Covid 19 - aktuální informace

Do pátého, nejhoršího stupně PES, přejde republika 27. prosince

vlada-848x335.jpg Vláda České republiky prodloužila nouzový stav do 22. ledna 2021. Od neděle 27. prosince přejde celá republika do 5. stupně Protiepidemického systému ČR. Znovu budou uzavřeny všechny služby a většina obchodů. Zpřísní se zákaz nočního vycházení, nově bude platit již od 21. hodiny. Opatření budou trvat zatím do 10. ledna. Vláda pak vyhodnotí, zda bude nutné jejich prodloužení.

 

Testování preventivními antigenními testy

kweujfgfg.jpg Od středy 16. prosince 2020 je možné nechat se zdarma otestovat antigenními testy, které pomáhají předcházet dalšímu šíření onemocnění Covid-19. Odběry budou hrazeny zdravotní pojišťovnou, s výsledkem testu se zájemce může seznámit již za několik minut.

 

Čtvrtý stupeň PES od pátku 18. prosince

vlada-848x335.jpg Vláda ČR rozhodla v pondělí 14. prosince o tom, že od pátku 18. prosince bude platit čtvrtý stupeň protiepidemického systému ČR PES. Vrátí se řada opatření, oproti těm předchozím s větším počtem výjimek. Zavřené budou restaurace, obchody zůstanou otevřené.

 

Výdej parkovacích karet - žádosti vyplňujte elektronicky

IMG_4583.JPG Vážení občané, z důvodu zvýšených hygienických opatření je do konce roku omezen výdej parkovacích karet na rok 2021.

 

Testování návštěv v ústavních zařízeních a antigenní testy pro samoplátce

olde.jpg Návštěvy klientů domovů pro seniory, domovů se zvláštním režimem a odlehčovacích služeb, které jsou na základě vládního opatření povinny se před zahájením návštěvy podrobit testování na koronavirus, se mohou nechat testovat na odběrových místech v nemocnicích Zlínského kraje.

 

Od středy 9. prosince musí restaurace zavřít ve 20.00 hodin

vlada-848x335.jpg Vláda České republiky přijala v pondělí 7. 12. 2020 několik změn v dosud platných krizových opatřeních.

 

Nouzový stav vláda prodloužila do 12. prosince, od pondělí se mírně uvolňují některé restrikce

vlada-848x335.jpg O prodloužení nouzového stavu rozhodla Vláda ČR na své mimořádné schůzi v pátek 20. listopadu 2020. Od pondělí 23. listopadu dojde k několika změnám v přijatých krizových opatřeních, která vedou k mírnému uvolnění stanovených restrikcí.

 

Databáze pomoci

pomoc.jpeg Regionální dobrovolnické centrum Zlínského kraje, jež zřizuje a provozuje Charita Uherský Brod, nabízí na svých webových stránkách možnost inzerovat potřeby a požadavky organizací z celého Zlínského kraje, a rovněž možnost nabídnout svou pomoc pro zájemce o dobrovolnictví, brigádu či studijní praxi.

 

Ve středu jdou žáci 1. a 2. tříd do školy, omezí se také počet zákazníků v obchodech

vlada-848x335.jpg Od středy 18. listopadu 2020 budou platit změny některých opatření, která jsou Vládou ČR zavedena k omezení šíření koronaviru.

 

PAHOP poskytuje péči nepřetržitě

pahop logo.png Vážení občané, dáváme na vědomí, že PAHOP, Zdravotní ústav paliativní a hospicové péče, z.ú. poskytuje péči nepřetržitě, a to i v rodinách, které jsou v karanténě nebo je jejich rodinný příslušník pozitivní na covid-19.

 

Vláda prodloužila nouzový stav do 20. listopadu. Všechna krizová opatření platí dál.

vlada-848x335.jpg Nouzový stav v České republice potrvá do 20. listopadu. V pátek 30. října o tom rozhodla vláda na mimořádné své schůzi. Současně k témuž datu s drobnými změnami a doplněními prodloužila i všechna krizová opatření, která měla vypršet v úterý 3. listopadu.

 

Tržnice v Uherském Hradišti zůstane zavřená

tržnice.jpg Vážení občané, městská tržnice u vlakového nádraží (Na Stavidle) v Uherském Hradišti zůstane z rozhodnutí provozovatele po dobu krizových opatření v době nouzového stavu UZAVŘENA.

 

Ven pouze do devíti večer a obchody zavřou dříve, v neděli pak úplně

vlada-848x335.jpg Vláda ČR v pondělí 26. 10. schválila nová krizová opatření, která mají za následek zpřísnění těch současných. Patří mezi ně noční zákaz vycházení nebo povinné uzavírání obchodů nejpozději ve 20:00 hodin.

 

Pohyb na veřejných místech a v zařízeních ve městě Uherském Hradišti

IMG_8826.JPG Vážení občané, uveřejňujeme přehled, jak jsou uplatňována aktuálně platná krizová opatření Vlády ČR na veřejných místech na území města Uherské Hradiště, co je a co není otevřeno:

 

Co dělat když....? Informační letáky Ministerstva zdravotnictví ČR

KNTB_laboratoř_covid_02.jpg Máte dostatek informací? Vyznáte se v pojmech? Víte, co dělat, když máte vy sami nebo vaši blízcí příznaky nákazy koronavirem? Víte, jak si zaobstarat léky, které potřebujete? Na tyto dotazy odpovídají informační letáky Ministerstva zdravotnictví a České lékárnické komory.

 

Kontakty na odpovědnou osobu