Lidé byli štědří, vybralo se přes 21 tisíc

Charitativně zaměřená veřejná sbírka, kterou již tradičně v předvánočním období pořádá město Uherské Hradiště, vynesla rekordní částku 21.577 korun!

V letošním roce se sbírka uskutečnila pro Diakonii ČCE – středisko CESTA, Uherské Hradiště. Výtěžek sbírky půjde na kulturní a terapeutické činnosti pro klienty denního stacionáře s mentálním a kombinovaným postižením.

"Termín pro slavnostní předání šeku s výtěžkem sbírky najdeme co nejdříve po Novém roce, všem dárcům patří ale již dnes obrovské díky," řekl člen rady města František Elfmark, který má sociální služby na starost.

Loňská sbírka vynesla 17 tisíc korun, které putovaly do PETRKLÍČE, o.p.s, Azylového domu pro ženy a matky s dětmi. Ještě o rok dříve (2014) byl výtěžek sbírky ve výši 13.454,- předán Základní a Mateřské škola speciální v Uherském Hradišti. Do dnešního dne nejvíce se vybralo v roce 2010, šlo o 17. 089,- korun.