Informace úřadu

Výstavba nové zastávky omezí průchod po chodníku

IMG_6724.JPG Vážení občané, od soboty 18. srpna do konce měsíce srpna dojde k omezení průchodu po chodníku v úseku mezi nádražím ČD a přechodem pro chodce u OSSZ v ulici Na Stavidle.

 

Omezení průchodu mezi Zelným trhem a Prostřední ulicí

Vážení občané, ve dnech 15. a 16. srpna 2018 dojde z důvodu oprav výmalby na objektu Prostřední 40 k částečnému omezení v průchodu mezi Zelným trhem a Prostřední ulicí.

 

Změna termínu svozu bioodpadu

Vážení občané, z důvodu opravy vozovky v Mařaticích na Hliníku posouváme svoz bio odpadu v této lokalitě z pondělí 13. 8. 2018 na středu 15. 8. 2018 Děkujeme za pochopení.

 

Velkoplošné opravy komunikací - termíny

IMG_6184.jpg Vážení občané, na základě upřesnění zhotovitele zveřejňujeme termíny realizace velkoplošných oprav komunikací ve městě, které budou spojeny s omezením silničního provozu.

 

Oznámení o omezení provozu na silnici 1/50

IMG_20180703_100701.jpg Vážení občané, oznamujeme Vám, že v termínu od 7. 7. 2018 do 17. 7. 2018 bude v úseku mezi Kunovicemi a Míkovicemi realizována stavba „Silnice 1/50 Kunovice - Míkovice před křižovatkou". Z tohoto důvodu bude v uvedeném termínu v dotčeném úseku částečné omezení silničního provozu – zúžení vozovky v pracovním úseku na jeden jízdní pruh o šířce 2,75 metru.

 

Oznámení o svozu odpadu

odpady.jpg Vážení občané, oznamujeme Vám, že v době státních svátků 5. 7. 2018 a 6. 7. 2018 bude svoz odpadu probíhat beze změn.

 

Oddělení registru řidičů musí na jeden den zavřít

ridicsky_prukaz.jpg Z důvodů provedení technických úprav systému bude dne 29. června uzavřeno pracoviště oddělení registru řidičů odboru dopravních a správních agend na ulici Revoluční 1023. Od 1. července totiž bude na základě legislativních změn spuštěn projekt „Digitalizace a rozvolnění agendy řidičů“.

 

Zpoždění svozu odpadů

odpady.jpg Vážení občané, oznamujeme Vám, že z důvodu poruchy vozidla na svoz odpadu dojde ke zpoždění svozu odpadu na území města Uherské Hradiště v řádu dnů. Město Uherské Hradiště se vynasnaží celou věc v co možná nejkratším termínu vyřešit. Za vzniklé komplikace se omlouváme.

 

Chybí vám peníze na opravy bydlení? Můžete si výhodně půjčit od města!

IMG_2813.JPG S úvěrem z Fondu rozvoje bydlení, který poskytuje město Uherské Hradiště, je možné si opravit nebo rekonstruovat dům nebo byt, upravit zahradu nebo rekreační objekt. Vlastníci opravované nemovitosti si mohou půjčit až půl milionu korun.

 

Dopravní omezení v centru města

IMG_0206.JPG Vážení občané, v termínu od soboty 2. 6. 2018 do čtvrtka 7. 6. 2018 bude uzavírka ulice Františkánská v úseku mezi ulicí Krátká a Mariánským náměstím. Důvodem uzavírky je realizace vodovodní přípojky pro rekonstruovaný objekt Základní umělecké školy.

 

Kde a jak získat Senior Pas

senior-pas-karta.png Senior Pasy je název projektu, určeného obyvatelům ČR, kteří dovršili věk 55 let. Jedná se o systém slev poskytovaný držitelům karet Senior Pas. Slevy jsou celoroční a lze je uplatnit na místech označených logem Senior Pas. Úplný seznam poskytovatelů slev naleznete na adrese www.seniorpasy.cz.

 

Omezení provozu pracoviště registru vozidel dne 25. května 2018

IMG_9326.JPG Vážení občané, oznamujeme Vám, že dne 25. května 2018 bude z provozních a organizačních důvodů výrazně omezen provoz na pracovišti registru vozidel. Doporučujeme, abyste si své záležitosti vyřídili v náhradním termínu 29. května 2018 od 8.00 do 12.00 hodin, kdy bude pracoviště registru vozidel mimořádně otevřeno pro veřejnost.

 

Výpadek proudu poškodil některé semafory

IMG_1.jpg Výpadek elektrické energie v Uherském Hradišti dne 18.4.2018 způsobil poškození hardware zařízení některých světelných signalizačních zařízení na průtahu Uherským Hradištěm.

 

Omezení průchodu - opravy městských hradeb

IMG_9072.JPG Vážení občané, věnujte prosím pozornost oznámení o omezení průchodu, které se dotkne chodníku vedoucího z ulice Kollárova do parku u bastionu.

 

Pozitivní příklady nakládání s reklamou ve veřejném prostoru

Už více než dva roky se město Uherské Hradiště aktivně snaží o nápravu tzv. reklamního smogu, který je problémem většiny měst. Jde o nekontrolované množství a rozsah reklamních sdělení, kterými se na sebe snaží strhnout pozornost podnikatelé, prodejci, pojišťovny a další. Uvádíme několik nových, pozitivních příkladů, jak se na objekty dá umístit vkusné a jednoduché označení, které neruší architekturu domu a přitom neschází žádná důležitá informace.