Covid 19 - aktuální informace

Sportoviště v Uherském Hradišti od 11. května 2020

uztbjub.jpeg Vážení občané, od pondělí 11. května je možné, za dodržení přesně stanovených podmínek, otevřít provoz sportovišť. Proto dáváme na vědomí, jak bude vypadat provoz na sportovištích v podmínkách Uherského Hradiště.

 

Co všechno se otevírá od 11. května 2020?

ijuiuj.jpeg Vážení občané, přinášíme vám přehled nejdůležitějších opatření, ke kterým dochází od pondělí 11. května 2020.

 

Česká pošta Uherské Hradiště - otevírací doba od 4. 5. 2020

rth.jpg Česká pošta, s.p. od pondělí 4. května 2020 na svých pobočkách obnovuje standardní otevírací hodiny pro veřejnost. I nadále mají pobočky do 9:00 hodin vyhrazeny přednostně pro seniory.

 

Knihovna je opět otevřena

Knihovna BBB.jpg Vážení občané, na základě usnesení vlády ČR je Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana včetně poboček od 27. 4. 2020 otevřena. Otevírací doba zůstává stejná, pouze dětské oddělení otevírá už od 9.00 (mimo středy).

 

Městské informační centrum je opět v provozu

IMG_9088.JPG Od pátku 24. dubna 2020 je na základě usnesení vlády opět otevřeno Městské informační centrum v budově bývalé jezuitské koleje na Masarykově námestí v Uherském Hradišti.

 

Uvolňování mimořádných opatření od pondělí 27. dubna

xchrth.jpeg Vláda České republiky rozhodla dne 23. 4. 2020 o dalším uvolňování mimořádných opatření. Od pondělí 27. dubna budou otevřeny další provozovny a obchody.

 

Česká pošta Uherské Hradiště 1 - změna hodin pro veřejnost

Česká pošta.jpg Vážení občané, upozorňujeme na změnu hodin pro veřejnost provozovny České pošty Uherské Hradiště 1, 686 01. Rozsah hodin pro veřejnost bude omezen na nezbytně nutnou dobu od 25.04.2020 do odvolání z důvodu vládního opatření.

 

Dobrovolníci nabízejí pomoc obyvatelům města

pexels-photo-461049.jpeg Město Uherské Hradiště vytváří databázi dobrovolníků, kteří jsou ochotni pomoci při zvládání epidemie.

 

Co se uvolňuje od pondělí 20. dubna 2020

sdterzrtzrb.jpeg V pondělí 20. dubna 2020 začíná první vlna uvolňování některých opatření. Co to znamená v praxi? Začnou opět fungovat řemeslníci, mohou se otevřít farmářské trhy a venkovní tržnice, občané mohou uspořádat svatby s omezeným počtem osob a začínají také konzultace a zkoušky pro studenty nejvyšších ročníků na vysokých školách.

 

Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR

sdfgfgdfhhjjkkj.jpeg Vážení občané, Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo dne 15. 4. 2020 několik mimořádných opatření. Opatření, která se nejvíce dotýkají veřejnosti, zveřejňujeme v plném znění.

 

Návrh postupného uvolňování mimořádných opatření

uzieurtekrb.jpeg Vážení občané, uvádíme některé důležité návrhy kterými se v úterý 14. dubna zabývala Vláda České republiky a Vládou navržený postup uvolňování mimořádných opatření.

 

Vláda prodloužila nouzový stav a upravila opatření ohledně roušek

zuizjtttt.jpeg Vážení občané, dne 9. dubna 2020 vydala Vláda České republiky několik mimořádných opatření, z nichž se vás, občanů, nejvíce týká prosloužení nouzového stavu a nové mimořádné opatření o nošení ochranných prostředků. Zveřejňujeme je v plném znění.

 

Datovka pomáhá, zařiďte si datovou schránku

Vážení občané, v souvislosti s přijímanými opatřeními vlády a změnám zákonů v době nouzového stavu se zesiluje tlak na kontakt s občany, podnikateli a neziskovými organizacemi, kteří mohou či musí podávat svá podání, aby mohli uplatnit svá práva nebo splnit své povinnosti. V této souvislosti vznikla výzva „Datovka pomáhá“.

 

Podívejte se, jak je možné sportovat

sdfgdfgh.jpeg Sportoviště města Uherské Hradiště informují o tom, jakým sportům je možné se věnovat a za jakých podmínek.

 

Czech point na úřadě je otevřen

czechpoint.jpg Kontaktní místo veřejné správy - Czech point je na Městském úřadě přístupný: PO a ST: 8.00 - 17.00 hodin, ÚT a ČT: 8.00 - 14.00 hodin, PÁ: 8.00 - 13.00 hodin. PŘÍSTUP NA PRACOVIŠTĚ BUDE UMOŽNĚN PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ NA č. 572 525 111. Klienti budou vstupovat do budovy z ulice Hradební.

 

Kontakty na odpovědnou osobu