Město vyhlásilo nejlepší sportovce za rok 2022

Milan Petržela.jpg V pořadí již čtyřiadvacáté vyhlašování nejlepších sportovců města Uherské Hradiště opět představilo úspěchy řady vynikajících talentů z různých odvětví sportu. Nejvíce ocenění posbírali zástupci fotbalu, pro které byl rok 2022 výjimečně úspěšný.

Vítězové byli oceněni při Slavnostním vyhlášení nejlepších sportovců města Uherské Hradiště za rok 2022, které se konalo v pátek 24. února 2023 ve Slováckém divadle. V kategorii mládeže do 15 let zvítězil za rok 2022 judista Tomáš Kroča, mezi mládeží nad 15 let a dospělými se nejlepším sportovcem roku stal fotbalista Milan Petržela (úvodní foto). Kolektivem roku 2022 pak byli vyhlášeni fotbaloví muži 1. FC Slovácko. Dominance fotbalu pokračovala také v dalších kategoriích, když trenérem roku se stal trenér A-mužstva 1. FC Slovácko Martin Svědík. Mezi sportovci z Uherského Hradiště působícími v jiných městech pak dominoval rovněž fotbalista, brankář Matěj Kovář (Manchester United, nyní hostující první brankář v AC Sparta Praha).

Slavnostního předávání cen nejlepším sportovcům se spolu se členy vedení města Uherské Hradiště v čele se starostou Stanislavem Blahou zhostili hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, bývalý skokan na lyžích Jakub Janda, fotbalový trenér Bohumil Páník a několikanásobná atletická mistryně republiky i Evropy, úspěšná reprezentantka Denisa Helceletová, dříve Rosolová.

O hudební vystoupení se postarali učitelé ze Základní umělecké školy Slovácko, speciální aerobní choreografií oživily večer členky Sportovního klubu Sport Academy B2M.

„Všichni sportovci svými úspěchy reprezentují nejen sebe, ale také naše město, za což jim patří velké poděkování. Stejně tak děkuji všem, kdo se podílejí na podpoře sportu v našem městě. Od rodičů, kteří podporují své děti v jejich sportovních aktivitách, až po trenéry či organizátory sportovních událostí,“ vyjádřil se starosta města Stanislav Blaha.

Sportovce na ocenění mohla nominovat jak veřejnost, tak také sportovní kluby. Nominace v jednotlivých kategoriích vyhodnocuje sportovní komise Rady města Uherské Hradiště.

Záznam ze slavnostního vyhlašování mohou zájemci zhlédnout na Televizi TVS v sobotu 25. února 2023 od 17 hodin.

Nejlepší sportovci města Uherské Hradiště za rok 2022 - kompletní výsledky:

Kategorie Mládež do 15 let:
Tomáš Kroča (judo)

Další nominovaní sportovci v kategorii:
Viktor Malušek (plavání), Štěpán Pavlíček (šerm), Markéta Prášilová (atletika), Monika Železníková (atletika)

Kategorie Mládež nad 15 let a dospělí:
Milan Petržela (fotbal)

Další nominovaní sportovci v kategorii:
Tomáš Habarta (atletika), Petr Meindlschmid (atletika), Šimon Pekař (atletika), Štěpán Šípek (atletika)

Kategorie Sportovní kolektiv:
Fotbal – muži „A“ - 1. FC Slovácko

Další nominované kolektivy v kategorii:
Fotbal – ženy - 1. FC Slovácko, Sport. aerobik – kadetky - Sport Academy B2M, Veslování – párová čtyřka juniorek - VK Morávia Uherské Hradiště

Kategorie Sportovci s trvalým bydlištěm v UH reprezentující TJ, SK v jiných městech:
Matěj Kovář (fotbal) – Manchester United / AC Sparta Praha

Kategorie Trenér:
Martin Svědík – fotbal 1. FC Slovácko

Další nominovaní trenéři v kategorii:
Petr Franta TJ Slovácká Slavia - šerm
Karel Krajča TJ Slovácká Slavia - judo
Ivan Ressler AC Slovácká Slavia - atletika
Robert Sklenář AC Slovácká Slavia - atletika

Pozn: Ačkoliv se jedná již o 25. ročník této ankety, samotné vyhlašování se konalo po dvacáté čtvrté kvůli přerušení z důvodu koronaviru, kdy vyhlašování ankety za rok 2020 a 2021 proběhlo společně v únoru 2022.

Foto: MgA Marek Malůšek a 1. FC Slovácko