Město pro byznys? Za loňský rok je v kraji nejlepší Uherské Hradiště

MPB ZLIN-PR-001.jpg Uherské Hradiště se umístilo na prvním místě krajského kola celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys za rok 2019, který zpracovává analytická agentura Datank. Ocenění pro nejúspěšnější tři obce s rozšířenou působností ve Zlínském kraji byla předána na krajském setkání Svazu měst a obcí ve středu dne 26. srpna 2020 ve Zlíně.

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Hodnocení se dělí do dvou hlavních kategorií - podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskuzi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR.

„Jsem překvapený, protože naše město ještě v této soutěži v rámci kraje nevyhrálo. Takové zlepšení je pro mě signálem, že podmínky k životu i podnikání jsou v Uherském Hradišti stále lepší. V letošním roce intenzivně pracujeme na tom, abychom spustili coworkingové centrum, což bude velmi vhodné a výhodné hlavně pro začínající podnikatele. V Hradišti je spousta lidí s dobrými nápady a my jim chceme umožnit, aby komunikovali s lidmi, kteří už mají své zkušenosti a aby se tak vyhnuli problémům, se kterými se už potýkal někdo před nimi,“ komentoval ocenění starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Město pro byznys - celá tisková zpráva: 

TZ_Uherské Hradiště dobývá ve Zlínském kraji podnikatelský trůn.docx

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz