Informace úřadu

Upozornění na uzavírku

uzavírka.jpg Vážení občané, ve období od 02. 4. 2019 do 30. 6. 2019 dojde k uzavírce ulice Lechova v Uherském Hradišti z důvodu realizace stavby „Uherské Hradiště, ul. Lechova - rekonstrukce vodovodu, řad A-5“. Děkujeme za respektování dopravního značení.

 

Upozornění - rekonstrukce plynu

uzavírka.jpg Od 1. 4. do 31. 8. 2019 bude v městské části Mařatice, ulice Větrná, Stavařská, Na Hraničkách a Na Nivách probíhat rekonstrukce plynovodu a přípojek. S tím budou spojená dopravní omezení, o nichž budou občané dle průběhu prací předem informováni zhotovitelem.

 

V Uherském Hradišti probíhá šetření Vaše práva - řekněte nám, co je pro vás důležité!

pruzkum.JPG Vážení občané, město Uherské Hradiště obdrželo zprávu agentury MEDIAN, že také v Uherském Hradišti se ve vybraných domácnostech uskutečňuje prestižní mezinárodní šetření Vaše práva – řekněte nám, co je pro vás důležité! Tazatelé navštíví vybrané domácnosti v období od poloviny března do poloviny června 2019.

 

Tematické prohlídky města s průvodcem 2019

IMG_0272.JPG Město Uherské Hradiště ve spolupráci s Městským informačním centrem - Regionem Slovácko, Knihovnou B. B. Buchlovana, Římskokatolickou farností Uherské Hradiště a Moravským zemským archivem opět připravilo oblíbené tematické prohlídky města s průvodcem.

 

Pomozte zlepšit dopravu, zapojte se do průzkumu

IMG_0194.JPG V první polovině měsíce března 2019 proběhne v Uherském Hradišti druhá část průzkumu zaměřeného na dopravní chování Hradišťanů. První část průzkumu byla ukončena v listopadu loňského roku. Informace přímo od obyvatel o způsobech jejich dopravy do zaměstnání a ve volném čase umožní zlepšit autobusovou dopravu v Uherském Hradišti i podmínky pro další způsoby dopravy.

 

Upozornění pro občany

ovce.jpg V katastrálním území Sady byly dnes nalezeny dvě usmrcené ovce. Předpokládá se, že je mohli roztrhat zdivočelí psi.

 

Informační centrum pro mládež v nových prostorách

51505971_2549059838441904_5704508221754966016_n.jpg Informační centrum pro mládež v Uherském Hradišti se přestěhovalo do nových prostor v bývalé jezuitské koleji. Najít se dá snadno - sídlí totiž v prostorách, kde byl dříve dobročinný obchůdek Naděje, jen kousek od Městského informačního centra.

 

Třídění bioodpadu

bio - plast 2.jpg Přes to, že je ještě zimní období, přinášíme vám několik informací ke správnému třídění bioodpadu.

 

Přerušení dodávky tepla a teplé vody dne 26. února

pexels-photo-861414.jpg Vážení občané, Městskému úřadu v Uherském Hradišti bylo od dodavatele tepla, společnosti CTZ, s. r. o, doručeno upozornění na přerušení dodávky tepla a teplé vody.

 

Upozornění - změna termínu svozu odpadu

IMG_2168.JPG Vážení občané, z důvodu intenzivního spadu sněhu bude po celý tento týden svoz odpadu o jeden den posunut. Děkujeme za pochopení.

 

Silný spad sněhu si žádá opatrnost

IMG_0952.JPG Vážení občané, veškerá technika pro zajišťování zimní údržby je aktuálně v provozu. Přesto žádáme o pochopení, že při takto silném sněžení nelze následky odstraňovat ihned a všude. Při pohybu venku zvyšte, prosíme, svou opatrnost.

 

Smogová situace skončila

IMG_2813.JPG Vážení občané, informujeme vás, že dne 24. 1. 2019 byl Českým hydrometeorologickým ústavem zrušen stav smogové situace pro Zlínský kraj.

 

Také v Uherském Hradišti probíhá šetření Politické postoje

pexels-photo-630839.jpg Vážení občané, město Uherské Hradiště obdrželo zprávu agentury MEDIAN, že také v Uherském Hradišti se ve vybraných domácnostech uskutečňuje prestižní mezinárodní šetření Politické postoje. Cílem výzkumu je získat informace o představách obyvatel ČR týkajících se domácí i mezinárodní politické situace.

 

Svoz odpadů přes vánoční svátky a na Nový rok

IMG_0617.JPG Vážení občané, o Vánocích a do konce roku 2018 budou odpady sváženy takto:

 

Výdej parkovacích karet na rok 2019

Parkovací karty se vydávají od 10. 12. 2018 v úřední dny, každé pondělí, středu a pátek (kromě 28. 12. 2018).