Informace úřadu

Telefonní budky zmizí

pexephone.jpg Čtyři veřejné telefonní automaty v Uherském Hradišti zaniknou. Na vině je minimální využití ze strany veřejnosti.

 

Oznámení o vypnutí elektřiny si nechejte zasílat přímo od distributora

pex.jpg Nevíte, kdy nepůjde proud? Chcete se dopředu připravit na chvíle bez elektrické energie? Jedete na dovolenou? Nejspolehlivější metodou, jak se předem o výluce dozvědět, je nechat si od distributora zasílat info formou SMS či e-mailu přímo pro konkrétní odběrné místo.

 

Částečné uzavření lávky přes řeku Moravu

2855.jpg V červnu 2019 zahájilo město Uherské Hradiště realizaci opravy povrchu lávky přes řeku Moravu. Práce si vyžádají částečné omezení pohybu osob na lávce.

 

Stavební práce ul. 28. října - UZAVÍRKA

4.3.2014 003.jpg Vážení občané, vzhledem k plánovanému průběhu stavebních prací v ul. 28. října upozorňujeme, že silniční komunikace v úseku od křižovatky u Mateřské školy Na Rybníku až po křížení ulice 28. října s ulicí Sportovní bude v době od 24. 6. 2019 do 31. 8. 2019 uzavřena.

 

Auto s kamerami dorazilo do srdce Slovácka až z Prahy

IMG_20190611_140621.jpg Uherské Hradiště navázalo v rámci pilotních projektů na úspěšnou spolupráci z předešlých let. Město je významným partnerem pilotního projektu v oblasti parkování ,,Inteligentní management parkování ve městech‘‘, ve kterém se využívají nejmodernější technologie.

 

Město se chystá na výročí sametové revoluce

fb 1.jpg Výstavu a publikaci "Sametová revoluce v Uherském Hradišti" pro vás připravuje Slovácké muzeum ve spolupráci s městem Uherské Hradiště.

 

Nový Domovní řád v bytových domech ve vlastnictví města

IMG_0207.JPG Město Uherské Hradiště v průběhu měsíce června umísťuje do všech bytových domů ve vlastnictví města nový Domovní řád, který obsahuje základní pravidla a povinnosti obvyklé pro chování nájemců a ostatních uživatelů v bytových domech. Město doporučuje všem svým nájemcům, aby se s Domovním řádem seznámili a stanovená pravidla a povinnosti dodržovali.

 

Služba UtilityReport pro Zlínský kraj byla spuštěna

Výstřižek.JPG Vážení občané, dne 31. 5. 2019 byla spuštěna služba UtilityReport pro území Zlínského kraje. Tato služba umožňuje hromadné podání žádosti o vyjádření k existenci sítí všem územně dotčeným správcům inženýrských sítí najednou a z jednoho místa pomocí webové aplikace. Služba je určena zejména občanům - stavebníkům, pro které je bezplatná.

 

Městu není situace mladých lidí a rodin lhostejná

IMG_20190610_164727.jpg Město Uherské Hradiště má v současné době nově zpracovanou koncepci pro řešení bytové problematiky mladých lidí a mladých rodin. Účelem je pomoci těmto skupinám obyvatel osamostatnit se a překonat počáteční tíživou bytovou situaci.

 

Svoz odpadu v ulici Lechova

odpady.jpg Vážení občané, svoz odpadu v ulici Lechova nebyl proveden dle harmonogramu z důvodu stavebních prací. Náhradní svoz proběhne v sobotu 8 .6. 2019. Děkujeme za pochopení.

 

Tak už to víš

tak_už_to_vis_krabice.jpg Jsou kontejnery na papír často plné? Možná by nemusely být......

 

Omezení průchodu kolem Reduty

IMG_2813.JPG Vážení občané, z důvodu provádění prací v rámci rekonstrukce fasády budovy Městského úřadu, bude docházet z bezpečnostních důvodů k omezení průchodu ulicí U Reduty.

 

Regenerace sídliště 28. října – II. etapa

4.3.2014 003.jpg Již dříve jsme avizovali, že začnou práce II. etapy regenerace sídliště 28. října, které jsou nyní aktuální. Věnujte, prosíme, pozornost následujícímu sdělení.

 

Třídění bio odpadu

bio - plast 2.jpg Do bio odpadu v hnědých popelnicích jsou bohužel často vhazovány plastové obaly a jiné nevhodné materiály. Tyto příměsi je nezbytné z kompostu odstranit. Třídění takto znehodnocovaného materiálu je poměrně náročné, provádí se speciální technikou a je velmi drahé.

 

Kotlíkové dotace ze Zlínském kraji - 3. vlna

dotace Zlínský kraj vyhlásil Program výměny zdrojů tepla v domácnostech Zlínského kraje III.