Míkovičtí hasiči budou mít zbrojnici jako novou, dočkají se i zasedačky

IMG_4530.JPG Na začátku května začne uherskohradišťská radnice opravovat zbrojnici dobrovolných hasičů v městské části Míkovice. Kromě výměny střechy před 14 lety a přístavby sociálních zařízení a otevřené garáže v roce 2002 je budova zbrojnice v Míkovicích v původním stavu z poloviny minulého století. Okna a dveře dožívají, stěny jsou napadeny vzlínající vlhkostí, stávající vytápění je tvořeno samostatnými plynovými přímotopy, dnes již často poruchovými. Vzhledem k současným aktivitám dobrovolných hasičů v Míkovicích, včetně zvyšujícího počtu členů, zejména mládeže, vznikl požadavek na změny vnitřní dispozice v budově zbrojnice.

Kromě jiného se jedná o vytvoření odpovídajícího zázemí pro shromáždění minimálně 20 osob. Proto ve zbrojnici budou provedeny stavební úpravy stávající dispozice vč. vytvoření zasedací místnosti v druhém patře. Vznikne nové vstupní zádveří s točitým ocelovým schodištěm vedoucím do nově vytvořené klubovny ve druhém nadzemním podlaží. Ze zádveří bude vstup do šatny hasičského sboru, na šatnu bude navazovat stávající hygienické a sociální zařízení. Ze šatny povede vstup do skladu, který bude propojený se stávající garáží pro požární vozidlo. Do skladu vedou z uliční části dvoukřídlá vrata. Za skladem je přístup do další skladovací místnosti, z ní bude dveřmi přístup do dvorní části u hřiště a k nově budovanému sušáku hadic.

„Míkovičtí hasiči jsou poslední z našich pěti zřizovaných jednotek, kteří svou činnost provozují v ne úplně ideálních podmínkách. Místní zbrojnice byla postavena v roce 1941 a nutno říct, že stávající dispozice budovy není pro aktuální potřeby ideální. Kromě Jednotky dobrovolných hasičů v Míkovicích velmi dobře funguje také spolek Sbor dobrovolných hasičů a mimořádně silná je členská základna v družstvech mladších a starších žáků a dorostu. Velmi si cením, že v Míkovicích vedou děti k požárnímu sportu a dokonce v soutěžích každoročně obsazují přední příčky. Proto považuji za nutné poskytnout jim k této činnosti také vyhovující podmínky. Součástí rekonstrukce tak bude i vybudování klubovny v podkroví zbrojnice, které doposud nebylo využíváno," uvedl starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha. Zbrojnici opraví firma ZEVOS a.s., Uherské Hradiště za celkovou cenu 3,1 milionu korun.

IMG_4522.JPG

Mladí hasiči z Míkovic jsou úspěšní i v požárním sportu. foto archiv města 

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz