Léto se blíží, město nainstalovalo zařízení k osvěžení kolemjdoucích

DSC00092.JPG Nové mlžné zařízení nabízí osvěžení přímo na centrálním Masarykově náměstí. Konstrukci s tryskami s vodou doplňují mobilní květináče, které vkusně doplňují květinovou výzdobu v jiných částech náměstí.

V minulých letech bylo na Masarykově náměstí instalováno provizorní mlžné zařízení formou převěsu mezi sloupem veřejného osvětlení a rozcestníkem, které sice poskytovalo ochlazení v horkých letních měsících, ale esteticky na centrální náměstí zcela nezapadalo .

"Lidé na možnost ochlazení přímo na náměstí reagovali veskrze pozitivně, proto jsme se rozhodli nejen zachovat mlžné zařízení pro osvěžení vzduchu v horkých letních dnech, ale současně jej dostat do vhodnější podoby pro centrum města. Nakonec jsme technické řešení mlžné brány spojili s obohacením květinové výzdoby v centru města," řekl starosta města Stanislav Blaha

Oblíbené květinové pyramidy a závěsné truhlíky na sloupech veřejného osvětlení proto letos na Masarykově náměstí doplnily mobilní květináče s další květinovou výzdobou. Tyto květináče jsou současně doplněny mlžným zařízením.

Toto zařízení představuje systém čtyř mlžných bran, které jsou osazeny mlžícími tryskami, vytvářejícími  rovnoměrný opar pod bránou a v jejím okolí.

Květináče a mlžné brány jsou mobilní, takže stávající sestava ve tvaru kříže je variabilní.

-JP-