Slovo starosty

Slovo starosty: Musíme to vydržet, koronavirus není Apríl

velehradska_zahon.jpg Dál budeme nosit roušky, dál v některých obchodech nenakoupíme, dál můžeme jen pro potraviny nebo do práce a i nadále bude omezená doba úředních hodin na úřadech. To všechno nejméně do Velikonoc. Všichni byste si určitě přáli, abych teď řekl: Apríl, nic nemusíte!

 

Ignoranství nás všechny vrací zpět

zahrádka.jpg Vážení spoluobčané, zatímco zdravotníci, záchranáři, hasiči, policisté, hygienici a mnoho dalších, včetně Krizového štábu Uherské Hradiště nebo i prodavačů v obchodech, prakticky nepřetržitě dělají všechno možné, aby lidé v našem městě zůstali zdraví a riziko šíření nemoci snížili na minimum, ne všichni si závažnost současné situace uvědomují a svým ignorantstvím, bezohledností a hloupostí ohrožují zdraví a životy nás ostatních.

 

Snaha pomáhat je obrovská, děkuji vám!

IMG_9223.JPG Slovo starosty města Uherské Hradiště Ing. Stanislava Blahy k občanům.

 

Sdělení starosty města rodičům

IMG_9223.JPG Vážení rodiče, stále častěji se na nás obracíte s dotazy, jak zabezpečit malé děti rouškou či jinými prostředky ochrany před nákazou koronavirem, když město Uherské Hradiště zavedlo nařízení o nošení ochranných prostředků na veřejnosti. Plně chápeme, že přimět malé dítě strpět na obličeji roušku je velmi těžké.

 

Slovo starosty: Co pro nás znamená zákaz volného pohybu?

IMG_9223.JPG Vážení občané, od dnešního dne až do 24. března platí vládou vyhlášený Zákaz volného pohybu osob. Zde je několik zásadních otázek a odpovědí, co pro nás vlastně zákaz znamená.

 

Buďme zodpovědní a ohleduplní - slovo starosty města

IMG_2813.JPG Vážení občané, vývoj událostí při současné epidemiologické situaci v České republice výrazně promluvil také do dění v Uherském Hradišti.

 

Chcete v Uherském Hradišti Rákosníčkovo hřiště?

29_rakosnicek_hriste.jpg Do oprav, obnovy či výstavby dětských hřišť a sportovišť ve městě investujeme každý rok nemalé částky a jen v posledních dvou letech jsme zásadně vylepšili stav mnoha z nich. Nyní ale máme příležitost získat jedno dětské hřiště za půldruhého milionu korun úplně zadarmo.

 

Akce v Uherském Hradišti k 100. výročí vzniku republiky

Vážení spoluobčané, takzvaný osmičkový rok, který letos prožíváme, znamená pro Českou republiku množství oslavných a vzpomínkových akcí. Dnes bych vám chtěl přiblížit akce, které se v Uherském Hradišti váží k nejvýznamnějšímu z letošních výročí – 100 let od vzniku republiky v roce 1918.