Město pořídilo nové hasičské auto pro Jarošov

IMG_6986.JPG Speciálně upravený Renault Trafic převzala od starosty města Stanislava Blahy do užívání Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Jarošova včele s velitelem Jindřichem Jurčou. Automobil bude sloužit zejména k dopravě jednotky na místo případného zásahu.

Vzhledem ke stáří, vysokému počtu najetých kilometrů a neuspokojivému technickému stavu původního vozidla Jednotky sboru dobrovolných hasičů Jarošov již byl tento automobil spíše přítěží. „Časté závady měly za následek stále vyšší náklady na jejich odstraňování a i provoz auta byl zcela neefektivní. To snižovalo logicky také akceschopnost jednotky,“ komentoval důvody k pořízení nového automobilu starosta města Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Upravený automobil Renault pro jarošovské hasiče má 9 míst k sezení, je na něm namontováno výstražné světelné zařízení schváleného typu a výstražné zvukové zařízení s funkcí megafonu. Obsahuje také základní hasičskou výbavu a barevné provedení podle vyhlášky o technických podmínkách požární techniky, tažné zařízení a střešní nosič pro uložení dalšího materiálu, vybavený nášlapnou deskou a žebříkem. Cena vozu byla 723 tisíc korun včetně DPH.

Město Uherské Hradiště aktuálně zřizuje 5 jednotek dobrovolných hasičů (Uherské Hradiště, Mařatice, Jarošov, Míkovice a Vésky). Naposledy pořídilo město nový automobil v roce 2015 pro Jednotku SDH z Míkovic.

IMG_6958.JPG

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Ing. Klára Korvasová

T: 572 525 133
M: 731 687 993
E: Klara.Korvasova@mesto-uh_cz