Informace úřadu

Služba UtilityReport pro Zlínský kraj byla spuštěna

Výstřižek.JPG Vážení občané, dne 31. 5. 2019 byla spuštěna služba UtilityReport pro území Zlínského kraje. Tato služba umožňuje hromadné podání žádosti o vyjádření k existenci sítí všem územně dotčeným správcům inženýrských sítí najednou a z jednoho místa pomocí webové aplikace. Služba je určena zejména občanům - stavebníkům, pro které je bezplatná.

 

Městu není situace mladých lidí a rodin lhostejná

IMG_20190610_164727.jpg Město Uherské Hradiště má v současné době nově zpracovanou koncepci pro řešení bytové problematiky mladých lidí a mladých rodin. Účelem je pomoci těmto skupinám obyvatel osamostatnit se a překonat počáteční tíživou bytovou situaci.

 

Svoz odpadu v ulici Lechova

odpady.jpg Vážení občané, svoz odpadu v ulici Lechova nebyl proveden dle harmonogramu z důvodu stavebních prací. Náhradní svoz proběhne v sobotu 8 .6. 2019. Děkujeme za pochopení.

 

Tak už to víš

tak_už_to_vis_krabice.jpg Jsou kontejnery na papír často plné? Možná by nemusely být......

 

Omezení průchodu kolem Reduty

IMG_2813.JPG Vážení občané, z důvodu provádění prací v rámci rekonstrukce fasády budovy Městského úřadu, bude docházet z bezpečnostních důvodů k omezení průchodu ulicí U Reduty.

 

Regenerace sídliště 28. října – II. etapa

4.3.2014 003.jpg Již dříve jsme avizovali, že začnou práce II. etapy regenerace sídliště 28. října, které jsou nyní aktuální. Věnujte, prosíme, pozornost následujícímu sdělení.

 

Třídění bio odpadu

bio - plast 2.jpg Do bio odpadu v hnědých popelnicích jsou bohužel často vhazovány plastové obaly a jiné nevhodné materiály. Tyto příměsi je nezbytné z kompostu odstranit. Třídění takto znehodnocovaného materiálu je poměrně náročné, provádí se speciální technikou a je velmi drahé.

 

Kotlíkové dotace ze Zlínském kraji - 3. vlna

dotace Zlínský kraj vyhlásil Program výměny zdrojů tepla v domácnostech Zlínského kraje III.

 

Upozornění na uzavírku

uzavírka.jpg Vážení občané, ve období od 02. 4. 2019 do 30. 6. 2019 dojde k uzavírce ulice Lechova v Uherském Hradišti z důvodu realizace stavby „Uherské Hradiště, ul. Lechova - rekonstrukce vodovodu, řad A-5“. Děkujeme za respektování dopravního značení.

 

Upozornění - rekonstrukce plynu

uzavírka.jpg Od 1. 4. do 31. 8. 2019 bude v městské části Mařatice, ulice Větrná, Stavařská, Na Hraničkách a Na Nivách probíhat rekonstrukce plynovodu a přípojek. S tím budou spojená dopravní omezení, o nichž budou občané dle průběhu prací předem informováni zhotovitelem.

 

V Uherském Hradišti probíhá šetření Vaše práva - řekněte nám, co je pro vás důležité!

pruzkum.JPG Vážení občané, město Uherské Hradiště obdrželo zprávu agentury MEDIAN, že také v Uherském Hradišti se ve vybraných domácnostech uskutečňuje prestižní mezinárodní šetření Vaše práva – řekněte nám, co je pro vás důležité! Tazatelé navštíví vybrané domácnosti v období od poloviny března do poloviny června 2019.

 

Tematické prohlídky města s průvodcem 2019

IMG_0272.JPG Město Uherské Hradiště ve spolupráci s Městským informačním centrem - Regionem Slovácko, Knihovnou B. B. Buchlovana, Římskokatolickou farností Uherské Hradiště a Moravským zemským archivem opět připravilo oblíbené tematické prohlídky města s průvodcem.

 

Pomozte zlepšit dopravu, zapojte se do průzkumu

IMG_0194.JPG V první polovině měsíce března 2019 proběhne v Uherském Hradišti druhá část průzkumu zaměřeného na dopravní chování Hradišťanů. První část průzkumu byla ukončena v listopadu loňského roku. Informace přímo od obyvatel o způsobech jejich dopravy do zaměstnání a ve volném čase umožní zlepšit autobusovou dopravu v Uherském Hradišti i podmínky pro další způsoby dopravy.

 

Upozornění pro občany

ovce.jpg V katastrálním území Sady byly dnes nalezeny dvě usmrcené ovce. Předpokládá se, že je mohli roztrhat zdivočelí psi.

 

Informační centrum pro mládež v nových prostorách

51505971_2549059838441904_5704508221754966016_n.jpg Informační centrum pro mládež v Uherském Hradišti se přestěhovalo do nových prostor v bývalé jezuitské koleji. Najít se dá snadno - sídlí totiž v prostorách, kde byl dříve dobročinný obchůdek Naděje, jen kousek od Městského informačního centra.