Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Tři králové už sedlají koně, vyrazí na koledu.

3510.jpg Možná se vám zdá, jako by nápis křídou K+M+B 2019 přibyl na vaše dveře teprve včera. A už tam bude nový. S letopočtem 2020. Koledníci Charity se rozeběhnou po domácnostech hned 2. ledna, slavnostní zahájení koledování na koních a s velbloudem si můžete ve městě užít o den později.

 

Mařatická oskeruše uschla, v jejím stínu však již roste nová

oskeruše.JPG V lokalitě Mařatických vinohradů, v místě zvaném Dlúhá hora, rostla po dobu 200 let vzácná ovocná dřevina jeřábu oskeruše (Sorbus domestica). Byla nezaměnitelná s jakýmkoliv jiným stromem. Rostla samostatně na nepřehlédnutelném místě, s rozložitou korunou, výškou 12 metrů a obvodem kmene víc než 3 metry. Mařatická oskeruše, jak byl památný strom pojmenován, v roce 2018 uschla, přesto žije dál. Nadšencům se podařilo vypěstovat její potomky, z nich jeden roste poblíž původního stromu.

 

Poplatek za psa? V Uherském Hradišti od nového roku nula.

pes-photo-247937.jpeg Město Uherské Hradiště od nového roku město ruší poplatky za psy. Po 1. lednu 2020 lidé v Uherském Hradišti za své psy nezaplatí ani korunu.

 

Nově narozené děti dostanou od města 5 tisíc korun

IMG_1279.JPG Rodiče nově narozených děti v Uherském Hradišti se od nového roku dočkají vyšší částky než v minulosti.

 

Záměry na snížení prašnosti z teplárny potvrdí nové memorandum

pexels-photo-2058140.jpeg Zastupitelé města Uherské Hradiště schválili v pondělí 16. prosince 2019 memorandum o spolupráci mezi městem a společností MVV Energie CZ a.s., společníky teplárenské společnosti CTZ a.s. Společným cílem je zamezení prašnosti skládky uhlí v okolí uhelné teplárny v části města Mařatice, snížení emisí z teplárny a spolupráce při řešení odpadového hospodářství v Uherském Hradišti.

 

Změny cen v MHD

InkedIMG_0201_LI.jpg Uherskohradišťský autobusový dopravce ČSAD-BUS, a.s. přikročil od 15. prosince 2019 k úpravě cen jízdného na linkách MHD. Za jednotlivé jízdné nyní lidé zaplatí o 2 koruny více než dosud. Uherské Hradiště se zvýšením cen jízdného dorovnává na některá další města v kraji.

 

Požehnání opravené barokní kapličky

DSC00446.JPG V létě opravené kapličce nedaleko mařatického hřbitova se v pondělí 9. prosince dostalo požehnání od děkana P. Josefa Říhy z Římskokatolické farnosti Uherské Hradiště.

 

Obnovený kříž u kostela Zvěstování Panny Marie

kříž u Františkánů.JPG V plné kráse se nedávno objevil kříž pocházející z devatenáctého století, který stojí poblíž vstupu do kostela Zvěstování Panny Marie.

 

Nominujte lidové tvůrce na Cenu Vladimíra Boučka

DSC_3313.jpg Podobně jako každý rok, také v roce 2020 bude město Uherské Hradiště udělovat významným lidovým výrobcům Cenu Vladimíra Boučka pro zachování a rozvoj lidové umělecké výroby. Návrhy na udělení ceny mohou předkládat zástupci z řad odborné i laické veřejnosti.

 

Na vánočním jarmarku budou vratné kelímky a hrnky

DSC09724.JPG Město Uherské Hradiště na letošním adventním trhu a při všech předvánočních akcích na Masarykově náměstí poprvé zavádí vratný systém kelímků a hrnků. Ten bude spuštěn již od slavnostního rozsvěcení vánočního stromu, tedy od 29. 11. 2019 a bude fungovat po celou dobu jarmarku, ve všech prodejních stáncích, kde se budou prodávat nápoje.

 

Prostory centrální části Míkovic dostaly nový vzhled

DSCN6138.JPG Příklad dobré spolupráce mezi městem a jednotlivými místními komisemi dokazuje nedávná investiční akce v Uherském Hradišti - Míkovicích. Z prostředků svěřených radnicí místní komisi se podařilo upravit prostředí centra nejvýchodnější části města.

 

Ceník za parkování v Uherském Hradišti přinese od ledna změny

IMG_5575.JPG Od nového roku 2020 se změní některé parametry parkování v Uherském Hradišti. Bude upraveno zvýhodněné parkování za první půl hodinu, dojde ke změně u předplacených karet na záchytných parkovištích a sjednotí se pravidla pro rezidentní parkovací karty ve III. a IV. zóně. Benefit je připraven pro majitele elektromobilů. Radnice tím reaguje zejména na podněty od občanů k současnému nastavení regulace statické dopravy, od kterého se odvíjí také chování řidičů. Upravený ceník za stání silničních motorových vozidel na místních komunikacích vejde v platnost od 1. ledna 2020.

 

Regenerace prostor na sídlišti 28. října

DSC00302.JPG Město Uherské Hradiště dokončilo druhou etapou regenerace sídliště 28. října. Stavební práce za 16,4 milionů spočívaly zejména v revitalizaci prostranství mezi panelovými domy a v rekonstrukci uličního prostoru.

 

Město rozšířilo sběrná místa o nádoby na kov

DSCN6148.JPG Uherské Hradiště se dlouhodobě snaží s ohledem na životní prostředí maximalizovat množství vytříděného využitelného odpadu z odpadu směsného. V první polovině listopadu proto byly napříč celým městem umístěny šedé nádoby na kov.

 

Hradišťské informační centrum je i letos nejoblíbenějším ve Zlínském kraji

IMG_5521.JPG Informační centrum v Uherském Hradišti obhájilo první místo v anketě „Oblíbené turistické informační centrum roku 2019“ a stalo se po roce opět nejoblíbenějším v celém Zlínském kraji.