Městská policie varuje před kapesními zloději.

prev_12.jpg S blížícími se vánočními svátky a s blížícím se koncem roku , které doprovází zvýšený nákupní shon, se zvyšuje i aktivita kapesních zlodějů. Proto vám městská policie přináší na svých stránkách několik rad jak se vyhnout okradení, jejichž počet v takovémto období vždy stoupá.

POZOR NA KAPESNÍ ZLODĚJE !!!

Nákupní shon, který provází předvánoční a předsilvestrovské období a s ním spojená velká koncentrace lidí, zejména v nákupních centrech, supermarketech, prostředcích hromadné dopravy či na vánočních trzích, přitahuje samozřejmě i kapesné zloděje, tzv. kapsáře. Jedná se především o dobře organizované skupiny lidí, většinou profesionály, před kterými je opravdu nutné mít své osobní věci a cennosti v bezpečí.

Proto vám přinášíme několik cenných rad, jak se zbytečně nestát obětí zlodějů:

• nenechávejte své peněženky a cennosti navrchu tašky a kabelky;
  • pozor na větší a otevřené boční kapsy, v nich peněženky a cennosti nikdy nenoste, pokud je to možné, noste je vždy v náprsních kapsách;
  • pokud nemusíte, nenoste u sebe větší finanční hotovost a doklady mějte mimo peněženku;
  • PIN platební karty nemějte nikdy uvedený u samotné karty;
  • zavazadla mějte vždy na očích a cennosti a peněženku nenechávejte nikdy v batohu na zádech. Pokud máte tašku či kabelku přes rameno, nenoste je na rizikových místech v poloze na zádech, či na boku nýbrž na přední části těla.

Rovněž nenechávejte ve svých autech na viditelném místě cenné předměty (např. navigace, mobilní telefony apod.) nebo i osobní věci a zavazadla, protože právě to pak bývá příčinou vloupání do osobních automobilů. Při ukládání nákupu do zavazadlového prostoru svého auta nenechávejte bez dozoru ostatní své věci, které vám může zloděj v nestřeženém okamžiku odcizit. K tomu dochází především tehdy, jsou-li dveře od auta odemčena a v autě se nikdo nenachází a to i tehdy, když si majitel auta ukládá nákup do kufru. Proto, pokud můžete, mějte při odkládání nákupu z nákupního vozíku do zavazadlového prostoru auta ostatní dveře zajištěné.

Kolektiv Městské policie Uherské Hradiště Vám přeje klidné, šťastné a bezstarostné prožití vánočních svátků!