Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Uherské Hradiště pomůže podnikatelům

herjwehtrj4.jpeg Podnikatelé v Uherském Hradišti, kteří v souvislosti s šířením koronaviru museli zastavit svou činnost v oblasti poskytování služeb či výroby, budou moci využít speciální dotační program, který pro ně plánuje zřídit město, aby jim pomohlo zmírnit dopady nouzového stavu. O konečné podobě dotačního programu rozhodnou v květnu zastupitelé města.

 

75. výročí osvobození města provázela pouze tichá vzpomínka

IMG_4563.JPG Uherské Hradiště si ve čtvrtek 30. dubna připomnělo výročí 75 let od skončení druhé světové války. Původně plánovaný pietní akt na náměstí Míru, jak jej všichni známe, se z důvodu nouzového stavu letos neuskutečnil. Květiny k památníku položili pouze členové vedení města a dva další hosté.

 

Město zrekonstruovalo dům č. p. 395 na Svatojiřském nábřeží

IMG_5473.JPG Takřka jeden rok trvala komplexní rekonstrukce nájemního domu č.p. 395 na Svatojiřském nábřeží. Akce vyšla město na 20 milionů korun a výsledkem je esteticky i funkčně hodnotný nájemní dům, který vkusně dotváří městskou architekturu na nábřeží řeky Moravy.

 

V městských kašnách se objeví voda se začátkem května

Oprava kašny v Bastionu.JPG Vodní hladina v městských kašnách v Uherském Hradišti se letos rozčeří s koncem nouzového stavu. Předpoklad je, že do konce měsíce dubna budou městské kašny zprovozněny, aby v květnu již mohly plnit svou funkci a dělat lidem radost.

 

Vzpomínkový akt k 75. výročí osvobození nahradí tichá vzpomínka

IMG_9465.JPG Město Uherské Hradiště si ve čtvrtek 30. dubna připomene výročí 75 let od skončení druhé světové války pouze tichou vzpomínkou. Pietní akt na náměstí Míru pro veřejnost se neuskuteční.

 

Město opraví a prodlouží ulici Za Kovárnou v Sadech

IMG_5288.JPG Opravy komunikace, chodníků i veřejného osvětlení včetně prodloužení ulice chystá město v ulici Za Kovárnou v Sadech. Rekonstrukce začne v květnu.

 

Začala údržba a oprava části městských hradeb

IMG_20200220_125735.jpg V letošním roce se uskuteční obnova další části městského opevnění, jedná se o úsek hradeb na ulici Dlouhá. Stavební práce budou probíhat od 9. 4. až do konce měsíce září.

 

Dotáhnout, nafoukat a vyrážíme na kolo

IMG_0099.JPG Přestože život v Uherském Hradišti na jaře ochromila nutná opatření omezující šíření koronaviru, cyklistická doprava stále patří k důležitým způsobům dopravy ve městě, která snižuje zátěž individuální automobilovou dopravou a podporuje zdravý životní styl. Cyklisté mohou nově využít servisní stojan, který stojí na začátku cyklostezky do Kunovského lesa.

 

Letos rozkvete na Velehradské třídě další pestrobarevný květinový záhon

IMG_2848.JPG S nebývalým ohlasem se v loňském roce setkala výsadba květinového záhonu mezi autobusovým nádražím a Velehradskou třídou, kde byla na ploše cca 500 m² vyseta směs trvalek a letniček. V letošním roce na tuto květinovou výzdobu naváže město vysazením dalšího záhonu, který bude lemovat část Velehradské třídy z protější strany této rušné komunikace, tj. v pásu zeleně mezi nájezdem a výjezdem na parkoviště v oblouku před sídlem Policie ČR.

 

V Uherském Hradišti dne 16. 3. 2020 už podruhé jednal krizový štáb

kuefg.jpg Krizový štáb důrazně doporučuje majitelům a provozovatelům obchodů, prodejen a provozoven, které jsou aktuálně otevřené, aby trvali na vstupu do obchodů a prodejen pouze v rouškách nebo jiných ochranných pomůckách. K nošení roušek už vyzvala občany také Uherskohradišťská nemocnice. Krizový štáb doporučí i starostům ostatních obcí ORP, aby na své občany apelovali v zodpovědném přístupu k nošení ochranných prostředků na veřejnosti.

 

Zemřela Dana Zátopková, čestná občanka města Uherské Hradiště

2765.jpg Olympijská vítězka a jedna z nejslavnějších osobností české sportovní historie, Dana Zátopková, zemřela dne 13. března 2020 v Praze ve věku 97 let. Čestné občanství města Uherské Hradiště bylo Daně Zátopkové uděleno dne 25. 8. 1992.

 

V Rybárnách jsou nové venkovní posilovací stroje

received_2527608607557920.jpeg Čtveřici posilovacích strojů pro veřejnost instalovalo město na konci loňského roku poblíž dětského hřiště v Rybárnách. Radnice chce tímto krokem nabídnout občanům všech generací možnost stále populárnějšího cvičení venku.

 

Nové vysílačky i čerpadla dostanou dobrovolní hasiči z Jarošova a Vések

IMG_6986.JPG Pro své jednotky dobrovolných hasičů z místních částí Jarošov a Vésky koupí město Uherské Hradiště v letošním roce nové radiostanice, a to ruční i do vozidla. Jarošovští hasiči dále mohou očekávat nové přenosné plovoucí čerpadlo, jejich kolegové z Vések elektrické přenosné kalové čerpadlo.

 

Vyhlašování nejlepších sportovců města za rok 2019 kralovaly atletky

IMG_4213.JPG Atletky Blanka Tomášková a Karolína Mitanová se, každá ve své věkové kategorii, staly vítězkami mezi nejlepšími sportovci města Uherské Hradiště za rok 2019. V kategorii sportovních kolektivů dosáhly na nejvyšší pozici volejbalistky - starší žákyně TJ Slovácká Slavia, přičemž tentýž kolektiv vyhrál také vloni. Trenérem roku se stal trenér atletiky Ivan Ressler.

 

Podpora obnovy historické architektury města Uherské Hradiště v I. pololetí roku 2020

Uherské Hradiště.jpg Další 2 objekty v Uherském Hradišti dostanou 100 tisícový příspěvek na svou obnovu. Zastupitelstvo města Uherské Hradiště schválilo dne 17. 2. 2020 poskytnutí účelových dotací z Fondu obnovy historické architektury.