Město postaví další zastávky MHD, tentokrát ve Staré Tenici

IMG_4687.JPG Budování obousměrné autobusové zastávky ve Staré Tenici plánuje na podzim uherskohradišťská radnice. Práce by měly začít 1. října. Nové zastávky přijdou město na 2,6 milionu korun.

V lokalitě Stará Tenice nepůjde pouze o vybudování obousměrné autobusové zastávky, ale ve směru k nábřeží bude vytvořen celý nový zastávkový záliv.  Samozřejmě se počítá i s přilehlým chodníkem a přístřeškem pro cestující včetně přeložky stožárů veřejného osvětlení a vegetačních úprav.  Zastávka ve směru k centru města bude umístěna na jízdním pruhu. Stávající sjezd místní komunikace směrem do podjezdu pod železnicí bude zachován (připomínáme, že je zde zákaz pohybu motorových vozidel). 

„V návaznosti na nové zastávky přesuneme stávající přechod pro chodce a doplníme jej přisvětlením,“ přiblížil místostarosta města Jaroslav Zatloukal.

Po vzniku zastávek ve Staré Tenici volali místní občané již delší dobu. Město se jim proto snaží vyhovět, důvodem je také to, že výstavba autobusových zastávek je pro město dalším krokem k naplňování nové koncepce MHD, která má za cíl službu veřejné dopravy ve městě zásadně změnit.  Se vznikem zastávek ve Staré Tenici souvisí i výstavba nové autobusové zastávky na Svatojiřském nábřeží, která je právě v legislativním procesu. Další z nových zastávek vzniknou u Smetanových sadů a na ulici Sokolovská.  

„Zastávka na Sokolovské se projekčně připravuje, jde o poměrně složitou záležitost. Na zastávku u Smetanových sadů si právě podáváme žádost o dotaci. Doufáme, že k výstavbě obou dojde v příštím roce,“ uzavřel místostarosta Zatloukal.

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz