Město získalo druhé a třetí místo v soutěži Zlatý erb 2019

IMG_20190311_143724.jpg Město Uherské Hradiště přivezlo dvě ocenění ze soutěže Zlatý erb. V rámci Zlínského kraje má druhé nejlepší internetové stránky a třetí nejlepší elektronickou službu v kategorii Smart city - Geografický informační systém.

Ocenění zástupcům měst a obcí, které se letos nejvýše umístily v krajském kole soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronickou službu, byla v pondělí 11. března slavnostně předána ve Zlíně.

Do krajského kola soutěže Zlatý erb bylo přihlášeno celkem 16 webových stránek měst a obcí a 6 elektronických služeb, které města nebo obce provozují. „Jsem potěšen, v silné konkurenci jsme s našimi webovými stránkami obstáli na krásném druhém místě. Krajská odborná porota hodnotila celkový dojem ze stránek, také jejich ovladatelnost, přehlednost, informační hodnotu a inovativnost. Na rozvoji webových stránek města neustále pracujeme a stále se snažíme přinášet něco nového,“ sdělil místostarosta Čestmír Bouda. Podle jeho slov je nejnovějším počinem na webových stránkách města Uherské Hradiště inovovaný rezervační systém, který v únoru letošního roku doznal zásadních změn. „Celý systém, ve kterém se lidé mohou objednat na vyřízení občanek, pasů, řidičských průkazů a dalších je nyní na jednom místě, je přehlednější a jednodušší,“ vyzdvihl Bouda.

V kategorii Nejlepší elektronická služba a projekty Smart City byly hodnoceny užitečnost služby a inovativnost řešení. Uherské Hradiště zde obstálo na třetím místě se službou GIS – Geografický informační systém. Geografický informační systém (GIS) je počítačový systém, který umožňuje ukládat, spravovat a analyzovat prostorová data. Na městském úřadě v Uherském Hradišti je využíván od roku 2004; v lednu 2018 byl systém inovován a funguje i na mobilních zařízeních. Hlavní novinkou je zpřístupnění pozemků města a tematické pohledy na parcely v mapové aplikaci Katastrální mapa. Uživatelé si tak mohou prohlédnout např. městský mobiliář (lavičky, koše), veřejné osvětlení, odpadové hospodářství, přehled komunikací města, dětská hřiště apod. V mapě lze nyní i kreslit a tím je možné vytvořit vlastní úseky, plochy i poznámky a následně je komukoli přeposlat. Systém umožňuje také sledovat aktuální polohu daného uživatele.

V loňském roce Uherské Hradiště v soutěži o nejlepší elektronickou službu dokonce vyhrálo a to s novou internetovou encyklopedií města.

_MG_3966_foto_Jiří_Balát.jpg

_MG_3979_foto_Jiří_Balát.jpg