Pozvánky

 

Bruslení od adventu až do Velikonoc, tentokrát na Východě

IMG_7048.JPG I kdyby nemrzlo, budou si děti i dospělí moci zasportovat na bruslích pod širým nebem. Umělé kluziště v Uherském Hradišti bude letos k dispozici na sídlišti Východ a vstup na něj nebude zpoplatněn.

 

ZRUŠENO: Oslavy vzniku Československé republiky

IMG_3433.JPG Vážení občané, oslavy vzniku Československé republiky dne 28. října 2020 jsou zrušeny.

 

Ukliďme svět, ukliďme Česko!

logo-akce-big.png Vážení občané, v sobotu 3. října v Uherském Hradišti proběhne dobrovolnická úklidová akce s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko, která si klade za cíl uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. V letošním roce bude cílem areál bývalých kasáren. Veškeré úklidové pomůcky i drobné občerstvení budou zajištěny.

 

Slovácké hody s právem v Míkovicích

DSCN8249.JPG Vážení občané, ve dnech 18. - 21. září se v Míkovicích budou konat Slovácké hody s právem, na které jste srdečně zváni.

 

Barevný den EKO-KOM

IMG_3643.JPG V pátek 18. září se na Masarykově náměstí bude konat osvětová akce Barevný den EKO - KOM, kde se děti mohou zábavnou formou naučit, jak správně třídit odpad a chránit životní prostředí. Akce potrvá od 9 do 17 hodin.

 

Dny evropského dědictví přinesou otevřené památky

Výstřižek.JPG Dny evropského dědictví se konají v České republice v letošním roce ve dnech 12. až 20. září, v Uherském Hradišti pak v sobotu 12. a neděli 13. září 2020. Letošní ročník bude mimořádný v tom, že po mnoha letech nebude v Uherském Hradišti doprovázen Slováckými slavnostmi vína a otevřených památek. Z rozsáhlé tradiční akce zůstanou právě jen otevřené památky.

 

Derflanské hody v Sadech

Výstřižek.JPG Vážení občané, zveme vás na Derflanské hody, které se uskuteční ve dnech 5. - 6. září 2020 v Sadech.

 

Slovácké hody s právem ve Véskách

DSC00074.JPG Vážení občané, zveme vás na Slovácké hody s právem, které se uskuteční ve dnech 29.-30. srpna ve Véskách.

 

Fotografická výstava Nežádoucí okamžiky

IMG_2571.JPG Česká tisková kancelář ve spolupráci s městem Uherské Hradiště představuje na Palackého náměstí novou fotografickou výstavu NEŽÁDOUCÍ OKAMŽIKY, která se zaměřuje na manipulaci a cenzuru ve fotožurnalistice. Výstava bude probíhat až do konce září.

 

Veřejná prezentace projektu modernizace zařízení pro energetické využití nemocničního odpadu

uhn.PNG Vážení občané, vedení Uherskohradišťské nemocnice Vás zve na veřejnou prezentaci projektu modernizace zařízení pro energetické využití nemocničního odpadu v Uherskohradišťské nemocnici a.s, která se uskuteční v úterý 30. 6. v 16 hodin v areálu Uherskohradišťské nemocnice a.s. v budově B (plicní pavilon).

 

Tematické prohlídky města s průvodcem 2020

IMG_6198.JPG Město Uherské Hradiště ve spolupráci s Městským informačním centrem - Regionem Slovácko, Knihovnou B. B. Buchlovana, Římskokatolickou farností Uherské Hradiště a Moravským zemským archivem i v letošním roce připravilo oblíbené tematické prohlídky města s průvodcem.

 

Expozice dějin města se znovu otevře veřejnosti

Expozice - ilustrační.jpg Expozice dějin města, Uherské Hradiště – Město královské v Jezuitské koleji může díky postupnému rozvolňování pravidel platných v době pandemie po dlouhých týdnech znovu otevřít své prostory pro veřejnost. Od 12. května 2020 tak mohou návštěvníci vidět unikátní animaci města, vzácné artefakty a také studovat z jedinečných pramenů dějiny královského města Uherské Hradiště.

 

Setkání starosty města s občany městské části Jarošov

DSC00151.JPG Vážení občané Jarošova, v pondělí 10. února 2020 od 17 hodin se tělocvičně ZŠ v Jarošově uskuteční setkání starosty města Uherské Hradiště Ing. Stanislava Blahy s občany a místní komisí. Přijďte diskutovat o věcech, které vás zajímají, které řešíte nebo které vás trápí.

 

Setkání starosty města s občany městské části Mařatice

DSC00030.JPG Vážení občané Mařatic, v pondělí 3. února 2020 se od 17 hodin v jídelně Základní školy T. G. Masaryka v Uherském Hradišti-Mařaticích uskuteční setkání starosty města Uherské Hradiště Ing. Stanislava Blahy s občany a místní komisí. Přijďte diskutovat o věcech, které vás zajímají, které řešíte nebo které vás trápí.

 

Sametová revoluce v Uherském Hradišti

1.jpg Slovácké muzeum v Uherském Hradišti ve spolupráci s městem Uherské Hradiště připravuje výstavu Sametová revoluce v Uherském Hradišti, jejíž vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 14. listopadu 2019 ve velkém sále hlavní budovy Slováckého muzea ve Smetanových sadech. Je určena nejen těm, kteří listopadové a prosincové události roku 1989 sami prožili, ale především těm, kteří je mohou znát pouze z vyprávění svých rodičů a prarodičů.

 

Setkání starosty města s občany městské části Rybárny

Rybarny15.JPG Vážení občané Rybáren, v úterý 21. května 2019 od 17:00 hodin se v salonku bývalé Restaurace Koruna uskuteční setkání starosty města Uherské Hradiště Ing. Stanislava Blahy s občany a místní komisí. Přijďte diskutovat o věcech, které vás zajímají, které řešíte nebo které vás trápí.