Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Nasvítili jsme ulici U Moravy, nově a lépe

IMG_20180508_211332_HDR.jpg Úspora při spotřebě elektrické energie a zvýšení bezpečnosti charakterizují právě dokončovanou investiční akci v ulici U Moravy. Hojně využívaná komunikace získala nové veřejné osvětlení. Z ulice je přístup k tenisovým kurtům, klubovně Psohlavců a rybářů nebo na bowling.

 

Další slavné výročí města Uherské Hradiště

IMG_1866.JPG Po loňském 760. výročí od první písemné zmínky o městě Uherském Hradišti se stejného výročí letos dočká listina Přemysla Otakara II. z 23. května 1258, která položila právní a hospodářské základy Uherského Hradiště a město se tak zařadilo mezi královská města. Od vydání listiny, datované u Nového Velehradu, jak bylo město tehdy pojmenováno, uplyne v pondělí 23. května 760 let.

 

Na kurzy sebeobrany pro veřejnost můžete vyrazit každý čtvrtek

WS3.jpg U veřejnosti velmi populární projekt kurzů základů sebeobrany byl realizován v minulosti již několikrát, naposledy v roce 2011. Nyní město prostřednictvím městské policie kurzy obnovilo. Jsou určeny pro občany města Uherského Hradiště starší 15 let.

 

Plavební sezóna v Uherském Hradišti zahájena!

_5MM8579_resize.jpg Baťáková regata otevřela 8. května provoz na vodní cestě Baťův kanál v Uherském Hradišti.

 

Město pokračuje v přidávání prvků pro děti

31727691_1717283671683955_5212008200278114304_n.jpg Nové prvky na hraní pro děti, úprava zeleně i estetičtější vzhled místa na odpady zatraktivní parčík v městské části Sady.

 

Městem se ozýval signál "hoří"! Přijeli hasiči a ukázali, s čím dříve jezdili k ohni.

IMG_9403.JPG Hasiči v pátek 27. dubna předvedli v Uherském Hradišti starou techniku. Tatrovky z první poloviny minulého století a další historické unikáty na Masarykově náměstí ihned upoutaly pozornost kolemjdoucích.

 

Desítky hudebníků živě na Masarykově náměstí! Velkolepá událost k výročí republiky.

IMG_3293.JPG Více než 100 členný sbor spolu s 50 hudebníky a sólisty rozezní 20. května večer centrum Uherského Hradiště při slavnostním Koncertu k 100. výročí vzniku Československa na Masarykově náměstí, při kterém zazní veledílo Carla Orffa - Carmina Burana. Začátek je naplánován na 20.45 hodin.

 

Žáci ZŠ Za Alejí přijdou po prázdninách do několika opravených učeben

ZŠ Za Alejí.jpg Učebny přírodních věd, zeměpisu, kmenovou učebnu a kuchyňku v základní škole Za Alejí čekají v létě stavební úpravy. Řemeslníci začnou ve škole pracovat už v prvním týdnu června, aby po letních prázdninách mohlo být hotovo.

 

Míkovičtí hasiči budou mít zbrojnici jako novou, dočkají se i zasedačky

IMG_4530.JPG Na začátku května začne uherskohradišťská radnice opravovat zbrojnici dobrovolných hasičů v městské části Míkovice. Kromě výměny střechy před 14 lety a přístavby sociálních zařízení a otevřené garáže v roce 2002 je budova zbrojnice v Míkovicích v původním stavu z poloviny minulého století. Okna a dveře dožívají, stěny jsou napadeny vzlínající vlhkostí, stávající vytápění je tvořeno samostatnými plynovými přímotopy, dnes již často poruchovými. Vzhledem k současným aktivitám dobrovolných hasičů v Míkovicích, včetně zvyšujícího počtu členů, zejména mládeže, vznikl požadavek na změny vnitřní dispozice v budově zbrojnice.

 

Dominantou hřiště Na Splávku bude „hrad“

IMG_9329.JPG Dětská hřiště v Uherském Hradišti jsou velmi častým tématem diskusí s veřejností a stojí v popředí zájmu obyvatel města. Nyní se nově opraveného a vybaveného hřiště dočkají občané s dětmi v samotném centru města. Hřiště Na Splávku ožije novými prvky i moderní úpravou povrchu.

 

Cena Vladimíra Boučka zná své nové nositele. Slavnostní předání bude v červnu

Zastupitelstvo města udělilo dne 16. dubna 2018 Cenu Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby paní Haně Šubrtové z Břestku za práci s hlínou - tupeská keramika – fajáns a paní Anně Heliové ze Salaše za práci s textiliemi - bílá dírková výšivka. Slavnostní předání Cen Vladimíra Boučka v roce 2018 je naplánováno na 14. června.

 

V Redutě opět stáli na pódiu učitelé, odnesli si ocenění za svou práci

IMG_9248.JPG Už po jedenácté si vynikající učitelé z mateřských, základních i středních škol v Uherském Hradišti vyslechli slova uznání za svou náročnou práci. Slavnostní předání ocenění pedagogickým pracovníkům se uskutečnilo ve čtvrtek 12. dubna v uherskohradišťské Redutě.

 

Každý rok nový písek v pískovištích pro děti

IMG_6073.JPG Město Uherské Hradiště právě provádí každoroční výměnu písku ve všech pískovištích, které jsou v jeho správě. Nejprve je odtěžen stávající písek na všech 25 pískovištích, který následně nahrazuje nový, certifikovaný písek. Jedná se celkem o 40 tun.

 

Malý tok, velké starosti. Vyčistili jsme jarošovský potok.

IMG_6136.JPG Jarošovský potok je drobný vodní tok ve správě Lesů ČR. Lesy ČR s.p. však neprovádí údržbu koryta na sídlišti Louky a to z toho důvodu, že se jedná o upravený tok – tedy stavbu a ze zákona je vlastník stavby povinen udržovat toto vodní dílo v řádném stavu. Není sice prokázáno, že úprava toku byla v minulosti provedena městem Uherské Hradiště, ale dá se předpokládat, že se tak stalo v rámci výstavby sídliště Louky.

 

Zábava i sport. Pejskaři mají na plácku pro venčení psů nové atrakce.

IMG_6216.JPG Na nové kladině, "Áčku", přeskocích tří velikostí a na slalomu mohu od poloviny dubna trénovat své psy majitelé psů v Uherském Hradišti, kteří se svými svěřenci docházejí na psí hřiště v Revoluční ulici. To bylo s velkým povděkem pejskařů otevřeno vloni na podzim.