Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Uherské Hradiště v předvánočním čase

Vánoce Uherské Hradiště Jako každý rok, také letos přinese předvánoční atmosféru do města vánoční výzdoba, chystá se slavnostní rozsvěcení vánočního stromečku s videomappingem, Mikuláš a andělé na chůdách, vánoční jarmark, bohatý kulturní program a množství akcí, které lidem umožní prožít adventní a vánoční čas tak, jak by si přáli.

 

Přemostění Moravy v Jaktářích dostane konkrétnější obrysy

Zástupci Zlínského kraje a měst Uherské Hradiště a Staré Město Zástupci Zlínského kraje a měst Uherské Hradiště a Staré Město podepsali dne 14. listopadu ve Zlíně deklaraci o spolupráci na společném postupu na přípravě obchvatu směrem od Jarošova přes řeku Moravu kolem Starého Města na obchvat k přivaděči na dálnici D55.

 

První etapa rekonstrukce chodníku na Solné cestě skončila

Solná cesta Sady Radnice dokončila první etapu oprav chodníku, respektive výstavby bezbariérové trasy na Solné cestě v místní části Sady. Hotová je také plošná oprava chodníku ve Véskách.

 

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­Město dokončilo obnovu ulic Prostřední a Mlýnská

Prostřední ulice, Mlýnská ulice (2).jpg Položením čtyř bronzových plaket do parteru ulice Prostřední město završilo obnovu ulic Prostřední a Mlýnská v historickém centru Uherského Hradiště. Obě ulice se dočkaly výměny povrchu, přibyl také nový mobiliář či osvětlení. Náklady na revitalizaci obou ulic dosáhly přes 20 milionů korun.

 

Oprava budovy Knihovny B. Beneše Buchlovana je hotová

Knihovna B. B. Buchlovana (3).jpg Radnice dokončila opravu jedné ze stěžejních historických památek města, budovy, ve které sídlí Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana. Bývalá židovská synagoga se za více než 5 milionů korun oblékla do zcela nového kabátu.

 

Hasiči z Vések si převzali nové auto, které dostali od města

Hasiči Vésky (9).jpg Dobrovolní hasiči z části města Uherské Hradiště-Vésky se budou přepravovat novým autem. Radnice jim novým vozem za takřka 1 milion korun nahradila starý, který už dosluhoval. Jednotka si nové auto převzala ve čtvrtek 10. listopadu.

 

Řidiči pozor! Od 17. listopadu se bude testovat nový provoz semaforů

semafor.jpg Řidiči budou muset od 17. listopadu na všech semaforech na průtahu městem ještě zvýšit svou pozornost. Po dobu jednoho měsíce se v celém souměstí Uherské Hradiště, Staré Město a Kunovice bude testovat a ladit nový signální plán. Jeho cílem je sjednotit řízení semaforů a dosáhnout větší plynulosti provozu a propustnosti vozidel přes celé souměstí.

 

Uherské Hradiště na jaře rozkvete na dalším, novém místě

natura pléneuf.jpg Podobně jako vloni na podzim, také letos byla v Uherském Hradišti rozšířena květinová výsadba ve městě. Přibyl nový květinový pás podél ulice Sokolovská v lokalitě Jaktáře.

 

Město chystá opravu vozovky na Palackého náměstí

Palackého náměstí - vozovka.jpg Součástí plošných oprav komunikací v letošním roce je také jedna ze „vstupních bran“ do centra města, a to průjezdný úsek komunikace na Palackého náměstí. Jedná se o vozovku s podélnými parkovacími místy mezi ulicemi Všehrdova a Havlíčkova. Město úsek opraví za 1,8 milionu korun

 

Rozbité cesty na Východě se dočkají velkoplošných oprav

Velkloplošné opravy komunikací.jpg Jako každý rok, i letos se město pouští do velkoplošných oprav místních komunikací. K nejbližším opravám byly vybrány některé úseky vozovek na sídlišti Východ. Cílem oprav je celkové zlepšení stavu a zajištění řádné sjízdnosti komunikací, ale také prodloužení životnosti dotčených úseků komunikací.

 

Revitalizace dětského hřiště u nákupního centra Štěpnice

Hřiště Štěpnice vizualizace.jpg Dětské hřiště u nákupního centra ve Štěpnicích projde komplexní obnovou. Nové, moderní a bezpečné herní prvky nahradí ty staré a nevyhovující. Obnova hřiště za více než 2 miliony korun začne v průběhu listopadu a hotová by měla být nejpozději do konce března 2023. Pokud to však dovolí počasí, bude snaha dokončit hřiště ještě letos.

 

Město si připomnělo 104. výročí vzniku republiky

Vzpomínkový akt u příležitosti vzniku Československé republiky (1).JPG Položením kytic k pomníku Obětem I. světové války na Komenského náměstí uctili ve čtvrtek 27. října představitelé města Uherské Hradiště, členové rady a zastupitelstva města spolu se zástupci Přípravného výboru bratrství Čechů a Slováků, České obce sokolské a dalšími hosty 104. výročí vzniku samostatného československého státu.

 

K výročí město nadělilo modrotisk i stříbrné šperky se symboly Uherského Hradiště

IMG_1831.JPG Město Uherské Hradiště oslavilo v říjnu 765. výročí svého založení. Při této příležitosti pro vás přichystalo hned několik překvapení.

 

Starostou města Uherské Hradiště byl zvolen Stanislav Blaha, nové zastupitelstvo poprvé zasedalo

Nové vedení města, zprava Stanislav Blaha, Marcela Čechová, Pavlína Jagošová, Čestmír Bouda.JPG Město Uherské Hradiště povede v příštích 4 letech Stanislav Blaha. Stanislava Blahu navrhla do funkce starosty koalice Společně pro Hradiště, ANO 2011 s podporou nezávislých, KDU-ČSL a nezávislé osobnosti a Nestraníci pro Hradiště, jejíž členové také zasednou v radě města.

 

Představujeme novou knihu Toulky městem Uherské Hradiště

kniha Toulky městem Uherské Hradiště.jpg Město Uherské Hradiště vydalo u příležitosti letošního 765. výročí založení města novou knihu Toulky městem Uherské Hradiště. Jde o podrobně zpracovaný dějinný vývoj na území historického jádra města Uherské Hradiště, autorkou knihy je archivářka a historička PhDr. Jaromíra Čoupková.