Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Podpora rozvoje bydlení v I. pololetí 2020

oprava_domu1388944.jpeg Celkem 8 dalších občanů Uherského Hradiště si za celkovou částku přesahující 2 miliony korun opraví své bydlení s úvěrem od radnice. Úvěr, který poskytuje město Uherské Hradiště, slouží k opravám nebo rekonstrukcím domů či bytů, dá se však využít i k úpravě zahrady nebo rekreačního objektu.

 

Dva noví zastupitelé města složili slib a ujali se své práce

IMG_4178.png K změně na postech dvou zastupitelů došlo v Zastupitelstvu města Uherské Hradiště. Na uvolněné mandáty zastupitelů města nastoupili v minulých dnech Stanislav Zemek a Blanka Vyoralová. Své první zasedání zastupitelstva absolvovali 17. února 2020.

 

Kdo by měl dostat Cenu města Uherské Hradiště? Navrhněte!

_5MM7710_resize.jpg Pokud si myslíte, že máte ve svém okolí osobnost, která by si zasloužila být oceněna Cenou města Uherské Hradiště, máte jedinečnou příležitost. Navrhnout osobnosti totiž můžete také vy. Uherskohradišťská radnice už přijímá návrhy na udělení Ceny města za rok 2019.

 

Kdo povede Slovácké divadlo? Odpověď očekává město na jaře.

divadlo_l.jpg Výběrové řízení na ředitele Slováckého divadla vypsalo město Uherské Hradiště. Zájemci mohou své přihlášky podávat do konce března. Zda některý z nich uspěje, bude známo koncem měsíce května.

 

Pro velký zájem chtějí strážníci pokračovat ve značení kol pomocí syntetické DNA

IMG_2059.JPG Před 2 lety zavedli strážníci v Uherském Hradišti novou metodu prevence krádeží jízdních kol. Bicykly, ale třeba i invalidní vozíky občanů začali městští policisté značit forenzním značením - okem neviditelnou syntetickou DNA. Protože však byla drahá technologie do konce roku 2019 vyčerpána a na nové zájemce o označení kola by se letos již nedostalo, požádala městská policie znovu o dotaci.

 

Městská policie připevní na sportovní halu novou kameru.

IMG_8848.JPG S cílem lépe monitorovat zónu před Sportovní halou a kinem Hvězda, ale i část Smetanových sadů a prostor před restaurací Krček, chce letos Městská policie Uherské Hradiště rozšířit městský kamerový systém. Nová kamera přibude přímo na budovu Sportovní haly.

 

Nové autobusové zastávky ve Staré Tenici - v provozu od 1. února.

zastávky_Tenice.jpg Autobusy MHD v Uherském Hradišti budou od 1. února zastavovat také ve Staré Tenici. Město pro tento účel vybudovalo na konci roku 2019 zastávky, které stály celkem 2,7 milionu korun.

 

Uherské Hradiště bude podruhé za sebou bojovat o titul Historické město roku, v kraji za rok 2019 vyhrálo

5.jpg Město Uherské Hradiště bylo za Zlínský kraj nominováno z prvního místa do celostátního kola soutěže o titul Historické město roku 2019. V péči o kulturní památky a objekty, celkový přístup města k veřejnému prostoru a koncepci regenerace městského památkově chráněného území přeskočilo Uherské Hradiště Kroměříž i Valašské Meziříčí. Titul Historické město roku 2019 bude slavnostně vyhlášen ve Španělském sále Pražského hradu v dubnu 2020 u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel.

 

Memorandum, které deklaruje změnu paliva v teplárně, je podepsáno

MUH-MVV_6989a.jpg Starosta města Uherského Hradiště Stanislav Blaha a předseda představenstva MVV Jörg Lüdorf podepsali dne 22. ledna 2020 memorandum o porozumění. Cílem spolupráce mezi MVV Energie CZ a.s. a městem Uherské Hradiště, společníkem dceřiné společnosti CTZ s.r.o., je příprava změny palivového mixu v uhelné teplárně v městské části Mařatice.

 

Město koupí budovu bývalé Komerční banky, budou v ní občanky i řidičáky

IMG_4101.JPG Budovu ve Svatováclavské ulici č. p. 450, ve které do nedávna sídlila Komerční banka, koupí město Uherské Hradiště. Do téměř stoleté, památkově chráněné budovy, chce město v budoucnu přestěhovat některá pracoviště městského úřadu. Za architektonicky hodnotný objekt s okolním pozemkem zaplatí radnice 35 milionů korun.

 

LP 2020 K+M+B, objevilo se na dveřích radnice, začala koleda

IMG_4083.JPG Průvod tří králů a jejich doprovodu prošel v pátek 3. ledna 2020 městem a tradičně se zastavil také před radnicí, kde koledníky přivítal starosta spolu s dalšími členy vedení města. Tříkrálová sbírka Charity v těchto dnech probíhá po celé republice.

 

První letošní občánek města se narodil na Nový rok

IMG_3990.JPG Když porodníci v Uherskohradišťské nemocnici končili svou silvestrovskou noční směnu, nebyl první občánek města ještě na světě. První dítě letošního roku s trvalým bydlištěm v Uherském Hradišti na sebe nechalo 1. ledna čekat ještě skoro celé dopoledne, narodilo se v 11 hodin a 12 minut.

 

Město Uherské Hradiště vydalo novou vyhlášku o odpadech

IMG_4903.JPG Novou obecně závaznou vyhláškou č. 4/2019 o stanovení systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů a nakládání se stavebním odpadem město nahrazuje vyhlášku z roku 2006. Důvodem byla nutnost aktualizace stávající úpravy odpadového hospodářství města Uherské Hradiště podle platné legislativy na úseku nakládání obcí s odpady. Poplatek za svoz odpadů tato vyhláška neřeší, již dlouhodobě je stanoven ve výši 500 korun na jednoho poplatníka.

 

Do vánočních pokladniček lidé vložili skoro 60 tisíc

vanocni_sbirka.jpg V pondělí 30. prosince 2019 byly na radnici v Uherském Hradišti otevřeny všechny tři pokladničky vánoční sbírky, která probíhala od 29. listopadu do 30. prosince 2019 na Masarykově náměstí, ve Slováckém muzeu a v kině Hvězda. Po přepočítání peněz, které občané a návštěvníci do pokladniček věnovali v předvánočním a vánočním období, se objevila velmi příjemná částka: 58 218 korun.

 

Tři králové už sedlají koně, vyrazí na koledu.

3510.jpg Možná se vám zdá, jako by nápis křídou K+M+B 2019 přibyl na vaše dveře teprve včera. A už tam bude nový. S letopočtem 2020. Koledníci Charity se rozeběhnou po domácnostech hned 2. ledna, slavnostní zahájení koledování na koních a s velbloudem si můžete ve městě užít o den později.