Moderní prvky a nová plocha čekají také dětské hřiště na Hliníku

IS0606CZ_01.RGB_color.0002 - kopie.jpg Mezi obnovená dětská hřiště v Uherském Hradišti se brzy zařadí také to na sídlišti Hliník. Na hřišti je zapotřebí vyměnit nejen herní prvky, ale také celou dopadovou plochu, která byla dosud z písku.

Dětské hřiště, na kterém už se pracuje, bude v novém provedení určené pro všechny věkové skupiny dětí.

„Necháme na něj namontovat novou velkou sestavu, kolotoč a trampolínu. Dopadová plocha bude z barevné lité pryže. Obojí, tedy výměna herních prvků i podkladu, bylo požadavkem místní komise Mařatice, která také na obnovu hřiště uvolnila 800 tisíc korun,“ informoval místostarosta města Čestmír Bouda. Litá pryž jako dopadová plocha je  bezpečná, extrémně trvanlivá a vodopropustná. Dlouhodobě má nejnižší náklady na údržbu. Pokud do hry nevstoupí mimořádně nepříznivé klimatické podmínky, mělo by být hřiště na Hliníku hotové do 19. listopadu. 

Nové herní prvky, vyznačující se trvanlivostí a menšími náklady na údržbu, přibývají postupně na dětská hřiště po celém městě. Na hřiště za bytovým domem na ulici Štěpnická 1165 chce radnice nainstalovat sestavu s tunelem a skluzavkou, kládovou houpačku i houpadla pro nejmenší a na Svatováclavské ulici by ještě letos měla proběhnout výměna houpačky za trojhoupačku s hnízdem.

Jan Pášma, tiskový mluvčí města Uherské Hradiště