Lidé opět štědře přispěli do vánoční sbírky

předvánoční sbírka 2022 (1).jpg Otevření pokladničky, do které mohli letos o vánocích občané i návštěvníci města přispívat u dřevěného betlému na Masarykově náměstí, prozradilo vysokou částku – lidé na charitativní účely věnovali přes 60 tisíc korun. V letošním roce poputuje výtěžek sbírky azylovému domu pro ženy a matky s dětmi Petrklíč.

Sbírku město Uherské Hradiště zahájilo 25. listopadu a přispívat do ní mohli občané i návštěvníci města až do 28. prosince. Výtěžek ze sbírky chce Petrklíč využít na vybudování pokoje pro ženy v krizi. Peníze město Uherské Hradiště slavnostně předá zástupcům azylového domu při nejbližší příležitosti v začátku roku 2023.

„Všem dárcům patří velké díky. Vybraná částka je důkazem, že lidem není osud těch, kteří neměli v životě tolik štěstí, lhostejný. Ochota pomoci druhým patří k věcem ze všech nejcennějším,“ poděkoval občanům starosta města Stanislav Blaha.

Charitativně zaměřenou veřejnou sbírku pořádá město každým rokem už 19 let. Peníze, které se ve sbírce vyberou, jsou vždy předány některému ze sociálních zařízení či spolku nebo organizaci, které pečují o děti a mládež.

Vloni byl výtěžek sbírky ve výši 55,5 tisíce korun předán Diakonii ČCE, středisku CESTA. Předloni vánoční sbírka vynesla takřka 60 tisíc korun, stejně jako o rok dříve. Dosud nejvyšší částku se ve veřejné vánoční sbírce podařilo vybrat v roce 2017, kdy občané do pokladniček věnovali na charitativní účely 70 762 korun, výtěžek byl tenkrát předán Dětskému domovu v Uherském Hradišti,“ vzpomněl místostarosta města Čestmír Bouda.

-JP- 

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz