Informace úřadu

Změna místa vydávání parkovacích průkazů pro osoby se zdravotním postižením

eerertt.jpg Vážení občané, od 12. 6. 2023 dochází ke změně místa vydávání parkovacích průkazů pro osoby se zdravotním postižením (označení č. O7) a označení vozidla pro osobu sluchově postiženou (označení č. O2).

 

Dotazník pro obyvatele Uherského Hradiště ohledně energetiky

energie.jpg Vážení občané, pro potřebu zpracování Místní energetické koncepce si vás dovolujeme požádat o vyplnění Dotazníku pro obyvatele Uherského Hradiště ohledně energetiky.

 

Nová rezidentní zóna Stonky, vyřídit parkovací karty si obyvatelé mohou od 5. 6. 2023

Radnice.JPG Město Uherské Hradiště od 1. července spustí novou rezidentní zónu v lokalitě Stonky. K uvedenému datu bude provedena úprava dopravního značení, která v lokalitě Stonky (ulice U Stadionu, Stonky, Lechova, Mojmírova, Rostislavova, sídliště Pod Svahy a část ulice 28. října) vymezí zónu zákazu stání mimo vozidel s platnou parkovací kartou. Prodej parkovacích karet pro novou lokalitu Stonky bude zahájen od 5. 6. 2023.

 

Dočasná změna v dopravě - 18. 5. 2023

IMG_0192.JPG Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s. r. o. nás informoval o noční uzavírce na ul. Brněnská ve Starém Městě - stavba dálnice D55 - čtvrtek 18. 5. 2023 21:00 hodin - pátek 19. 5. 2023 05:00 hodin.

 

Výměna povrchů ve Štěpnicích - uzavírka

Štěpnice IIIaa.jpg Vážení občané, v následujících dnech začnou práce na výměně povrchu ve slepé ulici Štěpnická ve Štěpnicích. S tím souvisí uzavírka této komunikace od 17. 4. 2023.

 

Jarní blokové čištění komunikací 2023

blokové čištění (1).jpg Vážení občané, po zimním období je od 3. 4. 2023 naplánováno v ulicích města Uherské Hradiště blokové čištění. Řidiči budou na konkrétní úseky a termíny blokového čištění upozorněni přechodným dopravním značením. Z důvodu umožnění efektivního úklidu nečistot na komunikacích po zimním období žádáme řidiče o respektování přechodného dopravního značení.

 

Velké uzavírky se dotknou i autobusové dopravy

autobusová doprava.JPG Uzavírky související s rekonstrukcí křižovatky Mostní a Březnické ulice ve Zlíně a rekonstrukce silnice mezi Dobrkovicemi a Velkým Ořechovem, které začnou v pondělí 3. dubna, zasáhnou do provozu autobusových linek Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK), dotknou se tedy také některých autobusových linek z Uherského Hradiště.

 

Upozornění pro řidiče

Dovolujeme si upozornit všechny řidiče, kteří jezdí z Uherského Hradiště do Zlína a zpět trasou přes Bílovice-Březolupy-Bohuslavice u Zlína a Březnici, že ve Zlíně začne v nejbližších dnech oprava ulice Březnická, tedy komunikace, po které z výše uvedeného směru přijíždějí do Zlína.

 

Informace Ředitelství silnic Zlínského kraje - stav zeleně v blízkosti silnic

Logo Vlastníci pozemků v blízkosti silnic odpovídají za stav zeleně. Komu patří pozemek, tomu patří i dřeviny, které na něm rostou. Majitel pozemku je za své stromy odpovědný, zvláště když svými větvemi zasahují jinam. Ředitelství silnic Zlínského kraje vyzývá vlastníky pozemků v blízkosti krajských silnic, aby dohlédli na stav zeleně, která zasahuje nebo by mohla zasáhnout do profilu pozemních komunikací.

 

Potřebujete pomoci s příspěvkem na bydlení?

senior.jpg Nezvládáte platit účty za bydlení, například nájem, energie, vodu? Stát nabízí pomoc v podobě příspěvku na bydlení. Člověk v tísni zahájil informační kampaň na konkrétní pomoc formou příspěvku na bydlení a poradenství své help linky.

 

Odstávka elektrické energie dne 22. února

Městský úřad Uherské Hradiště - Revoluční.JPG Ve středu 22. 2. 2023 bude v rozmezí od 11:30 hodin do 14:30 hodin přerušena dodávka elektrické energie v budově Revoluční 1023. Po tuto dobu bude veřejnosti uzavřeno oddělení registru řidičů a vozidel. Děkujeme za pochopení.

 

Průjezd do centra města bude od 20. února dočasně omezen

Palackého náměstí_vozovka.jpg Město začne ještě v měsíci únoru s první větší opravou komunikace v centru. Nový kabát dostane průjezdní úsek Palackého námětím. Opravy si vyžádají dočasné dopravní omezení.