Léto nám už klepe na dveře

IMG_E0232.JPG Milí spoluobčané, do našeho města se spolu s letním počasím začíná vracet i život. Zahrádky se plní, z hospod a restaurací se znovu ozývá cinkání příborů a sklenic a ožívat začínají i sportoviště. Tento ruch mi chyběl. Mám velkou radost z toho, že Hradiště znovu začíná vypadat tak, jak ho známe a máme rádi.

Také my jsme se, opatrně a tak, jak nám stávající epidemiologické podmínky umožňují, pustili do plánování letních akcí. Od začátku června jsme obnovili noční prohlídky města s průvodkyní. Až se červen přehoupne přes svou první polovinu, můžete se těšit na tradiční Svatojánský jarmark. A na začátku července si můžete užít oblíbené Slovácké léto. 

V srpnu se do Hradiště vrátí i filmovka. Letos v trochu odlišném termínu a taky ve zkrácené délce, ale bude. Z kraje září se zase otevřou ty nejzajímavější památky, budovy a prostory, včetně těch, které jsou po většinu roku nepřístupné. Dny Evropského dědictví mám osobně moc rád, protože otevírají místa, na která je jinak velmi těžké se dostat a to i přesto, že jsou s historií našeho města pevně spjatá. 

A to nejlepší nakonec – připravujeme také Slavnosti vína a otevřených památek a to v termínu 11. a 12. září. Rovnou přiznávám, že kolem příprav našlapujeme doslova po špičkách. Slavnosti vína jsou velká akce, na kterou každý rok dorazí ohromné množství lidí. Už nyní je tak jasné, že pokud se nám ji podaří připravit, bude vypadat jinak, než jak jsme byli zvyklí v předchozích letech. Pevně ale věřím, že bude. 

Přeji vám krásné léto. Plné odpočinku, času s rodinou a přáteli, grilovaček, letních posezení na zahradě nebo u Moravy, cyklo výletů a vycházek. Zkrátka všeho toho, čeho jsme si v posledním roce nemohli dopřát. A těším se, že se na nějaké z letních akcí potkáme. 

Váš starosta,

Stanislav Blaha