Květen 2016

Přehled zajímavých událostí, které se udály v rámci činnosti městské policie v měsíci květnu 2016.

Dne 2.5.2016 v 17:25 hod. bylo přijato telefonické oznámení pracovníka supermarketu Albert na OD Centrum o zadržení pachatelky krádeže zboží, kterou byla 20-letá žena z UH. Hlídka po příjezdu a následném ověření totožnosti pachatelky zjistila, že byla v posledních třech letech za obdobné jednání potrestána, tudíž vzniklo podezření ze spáchání TČ, a proto byla na žádost PČR předvedena na místní obvodní oddělení k dalšímu šetření.

 

Dne 14.5.2016 ve 21:00 hod. spatřila hlídka pří pojížďce po Třídě Malinovského na jedné z autobusových zastávek ležící ženu. Strážníci u ní zastavili a zjistili, že žena (37 let, Valašské Meziříčí) spí a je zřejmě silně podnapilá, což potvrdila i následná orientační dechová zkouška na alkohol s výsledkem 1,49 promile. Následoval tedy rutinní postup, což znamená vyšetření přivolaným lékařem RZS a následné převezení „pacientky“ do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži.

 

Dne 18.5.2016 ve 13:15 hod. byla obsluhou kamerového systému spatřena v Jezuitské zahradě (park u Obchodní akademie) žena romské národnosti, která nabízela kolemjdoucím nějaké zboží, později zjištěno, že se jednalo o neznačkové parfémy. Protože Tržní řád města Uherské Hradiště takový způsob prodeje zakazuje, byla žena (31 let, Slovensko) strážníky zadržena a za své protiprávní jednání jí byla uložena bloková pokuta.

 

Dne 28.5.2016 v 9:25 hod. bylo přijato telefonické oznámení operačního důstojníka PČR se žádostí o prověření krádeže zboží v supermarketu Kaufland s následným zadržením pachatele zdejší ostrahou, při kterém pachatel údajně ohrožoval pracovníka ostrahy nožem. Po příjezdu na místo si strážníci pachatele převzali a zjistili, že se jedná o muže (20 let) z Uherskohradišťska. Ten, dle vysvětlení pracovníka ostrahy, předešlého dne odcizil z prodejny 2 láhve alkoholického nápoje zn. Captain Morgan v hodnotě 998,- Kč a s odcizeným zbožím se mu podařilo uprchnout. Když se však pachatel na druhý den do prodejny vrátil (určitě ale ne s úmyslem odcizené zboží zaplatit), pracovník ostrahy si jej všiml a pachatele zadržel. Tomu ale nejdřív předcházelo ohrožování nožem uvedeného pracovníka ostrahy ze strany pachatele, o čemž pracovník ostrahy ihned informoval Policii ČR. K tomuto jednání se strážníkům pachatel přiznal a následně i policistům , kteří se na místo po chvilce rovněž dostavili a pachatele z důvodu podezření ze spáchání trestného činu převezli na své oddělení k dalšímu šetření.