Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Kdo by měl dostat Cenu města za rok 2021? Navrhněte!

_5MM4042_resize.jpg Pokud si myslíte, že máte ve svém okolí osobnost, která by si zasloužila být oceněna Cenou města Uherské Hradiště, máte jedinečnou příležitost. Navrhnout osobnosti za uplynulý rok totiž můžete také vy. Uherskohradišťská radnice už přijímá návrhy na udělení Ceny města za rok 2021.

 

Podpora obnovy historické architektury města Uherské Hradiště

20220209_152435.jpg Okna na severní straně fasády a na nároží bude díky dotaci moci vyměnit majitel původně velkoměšťanského domu s číslem popisným 1 v Havlíčkově ulici. Zastupitelstvo města schválilo na tuto akci dotaci 100 tisíc korun z programu Podpora obnovy historické architektury města Uherské Hradiště. V roce 2022 je na dotace pro podporu obnovy historické architektury alokována částka ve výši 482 tisíc korun.

 

Na dotace schválilo letos město už přes 23 milionů korun

Mojmír (17).jpg Pro první pololetí roku 2022 rozdělilo město Uherské Hradiště na dotacích celkem 23,3 milionů korun. Žádosti o dotace na druhé pololetí budou přijímány v měsících dubnu a květnu.

 

Lidé si opravují bydlení s výhodným úvěrem z fondu města

rligeutrz.jpeg Sedm dalších občanů Uherského Hradiště si za peníze v celkovém objemu 3,6 milionu korun opraví byt nebo dům, a to díky úvěru z fondu rozvoje bydlení. S úvěrem, který poskytuje město Uherské Hradiště, je možné si opravit nebo rekonstruovat nejen dům či byt, ale také upravit zahradu nebo rekreační objekt.

 

Město řeší sídliště přecpaná auty, na Východě chce upravovat parkoviště

IMG_20200924_131039.jpg Sídliště Východ se podobně jako některá další místa v Uherském Hradišti potýká s problematikou parkování. Přes to, že věc chce město řešit koncepčně regenerací celého sídliště, prvním počinem pro zlepšování situace s parkováním na sídlišti se má stát rekonstrukce parkoviště v ulici Sadová před bytovým domem č. p. 978 – 980, která je v návrhu rozpočtu města.

 

Městská policie chce novou kameru u hřbitova i asistenty prevence kriminality v ulicích

IMG_4702.JPG Městská policie Uherské Hradiště má v plánu letošním roce realizovat dva projekty prevence kriminality s účastí státního rozpočtu prostřednictvím dotace z Ministerstva vnitra ČR. První z projektů se týká rozšíření městského kamerového dohlížecího systému o jeden nový kamerový bod, druhý projekt by měl přinést možnost zaměstnávat dokonce tohoto roku dva asistenty prevence kriminality. Oba projekty budou realizovány pouze v případě získání dotace.

 

Město nechá zrestaurovat varhany v kostele v Mařaticích

Varhany - kostel Mařatice.JPG Varhany v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Uherském Hradišti-Mařaticích čeká obnova. Nástroj je kulturní památkou, která přibyla do kostela v 50. letech 19. století, a která již v posledních letech vykazovala řadu vad, pročež byla podrobena restaurátorskému průzkumu. Město nyní vyhodnotilo veřejnou zakázku a varhany opraví nákladem takřka 2 miliony korun.

 

V bioodpadu jsou často věci, které tam nepatří

bio obrazek.jpg Občané Uherského Hradiště mají možnost zbavovat se bioodpadu jeho vhozením do hnědých popelnic. Často však do bioodpadu spolu s odpadem vhazují také plastové obaly a jiné nevhodné materiály. Třídění takto znehodnocovaného materiálu je poměrně náročné, provádí se speciální technikou a je finančně nákladné.

 

Kino Hvězda druhé v celé ČR za rok 2021

LFS18_08.jpg Akreditované výsledky tržeb a počtu diváků za rok 2021 dovolily Kinu Hvězda v Uherském Hradišti vystoupat až na senzační 2. místo v celé ČR v kategorii jednosálových kin. Kino Hvězda vloni uvedlo 164 filmů a celkem 616 představení, které vidělo 32 849 diváků.

 

Vloni se opět narodilo více dětí, ani svateb kvůli koronaviru neubylo

newbo.jpg Rostoucí trend porodnosti v Uherském Hradišti zaznamenali jak místní porodníci v Uherskohradišťské nemocnici, tak také matrika městského úřadu. Ani počet svateb nezaznamenal v koronavirem ovlivněném loňském roce úbytek.

 

Město zrevitalizuje ulice Prostřední a Mlýnská

IMG_4681.JPG Frekventovanou ulici Prostřední, která v centru Uherského Hradiště tvoří hlavní spojnici mezi centrálním Masarykovým a Mariánským náměstím, město letos opraví. Investiční akce, která začne v dubnu a potrvá až do konce srpna, zahrnuje také opravu povrchu v přilehlé ulici Mlýnská. Náklady na revitalizaci obou ulic dosáhnou takřka 20 milionů korun.

 

Nominujte lidové tvůrce na Cenu Vladimíra Boučka

strih.jpg Podobně jako každý rok, také v roce 2022 bude město Uherské Hradiště udělovat významným lidovým výrobcům Cenu Vladimíra Boučka pro zachování a rozvoj lidové umělecké výroby. Návrhy na udělení ceny mohou předkládat zástupci z řad odborné i laické veřejnosti.

 

Výtěžek předvánoční sbírky poslouží v terapeutických dílnách Diakonie

IMG_6619.JPG Oficiální předání výtěžku veřejné předvánoční sbírky, při které na sklonku roku 2021 věnovali občané Uherského Hradiště na dobročinné účely skoro 55,5 tisíce korun, se uskutečnilo v úterý 4. ledna v obřadní síni radnice. Z rukou starosty města Stanislava Blahy si certifikát s výtěžkem sbírky převzala zástupkyně Diakonie ČCE – střediska CESTA Michaela Bobková.

 

První letošní občánek města se narodil 2. ledna

1.JPG Zatímco první letošní novorozené miminko narozené v Uherskohradišťské nemocnici, malá Karolínka z Halenkovic, si pospíšilo a na svět přišlo hned na Nový rok 4 hodiny po půlnoci, první občánek města Uherské Hradiště roku 2022, malý Alois, na sebe nechal čekat až do dopoledních hodin 2. ledna.

 

Tři králové projeli městem na koních, koledování potrvá až do 16. ledna

1.JPG V Uherském Hradišti v pondělí 3. ledna 2022 oficiálně začala Tříkrálová sbírka. Na rozdíl od loňska, kdy se kvůli koronaviru koledovalo víceméně virtuálně, se letos opět skupinky koledníků ke dveřím domácností vypravují osobně.