Křížové zastavení v Sadech pod rukama restaurátora prokouklo

PB160754.JPG Po kříži v Cikánce opravilo město Uherské Hradiště další sakrální památku v městské části Sady - křížové zastavení od neznámého autora.

Drobná památka z 19. století situovaná při cestě k sadskému hřbitovu doznala v těchto podzimních dnech změny.

Původní krásu dílu vrátil zásah restaurátora Františka Zhoře. Památku již pokrývala nevzhledná krusta tvořená atmosférickými nečistotami ale i dalšími agresivními prvky produkovanými mechy, lišejníky a řasami.

Náklad za obnovu ve výši 70 tisíc korun zaplatilo město.

"Uherské Hradiště a jeho okolí je těmito drobnými památkami doslova protkáno, to ostatně ví každý, kdo se kolem sebe rozhlíží. Cítíme za povinnost se také o tato díla starat, bylo by velmi smutné, kdybychom je nechali svému osudu," zmínil starosta města Stanislav Blaha.

PB160754.JPG

Kontakty na odpovědnou osobu