Informace úřadu

Mimořádné uzavření pohřebiště v Mařaticích

memory-3775480_960_720.jpg Vážení občané, v pondělí 22. a v úterý 23.7. bude pohřebiště v Mařaticích otevřeno až od 12:00 hodin. Dopolední uzavření je nutné z technických důvodů - práce na hřbitově. Děkujeme za pochopení.

 

Výpadek veřejného osvětlení Mařatice

osv30.jpg Vážení občané, upozorňujeme, že pravděpodobně několik dní nebude fungovat veřejné osvětlení v některých ulicích v Mařaticích, a to z důvodu poruchy napájení rozvaděče veřejného osvětlení.

 

Hledají se fotografie Uherského Hradiště z doby kolem roku 1989

005_2_masarykovonamesti.jpg Město Uherské Hradiště připravuje na letošní podzim v rámci oslav třicátého výročí sametové revoluce výstavu Proměny města 1989 – 2019. Cílem výstavy bude formou srovnávacích fotografií v odstupu 30 let připomenout nejvýraznější proměny vzhledu města.

 

Čelní stranu radnice zakryje lešení

IMG_9223.JPG Vážení občané, práce na opravě střechy a na fasádě budovy radnice na Masarykově náměstí budou pokračovat stavbou lešení ze strany Masarykova náměstí.

 

Telefonní budky zmizí

pexephone.jpg Čtyři veřejné telefonní automaty v Uherském Hradišti zaniknou. Na vině je minimální využití ze strany veřejnosti.

 

Oznámení o vypnutí elektřiny si nechejte zasílat přímo od distributora

pex.jpg Nevíte, kdy nepůjde proud? Chcete se dopředu připravit na chvíle bez elektrické energie? Jedete na dovolenou? Nejspolehlivější metodou, jak se předem o výluce dozvědět, je nechat si od distributora zasílat info formou SMS či e-mailu přímo pro konkrétní odběrné místo.

 

Částečné uzavření lávky přes řeku Moravu

2855.jpg V červnu 2019 zahájilo město Uherské Hradiště realizaci opravy povrchu lávky přes řeku Moravu. Práce si vyžádají částečné omezení pohybu osob na lávce.

 

Stavební práce ul. 28. října - UZAVÍRKA

4.3.2014 003.jpg Vážení občané, vzhledem k plánovanému průběhu stavebních prací v ul. 28. října upozorňujeme, že silniční komunikace v úseku od křižovatky u Mateřské školy Na Rybníku až po křížení ulice 28. října s ulicí Sportovní bude v době od 24. 6. 2019 do 31. 8. 2019 uzavřena.

 

Auto s kamerami dorazilo do srdce Slovácka až z Prahy

IMG_20190611_140621.jpg Uherské Hradiště navázalo v rámci pilotních projektů na úspěšnou spolupráci z předešlých let. Město je významným partnerem pilotního projektu v oblasti parkování ,,Inteligentní management parkování ve městech‘‘, ve kterém se využívají nejmodernější technologie.

 

Město se chystá na výročí sametové revoluce

fb 1.jpg Výstavu a publikaci "Sametová revoluce v Uherském Hradišti" pro vás připravuje Slovácké muzeum ve spolupráci s městem Uherské Hradiště.

 

Nový Domovní řád v bytových domech ve vlastnictví města

IMG_0207.JPG Město Uherské Hradiště v průběhu měsíce června umísťuje do všech bytových domů ve vlastnictví města nový Domovní řád, který obsahuje základní pravidla a povinnosti obvyklé pro chování nájemců a ostatních uživatelů v bytových domech. Město doporučuje všem svým nájemcům, aby se s Domovním řádem seznámili a stanovená pravidla a povinnosti dodržovali.

 

Služba UtilityReport pro Zlínský kraj byla spuštěna

Výstřižek.JPG Vážení občané, dne 31. 5. 2019 byla spuštěna služba UtilityReport pro území Zlínského kraje. Tato služba umožňuje hromadné podání žádosti o vyjádření k existenci sítí všem územně dotčeným správcům inženýrských sítí najednou a z jednoho místa pomocí webové aplikace. Služba je určena zejména občanům - stavebníkům, pro které je bezplatná.

 

Městu není situace mladých lidí a rodin lhostejná

IMG_20190610_164727.jpg Město Uherské Hradiště má v současné době nově zpracovanou koncepci pro řešení bytové problematiky mladých lidí a mladých rodin. Účelem je pomoci těmto skupinám obyvatel osamostatnit se a překonat počáteční tíživou bytovou situaci.

 

Svoz odpadu v ulici Lechova

odpady.jpg Vážení občané, svoz odpadu v ulici Lechova nebyl proveden dle harmonogramu z důvodu stavebních prací. Náhradní svoz proběhne v sobotu 8 .6. 2019. Děkujeme za pochopení.