Informace úřadu

Záměr města Uherské Hradiště na pronájem prostor

78840852_440547866610331_8576163092897988608_n.png Prostory se nachází v historickém sklepení bývalé jezuitské koleje v centru Uherského Hradiště a naposledy byly využívány k prezentaci vín od vinařů ze Slovácké oblasti. Do roku 2012 byl prostor sklepení velmi úspěšně využíván jako restaurace s gastronomickým zaměřením. Tyto nádherné, historické sklepní prostory byly před nedávnem zrekonstruovány a nabízí zajímavé a turisticky žádané prostředí k podnikatelským aktivitám.

 

Provoz mateřských škol a školních družin v době vánočních prázdnin

12b.jpg Vážení rodiče, informujeme vás o provozu mateřských škol a školních družin základních škol zřízených městem v době vánočních prázdnin 2019.

 

Částečná uzavírka pohřebiště v Mařaticích

hrbitov.jpg Vážení občané, ve dnech 19. 11. – 21. 11. bude částečně omezen provoz na pohřebišti v Mařaticích z důvodu realizace stavebních prací. Prosíme návštěvníky hřbitova, aby při pohybu na pohřebišti dbali své osobní bezpečnosti a respektovali pokyny pracovníků zajišťující stavební práce.

 

Stávka škol v Uherském Hradišti

Jarošov.JPG Aktualizované informace ohledně stávky učitelů dne 6. listopadu 2019.

 

Oznámení o stavební činnosti - rekonstrukce sportovního areálu Mojmír

DSCN1976.JPG Vážení vlastníci a uživatelé nemovitostí v blízkosti sportovního areálu Mojmír, v období od 4. 11. 2019 do konce měsíce srpna 2020 bude v areálu sportovního areálu Mojmír v Uherském Hradišti probíhat rozsáhlá rekonstrukce.

 

Jste ochotní změnit své dopravní chování?

IMG_8395.JPG Jak se říká, vše je o lidech. Kdo z nás si aspoň jednou za čas nezanadává na řidiče aut, cyklistu nebo chodce? Avšak lepší než nadávat, je hledat optimální řešení. Nikdy nevyhovíme všem, ale můžeme situaci postupně zlepšovat. Právě z tohoto důvodu právě připravujeme Plán udržitelné městské mobility, který vznikne v rámci projektu „Pohyb v srdci Slovácka - Plán mobility".

 

Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků) na potřebu ořezu, příp. odstranění dřevin

Město Uherské Hradiště upozorňuje občany na povinnosti při ořezu, příp. odstranění dřevin, které by mohly ohrozit bezpečné a spolehlivé provozování zařízení distribuční soustavy společnosti E.ON Distribuce, a.s.

 

Omezený průjezd vozidel ulicí Na Morávce

situace – kopie.JPG Z důvodu sanace kanalizace v křižovatce ulic Všehrdova, Na Morávce a Palackého náměstí bude od středy 23. 10. do pátku 25. 10. 2019 uzavřen výjezd vozidel z ul. Na Morávce na Palackého náměstí a do ulice Všehrdova.

 

Městská policie spouští další kolo kurzů sebeobrany

pexels-photo-652348.jpg Oblíbené kurzy sebeobrany v Uherském Hradišti znovu pokračují. Jedná se o druhou část kurzu, jehož první část proběhla v 1. pololetí 2019.

 

Dopravní omezení - Svatojiřské nábřeží, ul. Jana Blahoslava

byt_dum_svatoji.JPG Vážení spoluobčané, v souvislosti s rekonstrukcí bytového domu č.p. 395 dojde v období od 9. 9. 2019 do 16. 9. 2019 k dopravním omezením na ul. Svatojiřské nábřeží a v ulici Jana Blahoslava.

 

Garden Food festival - uzavírka

IMG_5162.JPG Z důvodu konání společenské akce Garden Food Festival v prostorách městského parku Smetanovy sady bude v neděli 1. 9. 2019 z důvodu zajištění bezpečnosti účastníků akce a její dopravní obslužnosti uzavřena pro motorovou dopravu ul. U Stadionu a navazující ul. Lechova a Mojmírova (po ul. Rostislavovu). Děkujeme řidičům za ohleduplnost a respektování přechodného dopravního značení.

 

Při opravách ulic Radovy a Příkrá dojde k dopravním omezením

radovy_prikraII.png Vážení obyvatelé ulic Radovy a Příkrá v části města Míkovice, v souvislosti se započetím prací na rekonstrukci ulic vás informujeme o chystaném dopravním omezení.

 

Dopravní omezení se chystá na Sokolovské! Hrozí kolony.

IMG_9325.JPG Prosíme pozor! Od 9. do 30. září bude z důvodu rekonstrukce vodoměrné šachty nutné dopravní omezení v místě pravého odbočení z ulice 1. máje směrem na Jarošov.

 

Zapojíte se do průzkumu o internetu?

pexels-photo-1437541.jpg Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci se společností Grant Thornton Advisory realizuje průzkum o internetu v domácnostech. Ambicí průzkumu je zjistit, na co domácnosti internet využívají, zda jsou s ním spokojení a jaké jsou případně jejich představy.