Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Uherské Hradiště bude v květnu hostit fotbalové EURO vinařů

IMG_0754.jpg Město Uherské Hradiště bude hostit finálové zápasy evropského fotbalového šampionátu vinařů VINO EURO 2020. Ten se na Moravě uskuteční ve dnech 19. až 23. května 2020. V předvečer losování šampionátu, které se uskutečnilo na svátek svatého Martina, si prezidenti osmi vinařských fotbalových federací prohlédli Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti, kde v sobotu 23. května 2020 zvedne vítěz nad hlavu pohár pro nejúspěšnější vinařský tým Evropy.

 

Vyznamenání starosty převzal bývalý starosta z partnerského města Mayen

IMG_9824.jpg Rolf Schumacher v pátek 8. 11. 2019 převzal na radnici v Mayenu z rukou Stanislava Blahy vyznamenání starosty města Uherské Hradiště.

 

Sametová revoluce v Uherském Hradišti

1.jpg Slovácké muzeum v Uherském Hradišti ve spolupráci s městem Uherské Hradiště připravuje výstavu Sametová revoluce v Uherském Hradišti, jejíž vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 14. listopadu 2019 ve velkém sále hlavní budovy Slováckého muzea ve Smetanových sadech. Je určena nejen těm, kteří listopadové a prosincové události roku 1989 sami prožili, ale především těm, kteří je mohou znát pouze z vyprávění svých rodičů a prarodičů.

 

Opět se můžete těšit na veřejné bruslení na umělém povrchu

IMG_0857.JPG Na nádvoří bývalé Jezuitské koleje bude letos opět v provozu umělé kluziště pro veřejnost. Zahájení provozu je plánováno na pátek 29. listopadu.

 

Atleti odhalili pamětní desku Květoslavovi Tichavskému

IMG_3580.JPG Pamětní desku Květoslavovi Tichavskému (3. 6. 1950 – 4. 12. 2018), dlouholetému závodníkovi, trenérovi a předsedovi oddílu uherskohradišťské atletiky, bývalému starostovi města, odhalil v sobotu 2. listopadu na Městském atletickém stadionu Dany Zátopkové atletický klub AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště.

 

Dárci krve si na radnici převzali ocenění

IMG_3496.JPG Další slavnostní předávání ocenění bezpříspěvkovým dárcům krve se uskutečnilo dne 31. října v obřadní síni na radnici v Uherském Hradišti.

 

Uherské Hradiště má nadprůměrně vysoké mezinárodní ratingové hodnocení

adult-3327336_1280.jpg Ze známky A2 na známku A1 s výhledem "stabilní" se v hodnocení mezinárodní ratingové agentury Moody´s vyhouplo město Uherské Hradiště.

 

Uherské Hradiště si připomnělo 101. výročí vzniku republiky

IMG_3430.JPG Položením kytic k pomníku Obětem I. světové války na Komenského náměstí uctili v pátek 25. října představitelé města Uherské Hradiště, členové rady a zastupitelstva města, zástupci Přípravného výboru bratrství Čechů a Slováků, České obce sokolské, dobrovolní hasiči a další hosté 101. výročí vzniku samostatného československého státu.

 

Před radnicí stojí nový panel s informacemi

IMG_2860.JPG Digitální úřední desku, která přináší efektivní a moderní způsob nepřetržité komunikace mezi občany a úřadem instalovalo nedaleko vchodu do budovy radnice na Masarykově náměstí město Uherské Hradiště.

 

Specialisté testovali v Uherském Hradišti inteligentní parkování

cedule1_1.JPG Testování nových technologií pro parkování včetně průzkumu parkovaní se od května do září tohoto roku uskutečnilo v Uherském Hradišti. Odborníci k tomu využili videodetekční kamery i vozovkové detektory. Město k testování poskytlo své prostory, na oplátku má v ruce cenné údaje o parkování i koncept záchytných parkovišť.

 

Odhalené prastaré hradby v Uherském Hradišti jsou stavbou roku

IMG_0461.JPG Obnova původního opevnění města v Kollárově ulici si vysloužila titul Stavba roku 2018. Současně udělované čestné ocenění města Dům roku 2018 připadlo výjimečně dvěma stavebním počinům - Základní umělecké škole na Mariánském náměstí, která vloni prošla komplexní rekonstrukcí a Areálu Autospol díky revitalizaci průmyslového areálu v Sadech. O udělení čestných ocenění rozhodlo dne 21. října zastupitelstvo města.

 

Ceny města Uherské Hradiště za rok 2018 byly slavnostně předány

kop.jpg Výjimečná a oblíbená choreografka Ladislava Košíková a nejúspěšnější český profesionální trenér v ženské házené Jiří Zerzáň převzali dne 13. října 2019 Cenu města Uherské Hradiště za rok 2018. Slavnostní předávání cen ve Slováckém divadle bylo spojeno s připomínkou 30. výročí listopadových událostí roku 1989.

 

Připomeňte si, jak se město změnilo za 30 let

DSC00604.JPG Jednou z akcí k 30. výročí listopadových událostí roku 1989 je venkovní fotografická výstava Proměny města, která je umístěna na Mariánském náměstí. Má poměrně jednoduchý obsah: je založena na fotografickém srovnání vzhledu města v odstupu 3 dekád. Na příkladech srovnávacích fotografií „před a nyní“ připomínají autoři proměny jednotlivých míst, domů a prostranství v památkové zóně Uherského Hradiště.

 

Výklenková kaplička v novém hávu

PA010772.JPG Barokní kaplička poblíž mařatického hřbitova se po letech vyloupla do krásy. Město památku stráženou dvěma monumentálními stromy, kaštanem a lípou, získalo do svého majetku na začátku roku 2018. Přes to, že o ni původní majitelé pečovali, zásadní obnova této kulturní památky z druhé poloviny 18. století byla nad jejich síly.

 

Výtěžek letošní vánoční sbírky připadne nízkoprahovému zařízení TULiP

IMG_0207.JPG Město Uherské Hradiště pořádá každým rokem v předvánočním období charitativně zaměřenou veřejnou sbírku, a to již od roku 2003. Je již tradicí, že peníze, které se ve sbírce vyberou, připadnou některému ze sociálních zařízení, spolku nebo organizaci, které pečují o děti a mládež.