Město obnoví parkovací automaty

20220509_110810.jpg Nákup 10 nových parkovacích automatů a jejich osazení do centra města schválila na své schůzi 9. května rada města. Nové parkovací automaty budou kromě nezbytné komunikační technologie 4G sítě umožňovat nad rámec základní hotovostní platby také bezkontaktní platby.

Obnova 10 parkovacích automatů je součástí I. etapy postupné obměny zastaralých parkovacích automatů v Uherském Hradišti. Sedm z dodaných automatů bude vybaveno solárním panelem. Původní parkovací automaty budou přesunuty na jiné pozice ve městě.

Důvodem obnovy automatů je zejména ukončení 3G sítě ze strany poskytovatele připojení. Z celkového počtu 36 parkovacích automatů je jich 24, které podporují pouze 3G síť. Ostatních 12 parkovacích automatů je technologicky novějších a splňují současné parametry a komunikační požadavky.

Dojde také k přesunu některých parkovacích automatů s dohledem i na zbytek území města, aby byl pokryt maximální perimetr. Město tak chce eliminovat výpadky parkovacích automatů v závislosti na spotřebě papírových kotoučů, plnosti kas a jiných závad. V případě výpadku parkovacího automatu, který není pod dohledem, bude mít parkující možnost platby u dalšího nejbližšího automatu.

„Celkovou obměnu automatů nezvládneme najednou, bude probíhat na etapy. Letos koupíme 10 nových automatů, totéž příští rok a poslední 4 až napřesrok. Protože všechny původní nejsou ještě nepoužitelné, přesuneme je na jiné, méně exponované pozice. Zásadní je novými automaty vybavit samotné centrum města s největší parkovací zátěží,“ informoval místostarosta města Jaroslav Zatloukal.

Dodávka, montáž a instalace 10 nových parkovacích automatů, demontáž původních s následným přesunem na nové pozice a nezbytné související stavební práce přijdou město na 2,1 milionu korun.

Audio pro média: 2022-05-09 místostarosta Ing. Jaroslav Zatloukal.mp3, soubor typu mp3, (1,35 MB)

-JP-