Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Novoroční koncert ani ples města se neuskuteční

DSCN9430.JPG Dvě zavedené kulturně společenské akce v Uherském Hradišti, které se konají na začátku každého roku - Novoroční koncert s přípitkem starosty města a Reprezentační ples města Uherské Hradiště se v roce 2021 neuskuteční. Důvodem jsou opatření zavedená kvůli současné epidemické situaci na území České republiky.

 

Bruslení od adventu až do Velikonoc, tentokrát na Východě

IMG_7048.JPG I kdyby nemrzlo, budou si děti i dospělí moci zasportovat na bruslích pod širým nebem. Umělé kluziště v Uherském Hradišti bude letos k dispozici na sídlišti Východ a vstup na něj nebude zpoplatněn.

 

Město projektuje řešení Moravního nábřeží – Rybárny, odstraní také problematický dům

Rybarny.JPG Město Uherské Hradiště aktuálně zadává zpracování projektové dokumentace pro zlepšení dopravní obslužnosti Moravního nábřeží - Rybáren. Na začátku roku 2021 dojde také k demolici rohového domu ulice Šaňákovy.

 

Také v roce 2021 pomůže s úklidem města společnost Naděje

úklid.jpg Dobré zkušenosti s ručním úklidem veřejných ploch, který má velký význam na celkovou čistotu veřejného prostoru, vedou město Uherské Hradiště k prodloužení smlouvy s obecně prospěšnou společností Naděje také na příští rok. S Nadějí, jejíž pracovníci ve městě uklízejí, město spolupracuje už 3 roky.

 

17. listopad v Uherském Hradišti

IMG_20201117_151759.jpg Každý rok po 17. hodině zahajuje písněmi Smíšený pěvecký sbor Gymnázia Uherské Hradiště - VIVA LA MUSICA vzpomínku na události v letech 1939 a 1989 u Mariánského sloupu na Mariánském náměstí. Letos si čas na zapálení svíčky v den státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii a na Mezinárodní den studenstva musel najít každý z občanů individuálně.

 

Koncepce energetického využití směsného komunálního odpadu a objemného odpadu města Uherské Hradiště

bio - plast 1.jpg Město Uherské Hradiště má novou Koncepci energetického využití směsného komunálního odpadu a objemného odpadu. V ní analyzuje současný stav nakládání s komunálními odpady a reaguje na očekávané legislativní změny v této oblasti.

 

Uherské Hradiště uzavře se Zlínským krajem novou smlouvu o spolupráci v dopravě

IMG_0192.JPG Město Uherské Hradiště, stejně jako města Staré Město a Kunovice, uzavře se Zlínským krajem novou smlouvu o spolupráci v oblasti zajištění integrované dopravy v rámci území kraje. Podstatou smlouvy je dohoda o vzájemné spolupráci při integraci veřejné linkové dopravy, městské hromadné dopravy a železniční dopravy směřující k lepší dopravní obslužnosti na území měst i celého Zlínského kraje.

 

Den válečných veteránů v Uherském Hradišti

IMG_5492.JPG 11. listopad je den věnovaný památce válečných veteránů a pojí se s koncem 1. světové války. Také naši občané vstoupili v první světové válce do ruských, italských a francouzských legií a bojovali za samostatnost země se zbraní v ruce.

 

Výzva k podání návrhů nejlepších sportovců a sportovních kolektivů za rok 2020

atletika-mitanova_galerie-980.jpg V rámci veřejné prezentace sportovní činnosti vyhlašuje město Uherské Hradiště každoročně nejlepší sportovce a sportovní kolektivy za vynikající sportovní výsledky a vzornou reprezentaci města v uplynulém roce. Ač byl sportovní kalendář velmi specifický, zcela jistě se na území města najde spousta úspěšných či nadějných reprezentantů.

 

Město opravilo další památky

kop3.jpg V průběhu uplynulých měsíců byly opraveny další tři památky v našem městě. Ačkoliv nejsou tzv. prohlášenými památkami, tedy zapsanými v Ústředním seznamu kulturních památek, významně dotvářejí vzhled města a jeho okolí a jsou svědky minulosti našich předků.

 

Kola pro Afriku

IMG_4161.JPG Celkem 57 jízdních kol, která si nikdo nevyzvedl z městských ztrát a nálezů, dostanou děti v Africe. Předá jim je společnost Kola pro Afriku, které město bicykly věnuje.

 

Město Uherské Hradiště si připomíná 28. říjen 1918

IMG_20201027_145608.jpg Oslavy vzniku samostatného Československa, tak jak je občané města Uherské Hradiště každoročně znají, se letos kvůli pandemii koronaviru nekonají. Přesto jsou u Památníku obětem 1. světové války na Komenského náměstí umístěny věnce, aby každý občan mohl uctít památku Dne vzniku samostatného československého státu sám za sebe.

 

Cvičit psy bude možné také v Sadech, na plochu pro psy přibyly překážky

20200814_111333 (2).jpg Město pamatuje na majitele psů a podobně jako dříve v Jarošově nebo na ulici Revoluční upravilo další výběh pro psy, tentokrát v Sadech.

 

Povodňová komise ORP je v pohotovosti

121490724_840717130070563_4663013088532822228_n.jpg Ve středu 14. října se v ranních hodinách sešla povodňová komise ORP Uherské Hradiště v užším složení, následně pak odpoledne zasedala v plné sestavě.

 

V Uherském Hradišti zasedla povodňová komise ORP

IMG_5159.JPG Dnes ráno zasedla v Uherském Hradišti povodňová komise ORP Uherské Hradiště v užším složení, která projednávala aktuální stav v souvislosti s hydrometeorologickou situací v regionu.