Informace úřadu

Kde a jak získat Senior Pas

senior-pas-karta.png Senior Pasy je název projektu, určeného obyvatelům ČR, kteří dovršili věk 55 let. Jedná se o systém slev poskytovaný držitelům karet Senior Pas. Slevy jsou celoroční a lze je uplatnit na místech označených logem Senior Pas. Úplný seznam poskytovatelů slev naleznete na adrese www.seniorpasy.cz.

 

Omezení provozu pracoviště registru vozidel dne 25. května 2018

IMG_9326.JPG Vážení občané, oznamujeme Vám, že dne 25. května 2018 bude z provozních a organizačních důvodů výrazně omezen provoz na pracovišti registru vozidel. Doporučujeme, abyste si své záležitosti vyřídili v náhradním termínu 29. května 2018 od 8.00 do 12.00 hodin, kdy bude pracoviště registru vozidel mimořádně otevřeno pro veřejnost.

 

Výpadek proudu poškodil některé semafory

IMG_1.jpg Výpadek elektrické energie v Uherském Hradišti dne 18.4.2018 způsobil poškození hardware zařízení některých světelných signalizačních zařízení na průtahu Uherským Hradištěm.

 

Omezení průchodu - opravy městských hradeb

IMG_9072.JPG Vážení občané, věnujte prosím pozornost oznámení o omezení průchodu, které se dotkne chodníku vedoucího z ulice Kollárova do parku u bastionu.

 

Pozitivní příklady nakládání s reklamou ve veřejném prostoru

Už více než dva roky se město Uherské Hradiště aktivně snaží o nápravu tzv. reklamního smogu, který je problémem většiny měst. Jde o nekontrolované množství a rozsah reklamních sdělení, kterými se na sebe snaží strhnout pozornost podnikatelé, prodejci, pojišťovny a další. Uvádíme několik nových, pozitivních příkladů, jak se na objekty dá umístit vkusné a jednoduché označení, které neruší architekturu domu a přitom neschází žádná důležitá informace.

 

Výběh pro psy - nové překážky

IMG_5610.JPG Aktualizováno! Upozornění pro majitele psů. Až do středy 11. dubna bude psí výběh na Revoluční ulici z technických důvodů uzavřen, budou se instalovat překážky.

 

Blokové čištění komunikací 2018

IMG_4895.JPG Vážení občané, po zimním období bude od 3. 4. 2018 zahájeno v ulicích města Uherské Hradiště blokové čištění. Řidiči budou na konkrétní úseky a termíny blokového čištění upozorněni přechodným dopravním značením.

 

Důležité upozornění - změna svozu odpadu!

IMG_4904.JPG Vážení občané, na Velikonoční pondělí 2. 4. 2018 neproběhne svoz odpadu. Z uvedeného důvodu bude pravidelný svoz o jeden den posunut, takže od úterý 3. 4. 2018 do soboty 7. 4. 2018 počítejte s jednodenním zpožděním vývozu odpadu.

 

Informace o výsadbě ve Štěpnicích

Štěpnice - ilustr. foto.JPG Na sídlišti Štěpnice se uskuteční výsadba nových stromů a keřů. Jejich výsadba proběhne v souladu s harmonogramem na základě smlouvy s realizační firmou Florstyl s.r.o. Veškeré práce související s projektem revitalizace proběhnou do konce června letošního roku. Jedná se o 64 stromů a 1501 keřů.

 

Sběr vybraných druhů odpadu

Mapa_2018 – kopie.jpg Vážení spoluobčané, na podporu legální likvidace odpadů a s cílem snižovat vytváření černých skládek připravilo město Uherské Hradiště jarní bezplatný sběr vybraných druhů odpadu formou velkoobjemových kontejnerů.

 

Park Rochus - oznámení o částečném omezení provozu

IMG_2468.JPG Vážení občané, v období od 3. dubna do 31. května bude v areálu Parku Rochus probíhat oprava Stezky Pokladnic a přístupové cesty ke kapli sv. Rocha.

 

Palackého náměstí - omezení provozu

IMG_1309.JPG Vážení občané, věnujte prosím pozornost tomuto oznámení o dvojím omezení provozu na Palackého náměstí v Uherském Hradišti.

 

Rekonstrukce ulice Šromova - oznámení občanům

20180313_115821.jpg Oznámení je určeno vlastníkům a uživatelům nemovitostí v ulici Šromova a v přilehlé zástavbě, dotčeným stavbou při komplexní rekonstrukci ulice Šromova.

 

Omezení provozu odboru dopravních a správních agend

Revoluční.JPG Z technických důvodů je dne 1. 3. 2018 omezen provoz odboru dopravních a správních agend: oddělení přestupkových řízení a oddělení registru řidičů a vozidel.

 

Důležité upozornění pro obyvatele sídliště Hliník!

osv30.jpg Vážení občané, s největší pravděpodobností dnes nepůjde veřejné osvětlení v ulicích Pplk. Vladimíra Štěrby, Václava Kulíška, Kopánky a Praporce viz foto. V této lokalitě vlivem mrazů vznikla kabelová porucha. Je objednán vyhledávací vůz, který by měl přesnou pozici poruchy odhalit. Následně bude závada ihned odstraněna.