Letní tábor v aquaparku v partnerském Sárváru

84612972_1910356125775778_5422686147262283776_o.jpg Pobytový tábor pro děti od 10 do 15 let v lanovém centru a aquaparku v maďarském Sárváru připravuje na letošek ve spolupráci Domem dětí a mládeže Šikula město Uherské Hradiště. V termínu od 2. do 8. srpna 2020 se děti mohou vyřádit nejen v obou k sobě přiléhajících zábavných parcích, ale vyzkouší si také pádlování na jezerech, aquazorbing, zahrají si třeba bowling, pétanque nebo ping pong. Čekají na ně různé hry i vědecké pokusy, jednoduše program plný zábavy i poučení.

S maďarským lázeňským městem Sárvár pojí Uherské Hradiště partnerská spolupráce již od roku 2012. Od té doby proběhlo oběma směry mnoho společných aktivit. Umělci z Uherského Hradiště vystavovali svá díla v Sárváru, maďarští naopak na Slovácku, v obou partnerských městech se účastní akcí a festivalů folklórní soubory, sportovních olympijských her mateřských škol se také pravidelně účastní děti z obou měst. A od loňského roku můžete ochutnat vína z okolí Sárváru, která jsou k zakoupení v uherskohradišťském městském informačním centru.

Kromě tábora v Maďarsku však DDM Šikula na letošní léto přichystal 32 táborů jak pobytových, putovních, tak i příměstských a to během obou prázdninových měsíců. Využívá k tomu táborové areály, jejichž vybavení plně odpovídá potřebám dětí a nabitému programu, který je pro děti připraven. „Jsme moc rádi, že už po řadu let je většina nabízených termínů vyprodána a že děti se na ně vracejí s radostí. Na táborech je čekají soutěže, dobrodružství, zábava, ale také noví kamarádi,“ konstatovala ředitelka domova dětí a mládeže Šikula Ivana Zůbková. Každoročně se připravují i nové tábory se zajímavým zaměřením. Letos je to právě tábor v Maďarsku, ale také příměstský tábor s rybářskou tématikou. Velký ohlas mají tradičně příměstské tábory  „Moje Slovácko, aneb u tetičky na dědině“, které probíhají ve spolupráci s Parkem Rochus, ICM a Regionem Slovácko. Přestože je již řada táborů plně obsazena, stále jsou ještě volná některá místa.

Bližší informace o táborech získáte na www.ddmsikula.cz nebo na tel. 572 551 347.

-JP-