Město do konce roku kompletně zrekonstruuje další dvě dětská hřiště

DH Na Hraničkách 1.PNG Uherské Hradiště se v říjnu pustí do kompletní modernizace dvou dětských hřišť. Obnovou projdou hřiště v ulici Na Hraničkách v Mařaticích a v Zahradní ulici ve Štěpnicích. Kromě toho se do konce roku dočkají doplnění nových herních prvků ještě další čtyři hřiště ve městě.

Hřiště v ulici Na Hraničkách bude určeno k uspokojení potřeb dětí různých věkových kategorií. Bude rozděleno na dvě zóny: větší děti se mohou těšit na sportovní hřiště s brankami na minikopanou a s basketbalovým košem, které bude ohrazené ochrannou sítí, malí návštěvníci si zase budou moci užívat dětské hřiště s novou houpačkou, skluzavkou, kolotočem a velkou lanovou kopulí. „V této části Mařatic dlouhodobě chybí kvalitní místo pro dětské hry a navíc zde v posledních letech proběhla nová výstavba, proto jsem rád, že jsme se s místní komisí dohodli na vzniku moderního dětského hřiště místo stávající nevyhovující asfaltové plochy,“ konstatoval místostarosta města Čestmír Bouda.

DH Na Hraničkách 1.PNG

DH Na Hraničkách 2.PNG

Dětské hřiště v ulici Zahradní bude pro změnu určeno malým dětem. Do konce roku na ně budou čekat nové 3D prvky, jako například tunel, housenka, kuličková dráha a další. Chybět nebude ani skluzavka, točidlo nebo potrubní zvukovod. Celá plocha bude z certifikované a zdravotně nezávadné lité pryže, protože dobře tlumí otřesy, je trvanlivá a vodopropustná. Podobně jako u ostatních hřišť i zde město klade důraz na to, aby byly herní prvky nejen odolné a bezúdržbové, ale hlavně bezpečné.

DH Zahradní 1.PNG

„Kvalita dětských hřišť ve městě je pro nás jednou z priorit. Do konce roku plánujeme doplnění drobných herních prvků také na hřištích v Tůních, v Jarošově, Na Rybníku a ve Štěpnicích. V roce 2021 budeme revitalizovat dětská hřiště na Východě, ve Štěpnicích a v Míkovicích u přehrady, kde plánujeme instalaci dominantního lanového prvku. V Jarošově v ulici U Bagru pak chceme zbudovat úplně nové hřiště,“ dodal starosta města Stanislav Blaha s tím, že veškeré kroky jsou konzultovány s místními komisemi jednotlivých částí města.  

Práce na obnově dvou hřišť v celkové hodnotě více jak 2,6 milionů korun by měly začít v průběhu měsíce října, dokončeny by měly být do konce listopadu 2020.

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Ing. Klára Korvasová

T: 572 525 133
M: 731 687 993
E: Klara.Korvasova@mesto-uh_cz