Krásné a šťastné Vánoce!

vánoce.jpg

Vážení spoluobčané,

Vánoce klepou na dveře! Blíží se čas, kdy bychom měli všichni zpomalit, alespoň na chvíli hodit za hlavu starosti a úkoly, stres a spěch a zkrátka jen být, odpočívat a užívat si pohody domova. 

Spolu s Vánocemi se k nám bohužel blíží i další koronavirová vlna. Tato slova se mi nepíšou lehce. Ani já jsem si na jaře nedokázal představit, že tady s námi bude koronavirus tak dlouho, že boj s ním bude tak těžký a že bude tak moc ovlivňovat životy nás všech. Realita je ale taková, jaká je a nemá smysl před ní zavírat oči. 

Chci vás proto letos už podruhé požádat o trpělivost. Náš kraj se znovu rychle zařadil mezi nejvíce zasažené. Hygienici každý den hlásí nová čísla nemocných a věřte mi, že tempo, jakým přibývají, se mi vůbec nelíbí. 

Zůstaňte prosím na Vánoce doma. Pokud to jde, omezte vánoční večírky, velká setkání s blízkými, všechny velké akce v uzavřených prostorech. Noste roušky, desinfikujte si ruce. A pokud máte pochybnosti, využijte možnosti testování, které je zdarma. 

Vím, že některým z vás jsou tyto kroky nepříjemné. Že jste unavení a cítíte, že už toho máte dost. Ale věřte mi - každý z těchto kroků je prevencí, ochranou, která přispívá k záchraně lidských životů. A to je alespoň pro mě osobně hodnota, za kterou mi všechna ta opatření stojí. 

Přeji vám krásné svátky. Letos možná výjimečné v tom, že když všichni najdeme pod stromečkem jeden společný dárek – zdraví pro všechny, bude to to nejvíc, co vůbec můžeme dostat.

Děkuji vám.

Stanislav Blaha, 

starosta města Uherské Hradiště