Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Město se pustí do opravy chodníků před ZŠ Sportovní

501.jpg Ještě v měsíci srpnu vypuknou v lokalitě před Základní školou na ulici Sportovní stavební práce, při kterých bude povrch chodníků z litého asfaltu nahrazen zámkovou dlažbou.

 

Staré plechové přístřešky zastávek vyměníme

do centra pohled.jpg V měsíci srpnu začne výměna přístřešků na některých autobusových zastávkách v Uherském Hradišti. Na čtyřech místech v městské části Jarošov nahradí dosluhující plechové přístřešky nové a moderní, jeden další město umístí na zastávku u Uherskohradišťské nemocnice.

 

Nová informace pro řidiče o obsazenosti parkovišť

IMG_20180727_082007.jpg Drobnou, ale pro řidiče užitečnou úpravou prošla parkoviště se závorovým systémem u nádraží ČD a v ulici Na Stavidle. V minulosti se na radnici často obraceli lidé s tím, že závorový systém na záchytných parkovištích po obvodu centra města není funkční. Přestože na parkovištích byla některá volná parkovací místa, řidičům bylo signalizováno, že je parkoviště obsazeno. Nyní informace doplnil světelný nápis „REZIDENT“, který uvádí na pravou míru, proč jsou na parkovišti některá místa volná i přes to, že svítí nápis „OBSAZENO“. Mají je předplacena rezidenti.

 

Opravujeme krásnou litinovou kašnu na Zelném trhu

IMG_6134.JPG Možná jste si povšimli, že ze Zelného trhu zmizela litinová kašna s lucernou, která dříve sloužila také jako pítko. Odpočinkové místo s lavičkami ale nebude bez kašny na dlouho, dílo se po komplexní rekonstrukci nejpozději do konce listopadu na své místo vrátí.

 

Nová linka MHD pojede k vlakovému nádraží

IMG_20180717_113300.jpg Dne 23. července 2018 uvolňuje dopravce ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s. do provozu dva nové autobusy, tentokrát vozidla na čistě elektrický pohon. Zásadní změnou pro cestující veřejnost bude hlavně zřízení nové autobusové linky MHD pod číslem 8, která povede kolem vlakového nádraží.

 

Začne druhá etapa úprav prostor u hřbitova v Mařaticích

2106.jpg Na loňskou první etapu úprav prostor u hřbitova v části města Mařatice naváže město Uherské Hradiště již tento měsíc druhou etapou. Zatímco v minulém roce řešila investiční akce Parkování u hřbitova v Mařaticích prostor za hřbitovem, letos bude zahájena úprava přední části prostranství u největšího uherskohradišťského pohřebiště. V rámci druhé etapy bude řešeno nové parkoviště, zastávka autobusů a malý parčík s průchodem do ulice Václava Kulíška.

 

Mateřskou školu v městské části Sady čeká zásadní rekonstrukce

20161103_091632.jpg Obnovený vzhled a zbrusu novou přístavbu dostane mateřská škola v Sadech. Akce, při které město Uherské Hradiště školku zásadním způsobem zrekonstruuje, si vyžádá náklady skoro 14 milionů korun. Stavební práce začnou 23. července a potrvají až do konce února příštího roku.

 

Točna u hřbitova v Mařaticích je v provozu

2109.jpg Po opakovaných testech a opravě byla znovu zprovozněna točna u hřbitova v části města Mařatice. Město muselo vyřešit problematický výjezd z točny, se kterým měly některé nízkopodlažní autobusy problém kvůli sklonu vozovky.

 

Na nových hřištích si děti budou hrát už za pár dnů

36563.jpg Hned na dvou místech ve městě se děti dočkají nových a moderních prostor k hraní a dovádění. Čilý stavební ruch jistě neunikl nikomu, kdo v posledních dnech procházel přes ulici Na Splávku v centru města, případně ve Štěpnicích poblíž bytového domu č. p. 1095. Na obou těchto místech jsou právě kompletně rekonstruována dětská hřiště.

 

Město spočítalo náklady na zimní údržbu

IMG_7083.JPG Přes to, že uplynulé zimní období (listopad 2017 – březen 2018) nepřineslo žádné výrazné extrémy a mimořádné situace, byly náklady na zimní údržbu asi o 45% vyšší než v předcházejícím zimním období. V uvedeném časovém rozmezí vynaložilo město na údržbu svých silnic a chodníků 2,9 milionu korun. V rozpočtu města zůstává na zimní údržby přes 300 tisíc korun. Tyto prostředky budou sloužit jako rezerva pro zajištění zimní údržby v závěru roku.

 

Obrazy z věznice nenechají nikoho chladným

IMG_2157.JPG Den památky obětí komunismu dne 27. června si město Uherské Hradiště připomene zvláštním způsobem. Přímo na zeď bývalého totalitního žaláře byly umístěny velkoformátové fotografie, které odhalují, co se za samotnou zdí skrývá.

 

Uherské Hradiště se připravuje na Letní filmovou školu 2018

atmosfera.jpg Pouhý jeden měsíc zbývá do zahájení Letní filmové školy 2018. Celé město se už na 44. ročník filmové přehlídky intenzivně připravuje. Letní filmová škola Uherské Hradiště letos proběhne v termínu 27. července až 5. srpna.

 

V Uherském Hradišti bylo v době první republiky i letiště

IMG_0654.JPG K letošnímu 100. výročí vzniku samostatného československého státu připravilo město Uherské Hradiště a Slovácké muzeum v Uherském Hradišti výstavu, která dokumentuje události ve městě v říjnu 1918 a následujícího období. Výstava Uherské Hradiště v době první republiky je instalována v hlavní chodbě bývalé Jezuitské koleje na Masarykově náměstí a zájemci ji mohou zhlédnout od 18. června 2018.

 

Virtuální procházka městem zavede diváka hluboko do historie

virtprohl.jpg Tradičně největší tahák expozice dějin města v bývalé Jezuitské koleji, virtuální prohlídka města, která ukazuje podobu Uherského Hradiště v roce 1670, se představuje divákům v inovované podobě. Novým vedením kamery, doplněním dalších postav i některých scén vznikl plastický obraz, který přesvědčivě dokumentuje město v daném období. A co víc, prohlídka je také ozvučena, a to ruchem života města i úryvky z hudební tvorby Pavla Josefa Vejvanovského (1639 – 1693).

 

Regenerace sídliště 28. října bude pokračovat druhou etapou

2093.jpg Po vloni provedené první etapě regenerace sídliště 28. října se výrazně zlepšil stav části místních veřejných prostranství, nicméně stav zbývajících míst - odpočinkových ploch, zeleně a části veřejného osvětlení je stále neuspokojivý. Projekt II. etapy regenerace, naplánovaný na příští rok, se proto zaměří na zlepšení zbývajícího vnějšího obytného prostředí obyvatel sídliště.