Informace úřadu

Informace pro občany k Památce zesnulých 2018

IMG_5889.JPG Vážení občané, vzhledem k očekávanému nárůstu návštěvnosti na hřbitovech v období Památky zesnulých informujeme o úpravě provozní doby pohřebišť v Uherském Hradišti.

 

Bezplatný sběr vybraných druhů odpadu

perex.JPG Vážení spoluobčané, na podporu legální likvidace odpadů a s cílem snižovat vytváření černých skládek připravilo město Uherské Hradiště podzimní bezplatný sběr vybraných druhů odpadu formou velkoobjemových kontejnerů.

 

Pomozte zlepšit dopravu také vy, zapojte se do průzkumu!

IMG_0193.JPG V průběhu druhé poloviny října a v listopadu proběhne také v Uherském Hradišti průzkum zaměřený na dopravní chování obyvatel celého souměstí Staré Město - Uherské Hradiště - Kunovice, který navazuje na Koncepci veřejné dopravy. Informace přímo od obyvatel umožní vytvořit kvalitní plán dopravy, ve kterém se budou odrážet reálné dopravní potřeby.

 

Upozornění - dopravní omezení

Vážení občané, vzhledem k pracím, souvisejícím s připojováním 3 zájmových bodů k metropolitní síti města, dojde v rozmezí dnů od 10. až 20. října ke krátkodobým dopravním omezením na křižovatce ul. Husova a Revoluční a v ulici Šafaříkova. Za způsobené komplikace se omlouváme.

 

Svoz odpadů ve státní svátek 28. října 2018

odpady.jpg Vážení občané, ve státní svátek 28. 9. 2018 bude probíhat svoz odpadů bez změn. Sběrné dvory budou uzavřeny.

 

Výstavba nové zastávky omezí průchod po chodníku

IMG_6724.JPG Vážení občané, od soboty 18. srpna do konce měsíce srpna dojde k omezení průchodu po chodníku v úseku mezi nádražím ČD a přechodem pro chodce u OSSZ v ulici Na Stavidle.

 

Omezení průchodu mezi Zelným trhem a Prostřední ulicí

Vážení občané, ve dnech 15. a 16. srpna 2018 dojde z důvodu oprav výmalby na objektu Prostřední 40 k částečnému omezení v průchodu mezi Zelným trhem a Prostřední ulicí.

 

Změna termínu svozu bioodpadu

Vážení občané, z důvodu opravy vozovky v Mařaticích na Hliníku posouváme svoz bio odpadu v této lokalitě z pondělí 13. 8. 2018 na středu 15. 8. 2018 Děkujeme za pochopení.

 

Velkoplošné opravy komunikací - termíny

IMG_6184.jpg Vážení občané, na základě upřesnění zhotovitele zveřejňujeme termíny realizace velkoplošných oprav komunikací ve městě, které budou spojeny s omezením silničního provozu.

 

Oznámení o omezení provozu na silnici 1/50

IMG_20180703_100701.jpg Vážení občané, oznamujeme Vám, že v termínu od 7. 7. 2018 do 17. 7. 2018 bude v úseku mezi Kunovicemi a Míkovicemi realizována stavba „Silnice 1/50 Kunovice - Míkovice před křižovatkou". Z tohoto důvodu bude v uvedeném termínu v dotčeném úseku částečné omezení silničního provozu – zúžení vozovky v pracovním úseku na jeden jízdní pruh o šířce 2,75 metru.

 

Oznámení o svozu odpadu

odpady.jpg Vážení občané, oznamujeme Vám, že v době státních svátků 5. 7. 2018 a 6. 7. 2018 bude svoz odpadu probíhat beze změn.

 

Oddělení registru řidičů musí na jeden den zavřít

ridicsky_prukaz.jpg Z důvodů provedení technických úprav systému bude dne 29. června uzavřeno pracoviště oddělení registru řidičů odboru dopravních a správních agend na ulici Revoluční 1023. Od 1. července totiž bude na základě legislativních změn spuštěn projekt „Digitalizace a rozvolnění agendy řidičů“.

 

Zpoždění svozu odpadů

odpady.jpg Vážení občané, oznamujeme Vám, že z důvodu poruchy vozidla na svoz odpadu dojde ke zpoždění svozu odpadu na území města Uherské Hradiště v řádu dnů. Město Uherské Hradiště se vynasnaží celou věc v co možná nejkratším termínu vyřešit. Za vzniklé komplikace se omlouváme.

 

Chybí vám peníze na opravy bydlení? Můžete si výhodně půjčit od města!

IMG_2813.JPG S úvěrem z Fondu rozvoje bydlení, který poskytuje město Uherské Hradiště, je možné si opravit nebo rekonstruovat dům nebo byt, upravit zahradu nebo rekreační objekt. Vlastníci opravované nemovitosti si mohou půjčit až půl milionu korun.

 

Dopravní omezení v centru města

IMG_0206.JPG Vážení občané, v termínu od soboty 2. 6. 2018 do čtvrtka 7. 6. 2018 bude uzavírka ulice Františkánská v úseku mezi ulicí Krátká a Mariánským náměstím. Důvodem uzavírky je realizace vodovodní přípojky pro rekonstruovaný objekt Základní umělecké školy.