Město vyhlásilo nejlepší sportovce za poslední dva roky

_5MM4966_resize.jpg V pořadí již třiadvacáté vyhlašování nejlepších sportovců města Uherské Hradiště, při kterém se veřejnost dozvěděla jména nejlepších sportovců za roky 2020 a 2021, vyneslo opět, po roční přestávce, na světlo světa úspěchy mimořádných talentů, dominujících v různých odvětvích sportu. Nejvíce ocenění posbírali zástupci atletiky a fotbalu.

Vítězové byli oceněni při tradičním Slavnostním vyhlášení nejlepších sportovců města Uherské Hradiště za roky 2020 a 2021, které se konalo v pátek 25. února ve Slováckém divadle. Slavnostní akt se letos uskutečnil po roční pauze, když vloni, poprvé ve více než dvacetileté historii oceňování, vystavila vyhlašování nejlepších sportovců stopku pandemie koronaviru.

Za rok 2020 zvítězila v kategorii mládeže tenistka Denisa Tománková, mezi dospělými se nejlepším sportovcem roku stal atlet Tomáš Habarta. Kolektivem roku 2020 pak byly vyhlášeny dorostenky 1. FC Slovácko. Trenérem roku se stal trenér atletiky Robert Sklenář. Mezi sportovci z Uherského Hradiště působícími v jiných městech dominoval kanoista Jiří Zalubil.

V roce 2021 pak byli nejúspěšnějšími sportovci atleti a fotbalisté: mezi mládeží to byl fotbalista a atlet Petr Meindlschmid, mezi dospělými obhájil prvenství Tomáš Habarta. Kolektivem roku 2021 se stalo A mužstvo fotbalistů 1. FC Slovácko, za celý kolektiv ocenění převzal záložník Marek Havlík. Trenér prvoligového celku Martin Svědík poté dominoval v kategorii Trenér roku. Nejlepšími sportovci mimo Uherské Hradiště se stali fotbalista Matěj Kovář a kanoista Jiří Zalubil.

Slavnostního předávání cen nejlepším sportovcům se spolu se členy vedení města Uherské Hradiště v čele se starostou Stanislavem Blahou zhostili předseda Klubu olympioniků ČOV a olympijský medailista Oldřich Svojanovský, bývalý fotbalový reprezentant Miroslav Kadlec, úspěšný fotbalový trenér František Komňacký, mnohonásobný mistr republiky v šermu šavlí Michal Trubačík nebo reprezentantka ČR v házené Kristýna Mika Salčáková.

O hudební vystoupení s muzikálovými skladbami se postarali herci ze Slováckého divadla Pavlína Hejcmanová a Tomáš Šulaj, speciální aerobní choreografií oživily večer členky Sportovního klubu Sport Academy B2M.

 „Uherské Hradiště může být na své sportovce hrdé. Místní sportovci výrazně napomáhají tomu, že město má v republice dobré jméno. Jsem rád, že velmi ztížené podmínky v uplynulých dvou letech, poznamenaných epidemií koronaviru, se na výsledcích našich vynikajících reprezentantů nijak podstatně nepodepsaly a že se tak mohli zapsat do sportovní historie nejen našeho města, ale i České republiky. Poděkování ale nepatří jenom těm, kteří zazářili na sportovních kolbištích, ale také všem, kteří je k vrcholovému sportu vedou, zejména rodičům, trenérům a všem, kteří sport udržují v chodu a na cestě vzhůru,“ nechal se slyšet starosta města Stanislav Blaha.

Záznam ze slavnostního vyhlašování mohou zájemci zhlédnout na Televizi TVS v sobotu 26. února 2022 od 17 hodin a je dostupný také na YouTube kanálu zde.

-JP-

Foto: MgA. Marek Malůšek