Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Muzeum vystaví unikátní záběry z povodní 1997

10_Rozum_Benátky v Prostřední ul.jpg Letošní 20. výročí katastrofální povodně v roce 1997 se stalo příležitostí k ohlédnutí za historií povodní v Uherském Hradišti. Slovácké muzeum získalo od obyvatel více než 2 600 barevných i černobílých fotografií a 27 videozáznamů. Historickou událost, která podstatně změnila život v Uherském Hradišti, si návštěvníci budou moci prohlédnout na 450 digitálních fotografií ve dvou infokioscích a dalších 80 bude spolu se sestřihem nejzajímavějších videoreportáží součástí výstavy. Expozice je pořádána ve spolupráci s městem Uherské Hradiště. Potrvá od 21. 9. do 29. 10. 2017.

 

Město má nového pomocníka pro čištění chodníků

IMG_9149.JPG Užívání a údržbu chodníků ve městě často komplikuje bujně prorůstající vegetace. Odstranění prorůstající trávy mezi dlažebními kostkami ale nyní bude mnohem jednodušší. Město má totiž od září k dispozici nový stroj, který je přímo určen na odstraňování plevelů z dlážděných povrchů a to bez jakýchkoliv chemických činidel nebo tepelného ošetření.

 

Tělocvična u Základní školy v Jarošově prošla velkou proměnou

02.jpg Letní prázdniny město využilo na několik zásadních oprav v tělocvičně jarošovské základní školy. Neuspokojivý byl zejména stav podlah a původní elektroinstalace.

 

Mládež v Uherském Hradišti bude mít nový klub!

IMG_6618.JPG Zástupcům Dětského a studentského parlamentu města, Domu dětí a mládeže Šikula a Informačního centra pro mládež se v úzké spolupráci s městem Uherské Hradiště podařilo najít vhodné prostory pro Otevřený klub pro mládež, a to přímo v centru města - v Atriu na Masarykově náměstí.

 

Slavnosti byly opět velkolepé, děkujeme!

Slavnostní průvod městem.JPG Vážení občané města Uherské Hradiště, milí starostové a obyvatelé zúčastněných obcí a měst, zástupci mikroregionů, krojovaní, vinaři, soubory, cimbálové muziky, dechové hudby, skupiny, orchestry, řemeslníci, všichni vystupující, vážení pořadatelé, milé spolupracující organizace i jednotlivci, majitelé a správci historických památek, drazí hosté a návštěvníci, MĚSTO UHERSKÉ HRADIŠTĚ VÁM VŠEM JEŠTĚ JEDNOU SRDEČNĚ DĚKUJE ZA KRÁSNÉ SLOVÁCKÉ SLAVNOSTI VÍNA A OTEVŘENÝCH PAMÁTEK 2017!

 

K pítku přibyly lavičky, koš i stojany na kola

IMG_3718.JPG Město Uherské Hradiště dokončuje další etapu revitalizace plochy na Palackého náměstí. Na již dříve upravenou plochu na místě bývalých stánků byl nyní k oblíbenému novému pítku doplněn i mobiliář.

 

Jinak než autem? Jde to.

IMG_5116.JPG Zásah hasičů při vyprošťování z autovraku, prezentace městské police, výtvarná dílna Přírodovědného centra Trnka, první pomoc se Střední zdravotní školou, cvičení maminek s kočárky nebo výuka správné chůze při „Nordic walking“ jsou jen některými z lákadel Evropského dne bez aut, který se uskuteční 22. září na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.

 

Rekonstrukce kašny na Masarykově náměstí

20170828_152116.jpg Mimořádné nároky si vyžádala komplexní rekonstrukce barokní kašny na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, která je jednou z nejznámějších památek města. Bylo totiž nutné skloubit restaurátorské práce s rekonstrukcí technologického zařízení kašny. Také proto trvaly opravy důležité a neopominutelné součástí historické podoby Masarykova náměstí celkem pět měsíců. Obnova vodního prvku si vyžádala celkové náklady přesahující milion korun.

 

Opravy budovy speciální školy na Palackého náměstí

20170828_153059.jpg Výměny všech oken a dveří a s tím související opravy, včetně výmalby, se dočkala historická budova č. p. 238 na Palackého náměstí v Uherském Hradišti. Objekt, který je v současnosti využíván jako základní a speciální mateřská škola, se nachází v městské památkové zóně a je zapsán v ústředním seznamu nemovitých kulturních památek. Práce za 5 milionů korun radnice uskutečnila v době letních prázdnin.

 

Město Uherské Hradiště pokročilo dál v bezbariérovosti

20170828_152627.jpg Úsek mezi autobusovým nádražím a ulicí Františkánská už nezpůsobí žádné problémy při pohybu osob s omezenou pohyblivosti nebo se zrakovým postižením. V období od dubna do srpna letošního roku se původní chodníky na trase změnily na moderní plochy, poskytující komfortní pohyb všem pěším, včetně maminek s kočárky, malých dětí či starších osob.

 

Více světla v lokalitě Pod Lipkami

IMG_8014.jpg Město Uherské Hradiště pokračuje v postupné modernizaci a obnově veřejného osvětlení na svém území. Proto se v průběhu letních prázdnin dočkala rekonstrukce veřejného osvětlení také lokalita Pod Lipkami.

 

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek 2017

slavnosti.jpg Město Uherské Hradiště, nabídne v sobotu 9. a v neděli 10. září 2017 už patnácté pokračování Slováckých slavností vína a otevřených památek. Na velkolepé oslavě folkloru, lidové kultury, tradic a řemesel se představí tisíce krojovaných účastníků z desítek měst a obcí z okolí Uherského Hradiště. Město očekává značný zájem ze strany vinařů, folklorních souborů a skupin, hudebních a tanečních těles, řemeslníků, ale hlavně návštěvníků, kteří na festival přijíždějí v řádu desítek tisíc.

 

Město využije nabídku obecně prospěšných prací

20170428_085204.jpg Město Uherské Hradiště bude spolupracovat s Probační a mediační službou Uherské Hradiště při zaměstnávání odsouzených k obecně prospěšným pracím. Ty jsou nejčastěji ukládaným alternativním trestem v České republice.

 

Restaurovaná boží muka v Sadech

Bozi_muka_sady – kopie.JPG Město Uherské Hradiště zodpovědně dbá na péči o památky, včetně drobných sakrálních staveb. Proto nedávno přikročilo také k obnově božích muk z roku 1687 v městské části Sady, která jsou významnou raně barokní památkou. Stav díla byl v některých jeho částech již havarijní a zásah restaurátora byl proto nezbytný.

 

Vlhkost zdiva v bývalé jezuitské koleji se podařilo odstranit

SCKT.jpg Jednu z nejvýznamnějších historických památek v Uherském Hradišti napadla před časem vlhkost. Po dlouhém procesu zjišťování příčiny vlhnutí obvodového zdiva hlavní chodby v bývalé jezuitské koleji (nynějším Slováckém centru kultury a tradic) a dočasném odstranění části omítek kvůli vysychání nyní město úspěšně dokončilo sanaci vlhkosti a spojovací chodba objektu i atrium jsou opět jako nové.