která je  bezpečná, extrémně trvanlivá, vodopropustná, výborně tlumí otřesy, její povrch je elastický a bez problematických spojů. Dlouhodobě má také nejnižší náklady na údržbu. Město ale nezapomíná ani na okolí hřiště. „Na podzim v blízkosti hřiště vysadíme dva stromy, které v budoucnu zajistí potřebný stín,“ konkretizoval starosta města Stanislav Blaha.

I na dětském hřišti v Sadech na ulici Ztracená byla celková revitalizace více než potřebná. Na hřiště město nechalo namontovat multifunkční sestavu, která obsahuje lezeckou stěnu, klouzačku a tři plastové odpočinkové sedáky. Celá sestava je protkána lany. Hřiště bylo rekonstruováno za finanční podpory Místní komise Sady.

Na obě hřiště byly instalovány moderní herní prvky vyrobené z vysoce odolných, bezpečných a bezúdržbových materiálů (HDP panely, galvanizovaná ocel).  Náklady na revitalizace obou dětských hřišť byly ve výši 2,5 milionu korun.

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz