Informace úřadu

Blokové čištění komunikací 2018

IMG_4895.JPG Vážení občané, po zimním období bude od 3. 4. 2018 zahájeno v ulicích města Uherské Hradiště blokové čištění. Řidiči budou na konkrétní úseky a termíny blokového čištění upozorněni přechodným dopravním značením.

 

Důležité upozornění - změna svozu odpadu!

IMG_4904.JPG Vážení občané, na Velikonoční pondělí 2. 4. 2018 neproběhne svoz odpadu. Z uvedeného důvodu bude pravidelný svoz o jeden den posunut, takže od úterý 3. 4. 2018 do soboty 7. 4. 2018 počítejte s jednodenním zpožděním vývozu odpadu.

 

Informace o výsadbě ve Štěpnicích

Štěpnice - ilustr. foto.JPG Na sídlišti Štěpnice se uskuteční výsadba nových stromů a keřů. Jejich výsadba proběhne v souladu s harmonogramem na základě smlouvy s realizační firmou Florstyl s.r.o. Veškeré práce související s projektem revitalizace proběhnou do konce června letošního roku. Jedná se o 64 stromů a 1501 keřů.

 

Sběr vybraných druhů odpadu

Mapa_2018 – kopie.jpg Vážení spoluobčané, na podporu legální likvidace odpadů a s cílem snižovat vytváření černých skládek připravilo město Uherské Hradiště jarní bezplatný sběr vybraných druhů odpadu formou velkoobjemových kontejnerů.

 

Park Rochus - oznámení o částečném omezení provozu

IMG_2468.JPG Vážení občané, v období od 3. dubna do 31. května bude v areálu Parku Rochus probíhat oprava Stezky Pokladnic a přístupové cesty ke kapli sv. Rocha.

 

Palackého náměstí - omezení provozu

IMG_1309.JPG Vážení občané, věnujte prosím pozornost tomuto oznámení o dvojím omezení provozu na Palackého náměstí v Uherském Hradišti.

 

Rekonstrukce ulice Šromova - oznámení občanům

20180313_115821.jpg Oznámení je určeno vlastníkům a uživatelům nemovitostí v ulici Šromova a v přilehlé zástavbě, dotčeným stavbou při komplexní rekonstrukci ulice Šromova.

 

Omezení provozu odboru dopravních a správních agend

Revoluční.JPG Z technických důvodů je dne 1. 3. 2018 omezen provoz odboru dopravních a správních agend: oddělení přestupkových řízení a oddělení registru řidičů a vozidel.

 

Důležité upozornění pro obyvatele sídliště Hliník!

osv30.jpg Vážení občané, s největší pravděpodobností dnes nepůjde veřejné osvětlení v ulicích Pplk. Vladimíra Štěrby, Václava Kulíška, Kopánky a Praporce viz foto. V této lokalitě vlivem mrazů vznikla kabelová porucha. Je objednán vyhledávací vůz, který by měl přesnou pozici poruchy odhalit. Následně bude závada ihned odstraněna.

 

Platby za odpady v roce 2018

odpady.jpg Vzhledem k období, kdy jsou ve městě Uherském Hradišti aktuální platby za odpady, uvádíme několik zásadních informací k této problematice.

 

Životní podmínky 2018 - výběrové šetření v domácnostech

zpcr.jpg Český statistický úřad v sobotu 3. února zahájí nový ročník šetření životních podmínek a příjmů domácností. Zjišťování bude probíhat až do 27. května i na území Zlínského kraje. Do zjišťování je ve Zlínském kraji zahrnuto 600 domácností z 56 obcí.

 

Poskytovatelé sociálních služeb se představí v kině Hvězda

P2112133.JPG Město Uherské Hradiště připravilo ve spolupráci s Městskými kiny Uherské Hradiště Výstavu poskytovatelů sociálních služeb, v rámci které se mohou návštěvníci kina Hvězda seznámit s nabídkou poskytovaných sociálních a navazujících služeb na území Uherského Hradiště a okolních obcí. Tato výstava bude zahájena vernisáží dne 5. března 2018 v 16:00 hodin a potrvá do 15. března 2018.

 

Informace o stavu ovzduší v aglomeraci Uherského Hradiště v roce 2017

IMG_1309.JPG Rok 2017 lze na základě naměřených imisních hodnot znečišťujících látek rozdělit na dvě části. První polovina roku byla imisně velmi zatížená, ve druhém pololetí došlo k výraznému zlepšení.

 

Útulky praskají ve švech. Proč kastrovat kočky?

stray0.jpg Přemnožené a bezprizorní kočky jsou problémem snad všech měst a obcí. Také v Uherském Hradišti jsou často vidět u paneláků a bytovek, kde hladové a ve špatném stavu chtějí získat jakoukoliv potravu. Bohužel, jen málokdo projeví soucit nebo ví, co v takové situaci dělat. Někteří lidé je krmí, druzí naopak odhánějí a kočky jim překáží.

 

Hlášení o chovu domácích prasat na území města Uherské Hradiště

piy.jpg Město Uherské Hradiště upozorňuje všechny chovatele domácích prasat na mimořádná veterinární opatření k zamezení šíření nebezpečné nákazy – afrického moru prasat.