Informace úřadu

Město opět zdobí květiny

20220607_073536.jpg Stejně jako v minulých letech byla na přelomu května a června v Uherském Hradišti instalována květinová výzdoba.

 

Smrky na Mariánském náměstí prošly zkouškou úspěšně

IMG_6971.JPG Takzvaná tahová zkouška byla v květnu provedena u dvou smrků na Mariánském náměstí. Pro oba testované stromy dopadla dobře, test prokázal jejich aktuální bezpečnost.

 

Chodník v ulici Solná cesta - oznámení občanům části města Sady

chodník Solná cesta.jpg Vážení občané, od 2. 6. 2022 budou zhotovitelem stavby firmou PORR a.s., v ulici Solná cesta v Sadech, započaty stavební práce na akci „Chodník v ul. Solná cesta, Uherské Hradiště – Sady“, které potrvají do 29. 9. 022. Začátek úseku je od křížení ulic Větrná v Mařaticích - staničení 0,000 00 km po staničení km 0,883 00 - ulice Solná cesta v Sadech (zúžené místo, roh domu čp. 30).

 

O kotlíkové dotace si můžete zažádat také v Uherském Hradišti

kotlíkové.jpg Zlínský kraj nabízí bezplatnou pomoc při přípravě Žádosti o poskytnutí podpory a Závěrečné zprávy a vyúčtování projektu v Programu výměny zdrojů tepla v nízkopříjmových domácnostech Zlínského kraje.

 

Oznámení o stavebních činnostech v ulicích Prostřední a Mlýnská - aktualizováno 30. 5. 2022

uzavírka.jpg Vážení občané, předáváme vám aktuální informace o průběhu prací při rekonstrukci ulic Prostřední a Mlýnská v Uherském Hradišti.

 

Oznámení o pokračování stavebních prací - Štěpnice. Aktualizováno.

upr2.jpg Vážení obyvatelé sídliště Štěpnice, oznamujeme vám další pokračování stavebních prací souvisejících s realizací investiční akce „Výměna nepropustných ploch – udržení vody v krajině, Uh. Hradiště Štěpnice, II.“

 

Zapojte se do květnové výzvy Do práce na kole

IMG_4161.JPG Celý květen na kole, koloběžce nebo pěšky – tedy udržitelně a aktivně

 

Dva smrky na Mariánském náměstí čeká tahová zkouška

IMG_4636.JPG Vážení občané, v průběhu prvního květnového týdne budou 2 smrky na Mariánském náměstí podrobeny tahové zkoušce. Pokud se budete při této akci pohybovat na Mariánském náměstí, dbejte, prosíme, zvýšené opatrnosti.

 

Návrh Akčního plánu rozvoje sociálních služeb ve Zlínském kraji pro rok 2023

olde.jpg Vážení občané, na odkazu v článku se můžete seznámit s návrhem Akčního plánu rozvoje sociálních služeb ve Zlínském kraji pro rok 2023.

 

Upozornění - odstávka veřejného osvětlení v ulici Pod Lipkami

Dne 19. 4. 2022 proběhne demontáž betonových sloupů společnosti EG.D v ulici Pod Lipkami v části města Sady. Důvodem je další část kabelizace vedení nízkého napětí v této lokalitě. Z důvodu demontáže těchto sloupů, na kterých je v současné době i vedení veřejného osvětlení, bude v ulici Pod Lipkami dočasně odpojena část veřejného osvětlení od sítě.

 

Veřejné projednání MHD se v úterý 5. 4. 2022 NEUSKUTEČNÍ

ilustr. snímek.jpg Vážení občané, veřejné projednání nové koncepce autobusové hromadné dopravy v Uherském Hradišti, které bylo naplánováno na úterý 5. dubna od 17:00 hodin v Malém sále Klubu kultury v Uherském Hradišti, se ze ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ NEUSKUTEČNÍ.

 

Co se starými klepači a sušáky na prádlo? Navrhněte!

sušáky.jpg Jsou nevzhledné, většinou již dlouhodobě nevyužívané a komplikují údržbu travnatých ploch. O čem je řeč? O sušácích na prádlo a klepačích na koberce umístěných ve vnitroblocích sídlišť a okolí bytových domů po celém Uherském Hradišti.

 

Český telekomunikační úřad - oznámení

ctu_logo.jpg Zveřejňujeme informace Českého telekomunikačního úřadu pro občany, kteří přijímají televizi přes anténu.

 

Hlášení o havárii

Vážení občané, ze strany společnosti Slovácké vodárny a kanalizace, a. s. jsme byli informováni o přerušení dodávky vody z důvodu havárie. Odstávka v níže uvedených ulicích je hlášena do 28. 3. 2022 do cca 14:00 hodin.