Covid 19 - aktuální informace

Vláda uvolnila některá opatření, od úterý je možné využívat venkovní sportoviště

ldirzfskdufg.jpeg Vláda České republiky na jednání v pondělí 6. dubna 2020 přistoupila k částečnému uvolnění přísných protiepidemických opatření. Od úterý umožní lidem individuálně sportovat bez roušek, ve čtvrtek budou moci otevřít některé dosud povinně zavřené obchody.

 

Sledujte změny ve veřejné dopravě

IMG_0193.JPG Vážení občané, dopravce ČSAD BUS a.s. oznámil, že od pondělí 6. dubna se do autobusů MHD v Uherském Hradišti opět nastupuje předními dveřmi, aby řidiči mohli odbavovat cestující.

 

Na co máte právo, co smíte a co je zakázáno - manuál pro občany

logo MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ.jpg Vážení občané, Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo přehledný manuál práv a povinností občanů v nouzovém stavu. V manuálu je všechno, co aktuálně v nouzovém stavu platí, co je zapotřebí dodržovat, co naopak zakázáno není a v čem se omezovat nemusíte. V manuálu najdete informace ze všech oblastí, kterých se mimořádná opatření týkají.

 

Semafory v Uherském Hradišti byly opět zapnuty

semafor u divadla.JPG Vážení občané, světelné křižovatky v Uherském Hradišti jsou od dnešního dne opět zapnuty do běžného provozu. Pouze o víkendu budou semafory vypnuty.

 

Upozornění Městské policie Uherské Hradiště

IMG_9826.jpg Vážení občané, připomínáme, že na celém území České republiky stále platí vládou stanovený Zákaz volného pohybu osob.

 

PAHOP vás nenechá na holičkách!

kuewqg.jfif Ani v těchto krizových dnech nepřestává PAHOP, z.ú. Zdravotní ústav paliativní a hospicové péče v Uherském Hradišti pečovat o lidi v terminálním stadiu. Můžete si být tak jistí, že pokud vaši blízcí potřebují naši pomoct, naše služby, můžete se na nás s důvěrou obrátit.

 

Mohou se otevřít domácí potřeby, které nabízejí i ochranné prostředky

wuzwsjhdg.jpeg Vážení občané, od 2. dubna 2020 mohou být otevřené maloobchodní prodejny domácích potřeb, nicméně pouze ty, ve kterých lze nakoupit i ochranné prostředky dýchacích cest jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, rukavice nebo desinfekci.

 

Od 1. dubna budou opět otevřené sběrné dvory

provozovna1-750x500.jpg Vážení občané, od 1. 4. 2020 budou otevřeny sběrné dvory na ulici Průmyslová a Moravníky.

 

Roušky, zavřené obchody a omezení pohybu osob do 11. dubna 2020

wjhqejh5.jpeg Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo dne 30. března několik mimořádných opatření. Začala platit výjimka pro nošení ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) a byla prodloužena krizová opatření. Se všemi opatřeními se můžete seznámit zde:

 

Uherské Hradiště desinfikuje

IMG_9979.JPG Město Uherské Hradiště již několik dní desinfikuje zastávky MHD i vybrané lavičky na nejfrekventovanějších místech. Cílem je snižování rizika přenosu nákazy novým typem koronaviru.

 

Nabídka pomoci studentů nezdravotnických oborů Karlovy univerzity

sirius-411.png Jedná se například o studenty pedagogiky, speciální pedagogiky, sociální práce a dalších nezdravotnických oborů.

 

Krizová opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 27. 3. 2020

Vážení občané, níže zveřejňujeme úplná znění krizových opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 27. března 2020.

 

Od pátku 27. března se otevřou další provozovny

lwrkkoi.jpeg Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo mimořádné opatření, kterým se mění omezení maloobchodního prodeje. Které provozovny budou moci otevřít se dočtete v textu mimořádného opatření, které přikládáme.

 

Změna režimu na křižovatkách v Uherském Hradišti

IMG_0442.jpg Vážení občané, město Uherské Hradiště přistoupilo ke změně režimu u všech světelných signalizačních zařízení na průtahu městem Uherské Hradiště během nouzového stavu na území ČR. K tomuto kroku město přistoupilo z důvodu útlumu dopravy na silničním průtahu a omezení pohybu osob na veřejnosti. Kromě hlavní křižovatky bude všude blikat oranžová.

 

Aktuální informace k zápisům do základních škol

pexels-photo-1437541.jpg Vážení občané, předkládáme vám informace ke změně způsobu organizace zápisu k povinné školní docházce do 1. ročníků základních škol zřízených městem Uherské Hradiště pro školní rok 2020/2021. Zápisy na všech základních školách zřízených městem Uherské Hradiště proběhnou v termínu od 1. do 30. dubna 2020.

 

Kontakty na odpovědnou osobu