Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Zápisy do mateřských škol v roce 2019

IMG_8608.JPG V rozmezí od 13. do 16. května 2019 se v Uherském Hradišti uskuteční zápisy do mateřských škol. Prosíme rodiče (zákonné zástupce), aby s sebou k zápisu vzali svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.

 

Setkání starosty města s občany městské části Sady

IMG_7898.JPG Vážení občané Sadů, ve čtvrtek 4. dubna 2019 od 17:00 hodin se MKS v Sadech uskuteční setkání starosty města Uherské Hradiště Ing. Stanislava Blahy s občany a místní komisí. Přijďte diskutovat o věcech, které vás zajímají, které řešíte nebo které vás trápí.

 

Nesvítí veřejné osvětlení? Stačí načíst kód a poslat zprávu!

IMG_20190206_094109.jpg Novinkou je v Uherském Hradišti komfortní a rychlá možnost nahlášení závady na veřejném osvětlení. A nemusíte nikam chodit ani telefonovat. Závadu nahlásíte přímo z místa, kde světlo nefunguje. Na všechny sloupy (ale i rozvodné skříně apod.) byly nainstalovány štítky s ID číslem a QR kódem.

 

O ruční úklid města je nouze, pomůže společnost Naděje

20170428_085204.jpg Úklid města je nekonečným příběhem, u kterého se nikdy nedá říci, že je práce definitivně hotová. Také proto je cílem města zvýšit podíl ručního úklidu veřejných ploch, který má zejména při určité pravidelnosti provádění nemalý význam na celkovou čistotu veřejného prostoru.

 

Také letos pokračuje modernizace učeben základních škol

IMG_9448.JPG Nutné stavební úpravy, ale i pořízení nového vybavení jsou součástí projektů modernizace učeben pro výuku tzv. klíčových kompetencí, které od loňska probíhají v pěti městských základních školách. V roce 2018 se modernizace týkala učeben v ZŠ Za Alejí a ZŠ UNESCO. V tomto roce přicházejí na řadu ZŠ Větrná, ZŠ TGM Mařatice a ZŠ Jarošov.

 

Skutečný příběh o dopadu drog přijel po kolejích

IMG_1145.JPG Protidrogový vlak Revolution Train přijel do Uherského Hradiště. Dovnitř mohou školy, ale i veřejnost. Unikátní souprava se zdrží do pondělí 1. dubna.

 

Bronz pro Uherské Hradiště v soutěži Město pro byznys

_5MM8669_pan.jpg Třetí místo z celkových 13 ve Zlínském kraji získalo Uherské Hradiště za loňský rok v krajském kole srovnávacího výzkumu Město pro byznys. V něm analytici agentury Datank hodnotí všechny obce s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.

 

Setkání starosty města s občany městské části Jarošov

IMG_8349.JPG Vážení občané Jarošova, ve středu 3. dubna 2019 od 17:00 hodin se tělocvičně ZŠ v Jarošově uskuteční setkání starosty města Uherské Hradiště Ing. Stanislava Blahy s občany a místní komisí. Přijďte diskutovat o věcech, které vás zajímají, které řešíte nebo které vás trápí.

 

Okolí památníku obětem komunismu se dočká úprav

IMG_8072.JPG Město Uherské Hradiště chystá nové výsadby v okolí památníku obětem komunismu na Palackého náměstí. K tomu je nutné odstranit skupinu přestárlých tisů za památníkem. Potom budou vysazeny nové stromy a přibyde trvalkový záhon.

 

Okamžiky sametové revoluce budou mít předpremiéru na filmovce

Okamziky_sametu_slideshow_TV6.jpg Pamatujete si na výstavu fotografií Okamžiky století, která byla ke konci loňského roku k vidění také na panelech pod širým nebem na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti? Výstava z fotoarchivu České tiskové kanceláře sklidila zasloužený úspěch a viděla ji spousta lidí. Nyní se expozice dočká volného pokračování, jehož hlavním tématem bude sametová revoluce. Ze všech nejdřív výsledek uvidí lidé v Uherském Hradišti a návštěvníci Letní filmové školy.

 

Prvního občánka města v roce 2019 slavnostně přivítali na radnici

IMG_1116.JPG Malou Leontýnku Chrástkovou, která byla letos prvním narozeným miminkem s trvalým pobytem v Uherském Hradišti, přivítal mezi občany města starosta Stanislav Blaha v pátek 22. března.

 

Turnikety aquaparku prošel návštěvník s pořadovým číslem 3 000 000

IMG_0990.JPG Dana Králová z Uherského Hradiště se v pátek 22. března stala třímiliontým návštěvníkem uherskohradišťského aquaparku. Od otevření aquaparku po rekonstrukci uběhlo 8 let a 3 měsíce.

 

Do Uherského Hradiště přijede „protidrogový“ vlak

12.jpg Šest stříbrných obrněných vagónů, to jsou 4 kinosály a celkem 8 interaktivních místností s příběhem, jak snadné je propadnout drogám a jak těžké je zbavit se závislostí. Vlak Revolution Train zastaví dne 29. března ve vlakové stanici Uherské Hradiště – hlavní nádraží a zůstane zde až do 1. dubna. Unikátní souprava už byla ve více než 100 městech Česka, Slovenska a Německa a projekt navštívilo přes 100 tisíc lidí.

 

Město získalo druhé a třetí místo v soutěži Zlatý erb 2019

IMG_20190311_143724.jpg Město Uherské Hradiště přivezlo dvě ocenění ze soutěže Zlatý erb. V rámci Zlínského kraje má druhé nejlepší internetové stránky a třetí nejlepší elektronickou službu v kategorii Smart city - Geografický informační systém.

 

Fasáda radnice je ve velmi špatném stavu, potřebuje obnovu

IMG_7690.JPG Historická budova radnice, jedna z dominant Masarykova náměstí v Uherském Hradišti, se dočká obnoveného vzhledu. Práce na fasádě budovy zahájí město v dubnu.