Covid 19 - aktuální informace

Co se uvolňuje od pondělí 20. dubna 2020

sdterzrtzrb.jpeg V pondělí 20. dubna 2020 začíná první vlna uvolňování některých opatření. Co to znamená v praxi? Začnou opět fungovat řemeslníci, mohou se otevřít farmářské trhy a venkovní tržnice, občané mohou uspořádat svatby s omezeným počtem osob a začínají také konzultace a zkoušky pro studenty nejvyšších ročníků na vysokých školách.

 

Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR

sdfgfgdfhhjjkkj.jpeg Vážení občané, Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo dne 15. 4. 2020 několik mimořádných opatření. Opatření, která se nejvíce dotýkají veřejnosti, zveřejňujeme v plném znění.

 

Návrh postupného uvolňování mimořádných opatření

uzieurtekrb.jpeg Vážení občané, uvádíme některé důležité návrhy kterými se v úterý 14. dubna zabývala Vláda České republiky a Vládou navržený postup uvolňování mimořádných opatření.

 

Vláda prodloužila nouzový stav a upravila opatření ohledně roušek

zuizjtttt.jpeg Vážení občané, dne 9. dubna 2020 vydala Vláda České republiky několik mimořádných opatření, z nichž se vás, občanů, nejvíce týká prosloužení nouzového stavu a nové mimořádné opatření o nošení ochranných prostředků. Zveřejňujeme je v plném znění.

 

Datovka pomáhá, zařiďte si datovou schránku

Vážení občané, v souvislosti s přijímanými opatřeními vlády a změnám zákonů v době nouzového stavu se zesiluje tlak na kontakt s občany, podnikateli a neziskovými organizacemi, kteří mohou či musí podávat svá podání, aby mohli uplatnit svá práva nebo splnit své povinnosti. V této souvislosti vznikla výzva „Datovka pomáhá“.

 

Podívejte se, jak je možné sportovat

sdfgdfgh.jpeg Sportoviště města Uherské Hradiště informují o tom, jakým sportům je možné se věnovat a za jakých podmínek.

 

Czech point na úřadě je otevřen

czechpoint.jpg Kontaktní místo veřejné správy - Czech point je na Městském úřadě přístupný: PO a ST: 8.00 - 17.00 hodin, ÚT a ČT: 8.00 - 14.00 hodin, PÁ: 8.00 - 13.00 hodin. PŘÍSTUP NA PRACOVIŠTĚ BUDE UMOŽNĚN PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ NA č. 572 525 111. Klienti budou vstupovat do budovy z ulice Hradební.

 

Vláda uvolnila některá opatření, od úterý je možné využívat venkovní sportoviště

ldirzfskdufg.jpeg Vláda České republiky na jednání v pondělí 6. dubna 2020 přistoupila k částečnému uvolnění přísných protiepidemických opatření. Od úterý umožní lidem individuálně sportovat bez roušek, ve čtvrtek budou moci otevřít některé dosud povinně zavřené obchody.

 

Sledujte změny ve veřejné dopravě

IMG_0193.JPG Vážení občané, dopravce ČSAD BUS a.s. oznámil, že od pondělí 6. dubna se do autobusů MHD v Uherském Hradišti opět nastupuje předními dveřmi, aby řidiči mohli odbavovat cestující.

 

Na co máte právo, co smíte a co je zakázáno - manuál pro občany

logo MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ.jpg Vážení občané, Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo přehledný manuál práv a povinností občanů v nouzovém stavu. V manuálu je všechno, co aktuálně v nouzovém stavu platí, co je zapotřebí dodržovat, co naopak zakázáno není a v čem se omezovat nemusíte. V manuálu najdete informace ze všech oblastí, kterých se mimořádná opatření týkají.

 

Semafory v Uherském Hradišti byly opět zapnuty

semafor u divadla.JPG Vážení občané, světelné křižovatky v Uherském Hradišti jsou od dnešního dne opět zapnuty do běžného provozu. Pouze o víkendu budou semafory vypnuty.

 

Upozornění Městské policie Uherské Hradiště

IMG_9826.jpg Vážení občané, připomínáme, že na celém území České republiky stále platí vládou stanovený Zákaz volného pohybu osob.

 

PAHOP vás nenechá na holičkách!

kuewqg.jfif Ani v těchto krizových dnech nepřestává PAHOP, z.ú. Zdravotní ústav paliativní a hospicové péče v Uherském Hradišti pečovat o lidi v terminálním stadiu. Můžete si být tak jistí, že pokud vaši blízcí potřebují naši pomoct, naše služby, můžete se na nás s důvěrou obrátit.

 

Mohou se otevřít domácí potřeby, které nabízejí i ochranné prostředky

wuzwsjhdg.jpeg Vážení občané, od 2. dubna 2020 mohou být otevřené maloobchodní prodejny domácích potřeb, nicméně pouze ty, ve kterých lze nakoupit i ochranné prostředky dýchacích cest jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, rukavice nebo desinfekci.

 

Od 1. dubna budou opět otevřené sběrné dvory

provozovna1-750x500.jpg Vážení občané, od 1. 4. 2020 budou otevřeny sběrné dvory na ulici Průmyslová a Moravníky.

 

Kontakty na odpovědnou osobu