Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Platby za odpady

Odpady Vzhledem k období, kdy jsou ve městě Uherském Hradišti aktuální platby za odpady, uvádíme několik zásadních informací k této problematice.

 

Revitalizace Štěpnic začne sadovými úpravami

Štěpnice stromy Dlouhodobě plánovaná obnova sídliště Štěpnice začíná. Jako první je na řadě údržba a ošetření zeleně. Některé stromy ve špatném zdravotním stavu a se zhoršenou biochemickou stabilitou bude nutné pokácet a zasadit nové stromy. Dále se budou provádět pěstební opatření, spočívající v různých druzích ořezů nebo v instalaci bezpečnostní vazby. Navrhované výsadby doplní stávající části alejí, které lemují páteřní komunikaci v území. Další součástí obnovy je založení parkového trávníku a jeho údržba.

 

Navrhněte, která stavba bude Domem roku

Dům roku 2015 Stavby, které by mohly být nominovány na čestné ocenění Dům roku, letos, podobně jako každý rok, hledá město Uherské Hradiště. Ocenění se uděluje zpětně, titul by tedy mohlo získat architektonické dílo nebo stavební počin, který nejvíce obohatil naše město v uplynulém roce 2016. V loňském roce ocenění Dům roku město udělilo revitalizovanému průmyslovému areálu v Sadech, kde vznikla restaurace, hotel a autosalón.

 

Objemný odpad nepatří ke kontejnerům

Objemný odpad I přes veškerá upozornění se stále objevují případy ukládání odpadu, který patří do sběrného dvora, v blízkosti sběrných míst komunálního odpadu.

 

Pozor na platnost řidičského průkazu

řidičský průkaz Řidiči by si měli pohlídat platnost svých řidičských průkazů. Řidičské průkazy mají pouze omezenou platnost a motoristé by si sami měli včas zajistit jejich výměnu. Letos skončí platnost průkazů vydaných v roce 2007, v Uherském Hradišti se jedná o 7210 průkazů. Za případné řízení bez platného dokladu se řidiči vystavují riziku nemalé pokuty. Doporučujeme, aby si řidiči vyřizovali nový řidičský průkaz asi 1 měsíc před skončením jeho platnosti (platnost je na dokladu uvedena).

 

Tříkrálové koledování vyneslo 2,4 milionu korun

Tři králové V letošní Tříkrálové sbírce vybrali organizátoři na Uherskohradišťsku přes 2 miliony a 409 tisíc korun. Na půl milionu korun vložili do pokladniček dobrovolníků z Oblastní Charity jenom obyvatelé Uherského Hradiště a jeho městských částí.

 

XXVI. Reprezentační ples města Uherské Hradiště

26. ročník Reprezentačního plesu města pořádá město Uherské Hradiště ve spolupráci s Klubem kultury v sobotu 21. ledna v 19.30 hodin.

 

Sbírka byla rekordní, výtěžek dostala Diakonie

Sbírka 2016 Veřejná sbírka, kterou již tradičně v předvánočním období pořádalo město Uherské Hradiště, vynesla rekordní částku 21.577 korun. V roce 2016 se sbírka uskutečnila pro Diakonii ČCE – středisko CESTA, Uherské Hradiště.

 

Tříkrálová koleda opět zazněla také na radnici

Tři krále přivítali před radnicí členové vedení města V Uherském Hradišti začala v pátek 6. ledna letošní Tříkrálová sbírka. Jednou z prvních zastávek tří králů na koních byla už tradičně také radnice.

 

Výzva občanům - ukládání vánočních stromků

Stromky Přiblížilo se období, kdy se lidé začnou zbavovat vánočních stromků. Abychom co nejvíce eliminovali nevhodné odkládání stromků ve veřejných prostorech, žádáme občany města Uherského Hradiště o následující:

 

Archiv