Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Okamžiky sametové revoluce doprovázejí Letní filmovou školu

IMG_0762.JPG Dvaadvacet panelů se 107 fotografiemi z období sametové revoluce 1989 zaplnilo chodník na Palackého náměstí v Uherském Hradišti. Město hostí premiérovou verzi fotografické výstavy České tiskové kanceláře, připravené k 30. výročí listopadových událostí. Výstava Okamžiky sametové revoluce potrvá do 20. září.

 

U kontejnerů se stále objevuje velkoobjemový odpad

IMG_20180904_085936.jpg Někteří lidé, bez ohledu na ostatní, nechávají u kontejnerů odpad nejrůznějšího druhu, kusy nábytku, staré matrace, vysloužilé elektrospotřebiče, či nejrůznější odpad z rekonstrukcí bytů a spoléhají na to, že po nich někdo jiný nepořádek uklidí. Město upozorňuje, že takový odpad patří výhradně do sběrných dvorů.

 

Město představilo návrhy architektů na řešení Štěpnic

IMG_2106.JPG Výsledné práce představující vize architektů, kteří se v první polovině roku zúčastnili urbanisticko-architektonické soutěže „Centrum Štěpnice – Uherské Hradiště“, jsou od čtvrtku 18. července k vidění v chodbě bývalé jezuitské koleje na Masarykově náměstí. Expozice potrvá až do 27. srpna 2019.

 

Parkování a úpravy prostor u hřbitova v Mařaticích

DSC00182.JPG Návštěvníkům hřbitova v Mařaticích i cestujícím městskou hromadnou dopravou se ulevilo. Město dokončilo úpravy prostranství prostor kolem hřbitova, vybudovalo parkoviště i autobusovou zastávku.

 

Město dokončilo rekonstrukci ulice Před Branou v Jarošově

DSC00130.JPG Obyvatelé ulice Před Branou v Jarošově se dočkali nové kanalizace i povrchu vozovky, opraveno bylo i veřejné osvětlení. Nová kanalizace by se měla pozitivně promítnout také do stavu jarošovského potoka.

 

Aukce bytů na Průmyslové ulici

e-co.jpg Město Uherské Hradiště dokončuje druhou vlnu prodeje části městských bytů. K prodeji je připraveno 5 volných bytů na ulici Průmyslová. Při prodeji bytů použije město poprvé v historii metodu elektronické aukce. Byty budou draženy jednotlivě od konce měsíce srpna.

 

Bezpečnější přechod pro chodce u Slováckého divadla ve večerních hodinách

semafor u divadla.JPG Zvýšený pohyb chodců u Slováckého divadla ve večerních hodinách si vyžádal změnu režimu světelného signalizačního zařízení na křižovatce Velehradské třídy a ulice Vodní. Změna spočívá v prodloužení funkčnosti semaforu u Slováckého divadla do 22:30 hodin.

 

Také ve Véskách už mají hotové hřiště s moderními prvky

IMG_2223.JPG Komplexní obnova dětského hřiště se uskutečnila v minulých týdnech v ulici Padělky v části města Vésky. Město na hřiště nechalo umístit nové herní prvky za více než 800 tisíc korun.

 

Okolí památníku obětem komunismu je konečně důstojné

IMG_20190708_150256.jpg Pamatujete, jak nevzhledně a zanedbaně působilo ještě nedávno místo kolem památníku obětem komunismu na Palackého náměstí? Nyní je všechno jinak, pietní místo obklopují nové záhony s trvalkami a nové stromy.

 

Mladé stromy zavlažuje město pomocí speciálních vaků

IMG_0779.JPG Možná jste si všimli, že některé stromy ve městě mají u svých kmenů připevněny speciální vaky. Jedná se o zavlažovací vaky pro mladé výsadby. Mají tu výhodu, že voda z vaků nikam neodtéká a vsakuje přímo ke kořenům stromů. Město jejich pomocí zavlažuje například novou výsadbu ve Štěpnicích.

 

Další dvě dětská hřiště v Uherském Hradišti prokouknou

hřiště Sady.JPG Na nové dětské herní prvky a celkově zlepšené prostředí hřišť se mohou těšit děti a jejich rodiče z ulice Ztracená v části města Sady a na ulici Větrná na sídlišti Východ. Město plánuje udělat ze zastaralých plácků atraktivní a moderní dětská hřiště.

 

Za měsíc začíná Letní filmová škola 2019

LFS18_07.JPG Letní filmová škola Uherské Hradiště, která se letos koná v termínu 26. července až 4. srpna, přivítá dva významné představitele česko-slovenské kinematografie – režiséra Hynka Bočana a herce Milana Lasicu. Oba umělci uvedou v Uherském Hradišti svá nejzásadnější díla a převezmou Výroční cenu Asociace českých filmových klubů.

 

Divadlo nerušíme, uklidňuje město

divadlo_l.jpg V některých médiích a na sociálních sítích se objevily informace, že město Uherské Hradiště zvažuje řešit složitou situaci s financováním Slováckého divadla jeho zrušením. Taková zpráva je dezinformační.

 

Zajištění bezpečnosti kolem kašny před Sportovní halou

kasna_STAV2.jpg Tři pylony u kašny před Sportovní halou na náměstí Míru, které symbolizují stupně vítězů, budou odstraněny. Jsou v havarijním stavu.

 

Město má nový informační a navigační systém

IMG_1715.JPG Když přijedete do města, kde jste nikdy před tím nebyli, určitě uvítáte, když si na nejbližším místě budete moci přečíst, kde právě stojíte nebo kudy se máte vydat, když hledáte konkrétní místo nebo historickou památku. Informace chcete dostat hned, nadto přehledně a jasně. A když navíc jejich podání lahodí oku, jistě to oceníte.