Tiskové zprávy

2016  |  2015

 

Skutečný příběh o dopadu drog přijel po kolejích

IMG_1145.JPG Protidrogový vlak Revolution Train přijel do Uherského Hradiště. Dovnitř mohou školy, ale i veřejnost. Unikátní souprava se zdrží do pondělí 1. dubna.

 

Bronz pro Uherské Hradiště v soutěži Město pro byznys

_5MM8669_pan.jpg Třetí místo z celkových 13 ve Zlínském kraji získalo Uherské Hradiště za loňský rok v krajském kole srovnávacího výzkumu Město pro byznys. V něm analytici agentury Datank hodnotí všechny obce s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.

 

Setkání starosty města s občany městské části Jarošov

IMG_8349.JPG Vážení občané Jarošova, ve středu 3. dubna 2019 od 17:00 hodin se tělocvičně ZŠ v Jarošově uskuteční setkání starosty města Uherské Hradiště Ing. Stanislava Blahy s občany a místní komisí. Přijďte diskutovat o věcech, které vás zajímají, které řešíte nebo které vás trápí.

 

Okolí památníku obětem komunismu se dočká úprav

IMG_8072.JPG Město Uherské Hradiště chystá nové výsadby v okolí památníku obětem komunismu na Palackého náměstí. K tomu je nutné odstranit skupinu přestárlých tisů za památníkem. Potom budou vysazeny nové stromy a přibyde trvalkový záhon.

 

Okamžiky sametové revoluce budou mít předpremiéru na filmovce

Okamziky_sametu_slideshow_TV6.jpg Pamatujete si na výstavu fotografií Okamžiky století, která byla ke konci loňského roku k vidění také na panelech pod širým nebem na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti? Výstava z fotoarchivu České tiskové kanceláře sklidila zasloužený úspěch a viděla ji spousta lidí. Nyní se expozice dočká volného pokračování, jehož hlavním tématem bude sametová revoluce. Ze všech nejdřív výsledek uvidí lidé v Uherském Hradišti a návštěvníci Letní filmové školy.

 

Prvního občánka města v roce 2019 slavnostně přivítali na radnici

IMG_1116.JPG Malou Leontýnku Chrástkovou, která byla letos prvním narozeným miminkem s trvalým pobytem v Uherském Hradišti, přivítal mezi občany města starosta Stanislav Blaha v pátek 22. března.

 

Turnikety aquaparku prošel návštěvník s pořadovým číslem 3 000 000

IMG_0990.JPG Dana Králová z Uherského Hradiště se v pátek 22. března stala třímiliontým návštěvníkem uherskohradišťského aquaparku. Od otevření aquaparku po rekonstrukci uběhlo 8 let a 3 měsíce.

 

Do Uherského Hradiště přijede „protidrogový“ vlak

12.jpg Šest stříbrných obrněných vagónů, to jsou 4 kinosály a celkem 8 interaktivních místností s příběhem, jak snadné je propadnout drogám a jak těžké je zbavit se závislostí. Vlak Revolution Train zastaví dne 29. března ve vlakové stanici Uherské Hradiště – hlavní nádraží a zůstane zde až do 1. dubna. Unikátní souprava už byla ve více než 100 městech Česka, Slovenska a Německa a projekt navštívilo přes 100 tisíc lidí.

 

Město získalo druhé a třetí místo v soutěži Zlatý erb 2019

IMG_20190311_143724.jpg Město Uherské Hradiště přivezlo dvě ocenění ze soutěže Zlatý erb. V rámci Zlínského kraje má druhé nejlepší internetové stránky a třetí nejlepší elektronickou službu v kategorii Smart city - Geografický informační systém.

 

Fasáda radnice je ve velmi špatném stavu, potřebuje obnovu

IMG_7690.JPG Historická budova radnice, jedna z dominant Masarykova náměstí v Uherském Hradišti, se dočká obnoveného vzhledu. Práce na fasádě budovy zahájí město v dubnu.

 

Město chce opravit ulice Radovy a Příkrá v Míkovicích

radovy_prikra.png Havarijní stav dvou na sebe navazujících ulic v Uherském Hradišti – Míkovicích si žádá rázný krok – kompletní rekonstrukci. Do oprav za 11 milionů se chce radnice s pomocí dotací pustit letos na podzim.

 

Blíží se jaro, radnice se hned vrhne do zlepšování prostředí

IMG_3316.JPG S oteplením za dveřmi je město Uherské Hradiště připraveno dělat další kroky ke zlepšování prostředí, ve kterém žijí místní občané. Vyrostou nová kontejnerová stání, pokračovat se bude rovněž ve zušlechťování dětských hřišť.

 

Oznámení o výlukách elektrické energie

IMG_2813.JPG Do současné doby město Uherské Hradiště v případě plánované výluky dodávky elektrické energie informovalo občany dotčené části města či ulic také písemnou formou, například vhozením oznámení o výluce elektrické energie do poštovních schránek. Nyní již z kapacitních důvodů tato písemná oznámení město roznášet nebude.

 

Ocenění nejlepších sportovců za rok 2018

_5MM5952_resize.jpg Atleti Jakub Kunt a Tomáš Habarta se ve svých kategoriích mezi jednotlivci stali nejlepšími sportovci města Uherské Hradiště za rok 2018. Mezi sportovními kolektivy zabodovaly na nejvyšší pozici starší žákyně - volejbalistky TJ Slovácká Slavia, přičemž trenér družstva, Petr Plaček, si navíc odnesl ocenění trenér roku. Vítězové byli vyhlášeni při tradičním Slavnostním vyhlášení nejlepších sportovců města Uherské Hradiště za rok 2018, které se konalo v pátek 15. února ve Slováckém divadle.

 

Nominujte osobnosti na Cenu města Uherské Hradiště

_5MM1036_resize.jpg Domníváte se, že máte ve svém okolí osobnost, která by si zasloužila být oceněna Cenou města Uherské Hradiště? Uherskohradišťská radnice právě přijímá návrhy na udělení Ceny města za rok 2018. Osobnosti mohou na ocenění navrhovat fyzické i právnické osoby.