Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Předvánoční sbírka vynesla druhou nejvyšší částku v historii!

IMG-20181227-WA0005.jpg Přes 58 tisíc korun věnovali lidé v Uherském Hradišti do předvánoční, charitativně zaměřené veřejné sbírky, která je v Uherském Hradišti organizována městem již od roku 2003. Vybraná částka je druhou nejvyšší v historii sbírky.

 

Nenechejte vánoční stromky válet po městě, odvezeme je

vyh1.jpg Zanedlouho přijde období, kdy se lidé začnou zbavovat vánočních stromků. Prosíme, abyste po odstrojení stromků upřednostnili jejich uložení přímo do sběrného dvora na ulici Moravníky č. p. 905. Kdo nemá možnost použitý stromek dopravit přímo do sběrného dvora, ať jej umístí k nejbližšímu sběrnému místu odpadu (kontejnerová stání), odkud zajistí odvoz město Uherské Hradiště.

 

Město rozmístí nádoby na sběr oleje a tuku z domácností

foto-1342450898.jpg Pilotní projekt – sběr opotřebovaného potravinářského oleje a tuku spouští od měsíce ledna 2019 město Uherské Hradiště. Pro své obyvatele instaluje radnice napříč městem 26 speciálních zelených nádob o objemu 240 litrů s informačním polepem a s vrchním otvorem pro vhazování uzavřených PET lahví.

 

Obnova části městských hradeb je dokončena

IMG_0460.JPG Uherské Hradiště odhalilo úsek starobylých městských hradeb mezi ulicemi Hradební a Kollárova. Významný doklad historie opevnění města, který přímo navazuje na přilehlý bastion, je nyní přístupný veřejnosti. Ta může na místě vidět také část překvapivé podoby původního zdiva vodního příkopu, které bylo nalezeno pod úrovní terénu.

 

Město opravilo v Kollárově ulici bytový dům s krásnými uměleckými prvky

IMG_0453.JPG Kompletní rekonstrukce se v průběhu takřka celého jednoho roku dočkal bytový dům č.p. 445 v centru Uherského Hradiště v Kollárově ulici, který vyniká výraznými sgrafity.

 

Město nechalo obnovit další výtvarné dílo - Rodinu ve Štěpnicích

PC060750.JPG Jistě všichni občané města vědí, že před zdravotním střediskem ve Štěpnicích se nachází výtvarné dílo znázorňující matku s dítětem a babičku. Pískovcové dílo s názvem Rodina od akademického sochaře Stanislava Mikuláštíka se již nacházelo ve stavu, kdy zasluhovalo pozornost odborníků. Nyní doznalo změny k lepšímu.

 

Vozovka v ulici Pod Vinohrady má nový povrch

IMG_20181127_091711.jpg K plošné opravě povrchu takřka 260 metrů dlouhého úseku vozovky v ulici Pod Vinohrady přistoupilo město Uherské Hradiště po dohodě s místní komisí Sady.

 

Oprava objektu čerpací stanice odpadních vod Míkovice

Vlastník vodovodů, kanalizací a souvisejících objektů má povinnost realizovat obnovu těchto zařízení na základě schváleného plánu financování vodohospodářské infrastruktury. Proto se město Uherské Hradiště na začátku roku 2019 pustí do opravy čerpací stanice odpadních vod v Míkovcích, hotovo by mělo být do konce května.

 

Hasiči v Míkovicích mají nově opravenou zbrojnici

IMG_0270.JPG Ještě letos v létě byla zbrojnice hasičů v městské části Míkovice ve velmi špatném stavu, nyní budova vypadá jako nová a navíc splňuje veškeré požadavky pro činnosti místní jednotky dobrovolných hasičů. Za celkem 3,5 milionu zbrojnici komplexně opravilo město Uherské Hradiště.

 

Čtenářka u Základní školy Sportovní

PB160751 – kopie.JPG Přednedávnem město dokončilo zásadní opravu chodníků v blízkosti ZŠ Sportovní, nyní byla úprava přístupových prostor ke škole završena obnovou uměleckého prvku, kterým je socha Čtenářka od akad. sochaře Jana Habarty.

 

Na Zpívání k 17. listopadu lidé přišli i navzdory chladu

IMG_20181117_172227.jpg Symbolických 17 minut po 17. hodině zahájil Smíšený pěvecký sbor Gymnázia Uherské Hradiště - VIVA LA MUSICA se sbormistrem Jakubem Tomalou vzpomínku na události v letech 1939 a 1989 písní Karla Kryla Bratříčku zavírej vrátka.

 

Křížové zastavení v Sadech pod rukama restaurátora prokouklo

PB160754.JPG Po kříži v Cikánce opravilo město Uherské Hradiště další sakrální památku v městské části Sady - křížové zastavení od neznámého autora.

 

Výstava Okamžiky století zavítá do Uherského Hradiště

okamžiky století.jpeg Sto let našeho státu tak, jak je zachytili při své každodenní práci fotoreportéři ČTK, bude od 23. listopadu k vidění v Uherském Hradišti. Metropole Slovácka bude desátým a předposledním zastavením putovní výstavy Okamžiky století, kterou národní tisková agentura připravila k letošnímu výročí republiky i svým vlastním stým „narozeninám“. Na Mariánském náměstí bude k vidění až do 8. ledna 2019.

 

Nová sportovní aréna na sídlišti Východ je hotová, můžete ji vyzkoušet

Uherské Hradiště aréna hřiště Sadová (37).jpg Město Uherské Hradiště právě dokončilo obnovu hřiště na ulici Sadová v Mařaticích. Moderní multifunkční hřiště ve tvaru arény obsahuje dvě fotbalové branky s ochrannými panely, zabudovanými basketbalovými koši a výškově nastavitelnou sítí uprostřed herní plochy. Nový prostor o rozměrech 12x24 metrů, obehnaný mantinely, přinese možnosti sportovního vyžití dětí, mládeže i dospělých.

 

V Uherském Hradišti poprvé zasedalo nové zastupitelstvo

IMG_9853.JPG Dne 5. listopadu se v Uherském Hradišti konalo první, ustavující zasedání nového zastupitelstva města. Zastupitelé zvolili starostu města, místostarosty i členy rady města.