Leden 2017

Přehled zajímavých událostí, které se udály v rámci činnosti městské policie v měsíci lednu 2017.

Rozbitou skleněnou výplň u novinového stánku na vlakovém nádraží nahlásil na tísňovou linku výpravčí ČD dne 1.1.2017 ve 2 :43 hod. Případ si převzala do svého šetření Policie ČR.

 

Dne 1.12017 v 02:55 hod. nahlásil vrátný Klubu kultury, že zadržel mladíka, který poškodil fasádu budovy Klubu kultury. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že se jedná o 17-ti letého mladíka z Otrokovic, který ke svému jednání uvedl to, že do fasády kopl v rozčílení, protože jej napadl v Tomi baru neznámý muž, čímž způsobil roztříštění obkladové tabule na fasádě. Vzhledem ke skutečnosti, že mladík svého jednání litoval a způsobenou škodu v následujících dnech uhradil, byla mladíkovi uložena ze strany městské policie bloková pokuta.

 

Dne 7.1.2017 ve 23:15 hod. se dostavili na služebnu městské policie dva mladíci (19 a 23 let) z Rumunska, kteří oznámili, že je do Uherského Hradiště přivezl dodávkou z Prahy muž ukrajinské národnosti, který je vysadil u Hotelu Grand se slibem, že do půl hodiny jim přiveze jejich pasy a peníze, které si vydělali v Praze. Když se však muž z Ukrajiny nedostavil ani po několika hodinách, rozhodli se mladíci vše oznámit na městskou policii, kde si jej převzali policisté ČR. Ti je následně převezli na oddělení cizinecké policie do Zlína.

 

Dne 13.1.2017 ve 14:10 hod. bylo přijato telefonické oznámení ženy z UH (49 let), která uvedla, že se napila „trochu“ alkoholu, z čehož se jí udělalo špatně. Strážníci na místě zjistili u ženy, která je v této oblasti „známou firmou“, naměřili 3,2 promile alkoholu a na místo tedy přivolali Rychlou zdravotnickou pomoc. Přivolaný lékař ženu vyšetřil a zkonstatoval, že nic nebrání tomu, aby byla žena umístěna do „apartmánu“ v protialkoholní záchytce, kam také byla následně strážníky převezena.

 

Dne 17.1.2017 ve 12:30 hod. bylo přijato telefonické oznámení obyvatele sídliště Štěpnice, že z jednoho ze zdejších kontejnerů na odpadky trčí lidské nohy. Hlídka na místě zjistila, že v kontejneru se nachází 36-ti letý muž ze Starého Města, který zde hledal něco, co „by se mu hodilo“. Muž byl nucen z kontejneru okamžitě vylézt a pouklízet odpadky, které z něj při jeho prohlídce vyhodil. Strážníci věc s mužem vyřídili domluvou a tento poté místo opustil.

 

Dne 18.1.2017 ve 13:22 hod. bylo obsluhou kamerového systému zjištěno, že 2 muži (oba 34 let, z Uherskohradišťska), zjevně pod vlivem alkoholu, rozbili při vzájemné potyčce skleněnou výplň výlohy Obchodního domu Centrum. Strážníci muže po chvilce zadrželi a protože byli podezřelí ze spáchání trestného činu, byli oba předání Policii ČR k dalšímu šetření.

 

Dne 22.1.2017 v 01:15 hod. byla přijata telefonická žádost operačního důstojníka PČR o asistenci při zákroku proti rvačce na diskotéce No.6 v Klubu Kultury. Při příjezdu na místo bylo zjištěno, že se mezi sebou porvali 2 muži ze Slovenska, přičemž 1 způsobil druhému zranění, které si vyžádalo okamžitou lékařskou pomoc s následným převozem do zdejší nemocnice. Útočníkovi se do příjezdu policejních hlídek podařilo uprchnout. Celou věc šetří Policie České republiky.

 

Dne 26.1.2017 v 17:25 hod. bylo přijato telefonické oznámení pracovníka bezpečnostní služby ve zdejší nemocnici, že po nemocničním areálu se pohybuje silně podnapilý muž, který má problém se udržet na nohou. Strážníci muži (57 let, bytem Uh. Brod) naměřila 3,37 promile alkoholu a po lékařském vyšetření jej převezli do protialkoholní léčebny v Kroměříži.

 

Dne 28.1.2017 v 06:12 hod. bylo telefonicky oznámeno mužem z UH, že se svými dvěma kamarády zadrželi muže, který na parkovišti mezi Měšťanskou besedou Klubem kultury hodil do předního okna zaparkovaného automobilu Škoda Octavia sklenici, přičemž došlo k jeho rozbití. Muž (24 let, UH-Mařatice) strážníkům uvedl, že on nic nerozbil, což zřejmě dle očitých svědků nebyla pravda a na místo byla přivolána i hlídka Policie ČR, která si věc převzala do svého šetření. Zajímavost celého případu umocňuje i skutečnost, že v době přítomnosti obou policejních hlídek na místě, došlo k úmyslnému rozbití skleněné výplně vstupních dveří do Klubu kultury dalším mladíkem (23 let, UH-Míkovice), který se po svém činu pokusil z místa utéct. To se mu však nepodařilo, protože jej ihned zadrželi přítomni strážníci a i tohoto výtržníka si převzala Policie ČR, která jej společně s předcházejícím pachatelem převezla na své oddělení.
 

Kontakty na odpovědnou osobu

Odbor organizační správy a informatiky
Oddělení informatiky
Hradební 1198
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Mgr. Jitka Ujčíková

T: 572 525 149
M: 739 488 555
E: Jitka.Ujcikova@mesto-uh_cz