Leden 2016

Přehled zajímavých událostí, které se udály v rámci činnosti městské policie v měsíci lednu 2016.

Dne 5.1.2016 v 02:40 hod. prováděla hlídka MP hlídkovou činnost na Svatojiřském nábřeží, kde zjistila na zdejším parkovišti ležícího a spícího muže. Po jeho probuzení strážníci zjistili, že muž vykazuje známky podnapilosti, no horší bylo, že současně i známky silného podchlazení. Proto jej umístili do svého služebního vozu a na místo byla přivolána i Rychlá záchranná služba, která muže následně převezla na ošetření do zdejší nemocnice.

 

Dne 7.1.2016 v 9:15 hod. se na městskou policii obrátila se žádostí o pomoc 50-ti letá žena z UH, a to konkrétně při otevření dveří do svého bytu, které si nedopatřením zabouchla. Strážníci se na místo dostavili i s přivolanými hasiči a s jejich pomocí se dveře do bytu podařilo bez problémů otevřít. Po ověření totožnosti oznamovatelky a její příslušnosti k bytu  strážníci společně s hasiči místo opustili.

 

Dne 11.1.2016 v 10:40 hod. byli strážníci při hlídkové činnosti na ul. Politických vězňů svědky pádu ženy, přičemž se při tomto udeřila do hlavy. Strážníci 56-ti leté z Uherskobrodska přivolali Rychlou záchrannou službu, která ji převezla na vyšetření do zdejší nemocnice.

 

Dne 12.1. v 00:36 hod. bylo přijato telefonické oznámení obyvatelky jednoho z rodinných domů v Mařaticích o rušení nočního klidu, způsobeném hlukem z elektrické vrtačky vycházejícím z jednoho z domů v její blízkosti. Po příjezdu na místo strážníci kontaktovali majitele uvedeného domu, který se omluvil s odůvodněním, že předělává v domě dveře a neuvědomil si, že by mohl hluk rušit obyvatele okolních domů. Přislíbil, že prací již zanechá, což také učinil, a proto strážníci usoudili, že u dotyčného od sankce ustoupí a k vyřízení celé věci postačí domluva.

 

Dne 13.1.2016 ve 21:35 hod. bylo přijato telefonické oznámení jednoho z nájemníků bytového domu ve Staré Tenici v UH o ležícím a spícím muži na podlaze chodby v patře jejich domu. Po příjezdu na místo strážníci muže probudili a ten uvedl, že zde byl na návštěvě u svého kamaráda, kde vypil určité množství alkoholu. Po odchodu jej však „přepadla únava“ a tak se rozhodl, že si ještě na chodbě lehne a trochu si „odpočine“ . Protože strážníci usoudili, že v tomto případě společenská škodlivost jednání tohoto 60-ti letého muže z UH nedosahovala stupně udělení sankce, vyřídili věc s mužem domluvou a ten poté odešel domů.

 

Dne 18.1.2016 ve 12:40 hod. bylo přijato telefonické oznámení nájemníka jednoho z bytových domů v UH, ve kterém oznamoval, že již dlouho neviděl svého souseda (67 let) , na zvonění nereaguje a proto má obavu, že se sousedovi zřejmě něco stalo. Na místo ihned vyjela hlídka MP a po zjištění stavu věci byla na místo přivolána i Policie ČR, která ze zákonných důvodů rozhodla o násilném otevření bytu, o což se postarali přivolaní hasiči. Po vstupu do bytu byl soused nalezen bez známek života v jednom z pokojů a proto byla na místo přivolána i RZS, jejíž lékař bohužel konstatoval u muže smrt. Celý případ si tak převzala do svého šetření Policie ČR.

 

Dne 23.1.2016, v 11:25 hod. bylo přijato telefonické oznámení pracovníka ostrahy autobusového nádraží o pohybu silně podnapilé ženy v prostoru nástupišť aut. nádraží. Strážníci po příjezdu na místo ženu zadrželi a ihned poznali, že je opravdu silně podnapilá. Strážníci si toto chtěli ověřit i pomocí dýchacího přístroje, což se však vzhledem ke stavu ženy pochopitelně nepodařilo. Na místo přivolaný lékař po vyšetření u ženy (55 let) zkonstatoval, že je opravdu silně podnapilá a schopna převozu na protialkoholní záchytnou stanici do Kroměříže, kam také byla ihned strážníky převezena.

 

Dne 28.1.2016, v 16:45 hod. bylo přijato telefonické oznámení člena ostrahy supermarketu PENNY MARKET o zadržení pachatele krádeže zboží. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že pachatelem zboží v hodnotě 89,-Kč, je 21 letý muž z Uherskohradišťska , který, jak bylo následně zjištěno, byl již v posledních dvou letech za majetkovou trestnou činnost potrestán soudem. Z tohoto důvodu se rázem stal podezřelý ze spáchání trestného činu a byl hlídkou převezen k dalšímu šetření na Obvodní oddělení PČR.