Pozvánky

 

Hradišťské kulturní léto 2023

vitejte v UH.jpg Město Uherské Hradiště spolu s dalšími organizacemi pro vás připravilo výběr z akcí konajících se v rámci letošního kulturního léta v Uherském Hradišti.

 

Dějiny v kině: Debata o věznici a Cena facky Slováckého divadla

Výstřižek.JPG Městská kina Uherské Hradiště, město Uherské Hradiště, Slovácké divadlo a spolek Memoria zvou v pondělí 22. 5. do kina Hvězda v rámci cyklu Dějiny v kině na komponovaný program věnovaný uherskohradišťské věznici. Součástí bude debata o věznici, projekce záznamu divadelní hry Slováckého divadla Cena facky, debata s mnoha hosty z řad tvůrců a herců a závěrečná párty po filmu s Horňáckou muzikou Petra Mičky.

 

Co nepatří do komunálního odpadu? Ukážeme to přímo na náměstí!

svoz odpadu.jpg Neobvyklou a zajímavou akci určenou k propagaci třídění odpadů připravilo město Uherské Hradiště ve spolupráci se společností EKO-KOM. Jedná se o rozbor směsného komunálního odpadu, který se uskuteční na Masarykově náměstí ve středu 17. května od 9.00 do 12.00 hodin.

 

Den otevřených dveří v teplárně CTZ

Teplárna 2 - kopie.jpg Zajímá vás, jak se vyrábí energie a teplo? Přijďte se ve středu 10. května podívat do teplárny CTZ na Den otevřených dveří.

 

Otevřené brány 2023

Kostel.JPG Významné sakrální památky Zlínského kraje se od začátku května až do konce září opět zpřístupní široké veřejnosti. Také hradišťské kostely otevírají od května své brány.

 

Chcete se podívat do bývalé věznice?

258823185_4829829097029645_3354345938395299736_n.jpg Spolek Memoria – Iniciativa za důstojné využití věznice v Uherském Hradišti ve spolupráci s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) za podpory města Uherské Hradiště pořádají jedny z posledních prohlídek bývalé věznice, kdy je možné nahlédnout dovnitř v současném stavu před rekonstrukcí.

 

Vzpomínkový akt u příležitosti osvobození města Uherské Hradiště

Město Uherské Hradiště Vás srdečně zve na Vzpomínkový akt u příležitosti osvobození města Uherské Hradiště, který se uskuteční dne 28. dubna 2023.

 

Tematické prohlídky města 2023

Ulice Oblíbené tematické prohlídky s průvodkyní si pro milovníky historie i v letošním roce připravilo město Uherské Hradiště ve spolupráci s Městským informačním centrem – Regionem Slovácko, Knihovnou B. B. Buchlovana a Moravským zemským archivem.

 

Brány památek dokořán

u_lisu.jpg Město Uherské Hradiště se také letos připojuje k akci Brány památek dokořán, pro kterou opět připravilo prohlídky některých zajímavých cílů na území města.

 

Výzva 10 000 kroků – dejte chůzi šanci

kroky perex 2.JPG Město Uherské Hradiště se opět připojuje k národní výzvě 10 000 kroků, do které se můžete zapojit také vy. Největší výzvou není ujít každý den 10 000 kroků, ale překonat sebe sama a zařadit do každodenního života více pohybu.

 

Dějiny v kině: cyklus o přesazích historie za zdi hradišťské věznice

Dejivki-00-souhrn_HD_230206.jpg Spolek Memoria, Městská kina Uherské Hradiště a město Uherské Hradiště přináší další cyklus pořadů věnovaných nejrůznějším přesahům historie za zdi hradišťské věznice.

 

Vernisáž výstavy soutěžních návrhů REKONSTRUKCE BÝVALÉ VĚZNICE UHERSKÉ HRADIŠTĚ

pohled do pietniho dvora Starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha a generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu Vás zvou na vernisáž soutěžních návrhů Rekonstrukce bývalé věznice Uherské Hradiště.

 

Bruslení od adventu až do jara, tentokrát u Sportovní haly

BRUSLENÍ_2022.jpg I kdyby nemrzlo, budou si děti i dospělí moci opět zasportovat na bruslích pod širým nebem. Také letos bude v Uherském Hradišti možné bruslit na umělém kluzišti, které zájemci najdou na místě bývalého skateparku vedle Sportovní haly.

 

Beseda o pěstounské péči očima dítěte

Rodina na procházce Dobrá rodina, o.p.s. a Městský úřad Uherské Hradiště, oddělení sociálně právní ochrany dětí, vás srdečně zvou na besedu o pěstounské péči očima dítěte. Koná se v úterý 22. listopadu od 16 hodin v komorním sále Reduty.

 

Barevný den plný her EKO-KOM

IMG_4635.jpg Srdečně zveme všechny děti na Barevný den plný her, který je zábavnou formou seznámí se tříděním odpadů a s tím spojenou ochranou životního prostředí.

 

Zapojte se do říjnové výzvy 10 000 kroků

perex vyzva.JPG Město Uherské Hradiště se opět připojuje k národní výzvě 10 000 kroků. Říjnová výzva proběhne od soboty 1. do pondělí 31. října. Do výzvy se můžete registrovat na webových stránkách www.desettisickroku.cz.