Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Poplatek za psa? V Uherském Hradišti od nového roku nula.

pes-photo-247937.jpeg Město Uherské Hradiště od nového roku město ruší poplatky za psy. Po 1. lednu 2020 lidé v Uherském Hradišti za své psy nezaplatí ani korunu.

 

Nově narozené děti dostanou od města 5 tisíc korun

IMG_1279.JPG Rodiče nově narozených děti v Uherském Hradišti se od nového roku dočkají vyšší částky než v minulosti.

 

Záměry na snížení prašnosti z teplárny potvrdí nové memorandum

pexels-photo-2058140.jpeg Zastupitelé města Uherské Hradiště schválili v pondělí 16. prosince 2019 memorandum o spolupráci mezi městem a společností MVV Energie CZ a.s., společníky teplárenské společnosti CTZ a.s. Společným cílem je zamezení prašnosti skládky uhlí v okolí uhelné teplárny v části města Mařatice, snížení emisí z teplárny a spolupráce při řešení odpadového hospodářství v Uherském Hradišti.

 

Změny cen v MHD

InkedIMG_0201_LI.jpg Uherskohradišťský autobusový dopravce ČSAD-BUS, a.s. přikročil od 15. prosince 2019 k úpravě cen jízdného na linkách MHD. Za jednotlivé jízdné nyní lidé zaplatí o 2 koruny více než dosud. Uherské Hradiště se zvýšením cen jízdného dorovnává na některá další města v kraji.

 

Požehnání opravené barokní kapličky

DSC00446.JPG V létě opravené kapličce nedaleko mařatického hřbitova se v pondělí 9. prosince dostalo požehnání od děkana P. Josefa Říhy z Římskokatolické farnosti Uherské Hradiště.

 

Obnovený kříž u kostela Zvěstování Panny Marie

kříž u Františkánů.JPG V plné kráse se nedávno objevil kříž pocházející z devatenáctého století, který stojí poblíž vstupu do kostela Zvěstování Panny Marie.

 

Nominujte lidové tvůrce na Cenu Vladimíra Boučka

DSC_3313.jpg Podobně jako každý rok, také v roce 2020 bude město Uherské Hradiště udělovat významným lidovým výrobcům Cenu Vladimíra Boučka pro zachování a rozvoj lidové umělecké výroby. Návrhy na udělení ceny mohou předkládat zástupci z řad odborné i laické veřejnosti.

 

Na vánočním jarmarku budou vratné kelímky a hrnky

DSC09724.JPG Město Uherské Hradiště na letošním adventním trhu a při všech předvánočních akcích na Masarykově náměstí poprvé zavádí vratný systém kelímků a hrnků. Ten bude spuštěn již od slavnostního rozsvěcení vánočního stromu, tedy od 29. 11. 2019 a bude fungovat po celou dobu jarmarku, ve všech prodejních stáncích, kde se budou prodávat nápoje.

 

Prostory centrální části Míkovic dostaly nový vzhled

DSCN6138.JPG Příklad dobré spolupráce mezi městem a jednotlivými místními komisemi dokazuje nedávná investiční akce v Uherském Hradišti - Míkovicích. Z prostředků svěřených radnicí místní komisi se podařilo upravit prostředí centra nejvýchodnější části města.

 

Ceník za parkování v Uherském Hradišti přinese od ledna změny

IMG_5575.JPG Od nového roku 2020 se změní některé parametry parkování v Uherském Hradišti. Bude upraveno zvýhodněné parkování za první půl hodinu, dojde ke změně u předplacených karet na záchytných parkovištích a sjednotí se pravidla pro rezidentní parkovací karty ve III. a IV. zóně. Benefit je připraven pro majitele elektromobilů. Radnice tím reaguje zejména na podněty od občanů k současnému nastavení regulace statické dopravy, od kterého se odvíjí také chování řidičů. Upravený ceník za stání silničních motorových vozidel na místních komunikacích vejde v platnost od 1. ledna 2020.

 

Regenerace prostor na sídlišti 28. října

DSC00302.JPG Město Uherské Hradiště dokončilo druhou etapou regenerace sídliště 28. října. Stavební práce za 16,4 milionů spočívaly zejména v revitalizaci prostranství mezi panelovými domy a v rekonstrukci uličního prostoru.

 

Město rozšířilo sběrná místa o nádoby na kov

DSCN6148.JPG Uherské Hradiště se dlouhodobě snaží s ohledem na životní prostředí maximalizovat množství vytříděného využitelného odpadu z odpadu směsného. V první polovině listopadu proto byly napříč celým městem umístěny šedé nádoby na kov.

 

Hradišťské informační centrum je i letos nejoblíbenějším ve Zlínském kraji

IMG_5521.JPG Informační centrum v Uherském Hradišti obhájilo první místo v anketě „Oblíbené turistické informační centrum roku 2019“ a stalo se po roce opět nejoblíbenějším v celém Zlínském kraji.

 

Vyznamenání starosty za hrdinský čin při hromadné dopravní nehodě

IMG_3765.JPG Vyprošťovali a ošetřovali zraněné, nyní uherskohradišťští hrdinové z D1 dostali vyznamenání starosty města.

 

Ředitel Michal Zetel ve Slováckém divadle končí

Foto-Michal-Zetel.jpg Slovácké divadlo vedl 5 let, nyní Michal Zetel oznámil, že na postu ředitele skončí. Divadlo opustí 31. srpna 2020, do té doby musí město najít jeho nástupce. Na post ředitele Slováckého divadla vypíše město výběrové řízení.