Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Vyznamenání starosty za hrdinský čin při hromadné dopravní nehodě

IMG_3765.JPG Vyprošťovali a ošetřovali zraněné, nyní uherskohradišťští hrdinové z D1 dostali vyznamenání starosty města.

 

Ředitel Michal Zetel ve Slováckém divadle končí

Foto-Michal-Zetel.jpg Slovácké divadlo vedl 5 let, nyní Michal Zetel oznámil, že na postu ředitele skončí. Divadlo opustí 31. srpna 2020, do té doby musí město najít jeho nástupce. Na post ředitele Slováckého divadla vypíše město výběrové řízení.

 

Uherské Hradiště bude v květnu hostit fotbalové EURO vinařů

IMG_0754.jpg Město Uherské Hradiště bude hostit finálové zápasy evropského fotbalového šampionátu vinařů VINO EURO 2020. Ten se na Moravě uskuteční ve dnech 19. až 23. května 2020. V předvečer losování šampionátu, které se uskutečnilo na svátek svatého Martina, si prezidenti osmi vinařských fotbalových federací prohlédli Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti, kde v sobotu 23. května 2020 zvedne vítěz nad hlavu pohár pro nejúspěšnější vinařský tým Evropy.

 

Vyznamenání starosty převzal bývalý starosta z partnerského města Mayen

IMG_9824.jpg Rolf Schumacher v pátek 8. 11. 2019 převzal na radnici v Mayenu z rukou Stanislava Blahy vyznamenání starosty města Uherské Hradiště.

 

Sametová revoluce v Uherském Hradišti

1.jpg Slovácké muzeum v Uherském Hradišti ve spolupráci s městem Uherské Hradiště připravuje výstavu Sametová revoluce v Uherském Hradišti, jejíž vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 14. listopadu 2019 ve velkém sále hlavní budovy Slováckého muzea ve Smetanových sadech. Je určena nejen těm, kteří listopadové a prosincové události roku 1989 sami prožili, ale především těm, kteří je mohou znát pouze z vyprávění svých rodičů a prarodičů.

 

Opět se můžete těšit na veřejné bruslení na umělém povrchu

IMG_0857.JPG Na nádvoří bývalé Jezuitské koleje bude letos opět v provozu umělé kluziště pro veřejnost. Zahájení provozu je plánováno na pátek 29. listopadu.

 

Atleti odhalili pamětní desku Květoslavovi Tichavskému

IMG_3580.JPG Pamětní desku Květoslavovi Tichavskému (3. 6. 1950 – 4. 12. 2018), dlouholetému závodníkovi, trenérovi a předsedovi oddílu uherskohradišťské atletiky, bývalému starostovi města, odhalil v sobotu 2. listopadu na Městském atletickém stadionu Dany Zátopkové atletický klub AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště.

 

Dárci krve si na radnici převzali ocenění

IMG_3496.JPG Další slavnostní předávání ocenění bezpříspěvkovým dárcům krve se uskutečnilo dne 31. října v obřadní síni na radnici v Uherském Hradišti.

 

Uherské Hradiště má nadprůměrně vysoké mezinárodní ratingové hodnocení

adult-3327336_1280.jpg Ze známky A2 na známku A1 s výhledem "stabilní" se v hodnocení mezinárodní ratingové agentury Moody´s vyhouplo město Uherské Hradiště.

 

Uherské Hradiště si připomnělo 101. výročí vzniku republiky

IMG_3430.JPG Položením kytic k pomníku Obětem I. světové války na Komenského náměstí uctili v pátek 25. října představitelé města Uherské Hradiště, členové rady a zastupitelstva města, zástupci Přípravného výboru bratrství Čechů a Slováků, České obce sokolské, dobrovolní hasiči a další hosté 101. výročí vzniku samostatného československého státu.

 

Před radnicí stojí nový panel s informacemi

IMG_2860.JPG Digitální úřední desku, která přináší efektivní a moderní způsob nepřetržité komunikace mezi občany a úřadem instalovalo nedaleko vchodu do budovy radnice na Masarykově náměstí město Uherské Hradiště.

 

Specialisté testovali v Uherském Hradišti inteligentní parkování

cedule1_1.JPG Testování nových technologií pro parkování včetně průzkumu parkovaní se od května do září tohoto roku uskutečnilo v Uherském Hradišti. Odborníci k tomu využili videodetekční kamery i vozovkové detektory. Město k testování poskytlo své prostory, na oplátku má v ruce cenné údaje o parkování i koncept záchytných parkovišť.

 

Odhalené prastaré hradby v Uherském Hradišti jsou stavbou roku

IMG_0461.JPG Obnova původního opevnění města v Kollárově ulici si vysloužila titul Stavba roku 2018. Současně udělované čestné ocenění města Dům roku 2018 připadlo výjimečně dvěma stavebním počinům - Základní umělecké škole na Mariánském náměstí, která vloni prošla komplexní rekonstrukcí a Areálu Autospol díky revitalizaci průmyslového areálu v Sadech. O udělení čestných ocenění rozhodlo dne 21. října zastupitelstvo města.

 

Ceny města Uherské Hradiště za rok 2018 byly slavnostně předány

kop.jpg Výjimečná a oblíbená choreografka Ladislava Košíková a nejúspěšnější český profesionální trenér v ženské házené Jiří Zerzáň převzali dne 13. října 2019 Cenu města Uherské Hradiště za rok 2018. Slavnostní předávání cen ve Slováckém divadle bylo spojeno s připomínkou 30. výročí listopadových událostí roku 1989.

 

Připomeňte si, jak se město změnilo za 30 let

DSC00604.JPG Jednou z akcí k 30. výročí listopadových událostí roku 1989 je venkovní fotografická výstava Proměny města, která je umístěna na Mariánském náměstí. Má poměrně jednoduchý obsah: je založena na fotografickém srovnání vzhledu města v odstupu 3 dekád. Na příkladech srovnávacích fotografií „před a nyní“ připomínají autoři proměny jednotlivých míst, domů a prostranství v památkové zóně Uherského Hradiště.