Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Stromečky patří do sběrného dvora, případně ke sběrným místům

vyh1.jpg Přiblížilo se období, kdy se lidé začnou zbavovat vánočních stromků. Abychom co nejvíce eliminovali nevhodné odkládání stromků ve veřejných prostorech, žádáme občany města Uherského Hradiště o následující:

 

Anketa Sportovec desetiletí města Uherské Hradiště

1175n.jpg Město Uherské Hradiště vyhlašuje anketu Sportovec desetiletí. Hlasování prostřednictvím webových stránek města, do kterého se mohou zapojit všichni občané, proběhne od 1. 1. 2018 do 31. 1. 2018.

 

Tradiční předvánoční sbírka města letos přinesla neskutečnou částku!

P1014105.JPG Když komise městského úřadu přepočítala, kolik se letos vybralo v tradiční předvánoční sbírce města Uherské Hradiště, nemohli její členové výsledku uvěřit. Byla totiž vybrána rekordní částka ve výši 70 762 korun, což je více než trojnásobek dosud nejvyššího výsledku.

 

Opravili jsme chodníky na hřbitově v Sadech

IMG_2286.jpg Na pohřebišti v městské části Sady proběhla rekonstrukce stávajících chodníků mezi hroby. Chodníky byly již v nevyhovujícím stavu, byly různorodého původu, jednalo se vesměs o různé zbytky betonových dlažeb, kamenné drtě nebo i volně rostlou trávu.

 

Parkování a úprava prostor u hřbitova v Mařaticích

IMG_2144.jpg Záměrem investiční akce Parkování u hřbitova v Mařaticích je vybudování zázemí pro parkování a autobusovou dopravu u městského hřbitova v Mařaticích. Celá akce probíhá ve dvou samostatných etapách. V první etapě, provedené letos, byla zmodernizována část za hřbitovem.

 

Revitalizace ulice 28. října je dokončena

IMG_2271.jpg Práce na obnově veřejných prostranství na ulici 28. října skončily. Přinesly nové chodníky i vozovku, parkovací místa i úpravy okolí.

 

Nový prostor pro majitele psů

IMG_5610.JPG Oplocené psí hřiště určené k volnému pohybu psů otevřelo město Uherské Hradiště v lokalitě sídliště Mojmír, na ulici Revoluční. Majitelé psů tím získali nejen prostor, kde se mohou psi pohybovat bez vodítka, ale své psy zde mohou také cvičit a setkávat se s ostatními. Na hřišti brzy přibydou ještě prvky pro nácvik agility.

 

Internetová Encyklopedie města Uherské Hradiště

img0623.jpg Město Uherské Hradiště ve spolupráci s Knihovnou B.B. Buchlovana, Slováckým muzeem a Státním okresním archivem spustilo internetovou Encyklopedii města Uherské Hradiště. Ta nabízí komfortní vyhledávání autorizovaných informací o městě od jeho nejstarších dob až do současnosti. Internetovou encyklopedii zřizuje město u příležitosti letošního 760. výročí od založení města.

 

Tradiční vánoční sbírka

IMG_0207.JPG Město Uherské Hradiště pořádá již od roku 2003 v předvánočním období charitativně zaměřenou veřejnou sbírku. Letos bude výtěžek sbírky bude věnován Dětskému domovu Uherské Hradiště, kterému připadl naposledy v roce 2010. Pokladničky, do kterých je možné přispívat, budou na třech místech ve městě od 1. prosince.

 

Město opraví dům č.445 v Kollárově ulici

IMG_8122.JPG Bytový dům č.p. 445 v centru Uherského Hradiště v Kollárově ulici, který vyniká výraznými sgrafity, bude kompletně zrekonstruován.

 

Vánoční strom se rozsvítí 1. prosince

1518n.jpg Zažehněte v sobě, spolu s námi, ducha Vánoc! 1. prosince 2017 od 16 hodin vás čeká hudební program Vánoce s Pavlem Novákem a v 17 hodin slavnostní rozsvěcení symbolu Vánoc starostou města. Na řadu opět přijde i velká podívaná!

 

Také v Uherském Hradišti si lidé připomněli 17. listopad

1.JPG Tichá vzpomínka u památníku obětem komunismu poblíž bývalé věznice a zejména vzpomínková akce Zpívání k 17. listopadu u Mariánského sloupu na Mariánském náměstí byly hlavními událostmi Dne boje za svobodu a demokracii v Uherském Hradišti v pátek 17. 11. 2017.

 

Cena Stavba roku za rok 2016 předána

IMG_7976.JPG Ředitel Parku Rochus, o.p.s, Jan Blahušek, převzal dne 9. listopadu z rukou starosty města Stanislav Blahy čestné ocenění Stavba roku 2016. Prestižní titul obdržel soubor staveb – Konverze vojenského cvičiště Rochus, jehož poslední část byla zkolaudována v loňském roce.

 

Lépe viditelné, spolehlivější a úsporné semafory

IMG_0442.jpg Město Uherské Hradiště i letos pokračuje v modernizaci světelného signalizačního zařízení. Na přelomu října a listopadu proběhla změna technologie u světelné signalizace na křižovatce Velehradské třídy s ul. Hradební (u Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana).

 

Opravujeme chodník u Domova pro seniory ve Štěpnicích

IMG_0797.JPG V současné době město Uherské Hradiště realizuje další etapu oprav chodníků na sídlišti Štěpnice. Nyní tedy k opraveným chodníkům podél obvodové komunikace v ul. Štěpnická přibude další, cca 200 m úsek, a to mezi zdravotním střediskem a Domovem pro seniory. Práce budou dokončeny v průběhu listopadu.