2016

Expozice - Věznice Uherské Hradiště

Dva totalitní režimy – nacistický a komunistický – jsou ústředními tématy nové expozice věnované bývalé uherskohradišťské věznici. Unikátní videozáběry pořízené z dronu, audionahrávky s bývalými vězni, dobové fotografie a dokumenty, to vše bude tvořit expozici o bývalé věznici v Uherském Hradišti. Umístěna bude v podkroví Reduty a její otevření je plánováno na začátek dubna 2017.

 

Pozvánka - veřejné setkání

Pozvánka na veřejné setkání starosty města a Místní komise Štěpnice s občany, konané dne 10. listopadu 2016 v 17:00 hodin v jídelně ZŠ Za Alejí v Uherském Hradišti.

 

Známý dům „U obrů“ je po opravách interiérů

Dům o obrů.jpg Před dvěma lety dostal novou fasádu, nyní se dům „U Obrů“ na Palackého náměstí v Uherském Hradišti dočkal také zásadních stavebních úprav. V domě vedeném v Ústředním seznamu kulturních památek ČR byl, kromě jiného, vybudován bezbariérový přístup a výtah, rekonstrukce se dočkala hygienická zařízení, kompletně vyměněny byly vnitřní instalace.

 

Oplocení kolem ZŠ UNESCO

Oplocení.jpg Ještě před pár měsíci z oplocení vypadávaly kusy zdiva a místy hrozilo, že se zřítí. Nyní je plot kolem ZŠ UNESCO opět jako nový.

 

Veřejná vánoční sbírka

Charitativně zaměřená veřejná sbírka, kterou již tradičně v předvánočním období pořádá město Uherské Hradiště, bude zahájena dne 5. prosince, termín ukončení sbírky je navržen na 22. prosince 2016. V letošním roce se sbírka uskuteční pro Diakonii ČCE – středisko CESTA, Uherské Hradiště.

 

Tiskové sdělení - reakce na článek v tisku

Článek „Opozice zuří. Město se vzdalo parkovacího domu ve Štěpnicích!“, který vyšel v idobryden.cz dne 30. 10. 2016, autor: ceh, v tištěné verzi pak v týdeníku Dobrý den s Kurýrem dne 31. října, obsahuje řadu domněnek a neúplných či zavádějících tvrzení. Protože jsou v obsahu článku přímo zpochybňována závažná rozhodnutí města Uherského Hradiště, vydává město k publikované tématice toto tiskové sdělení:

 

Město Uherské Hradiště obnovilo další památky

Za podpory Ministerstva kultury České republiky a Zlínského kraje se městu Uherské Hradiště podařilo zrekonstruovat další dvě sakrální památky - Boží muka v městské části Rybárny a kříž v Jarošově Na Návsi.

 

Oslavy vzniku samostatného Československého státu

Položením kytic k pomníku Obětem I. světové války na Komenského náměstí uctili v předvečer státního svátku Den vzniku samostatného československého státu představitelé města Uherské Hradiště, členové rady a zastupitelstva města, členové Přípravného výboru bratrství Čechů a Slováků, hosté z řad Sokola, Armády ČR a další.

 

Sídliště Štěpnice - prezentace studie

Ve středu 19. 10. bude v 17 hod prezentována v jídelně ZŠ Za Alejí finální studie revitalizace sídliště Štěpnice, která byla vytvořena také na základě podnětů od občanů z předchozích schůzek.

 

Hřiště v Bastionu už je opraveno

Dětské hřiště prošlo v uplynulých týdnech celkovou rekonstrukcí. Původní dřevěné prvky se již staly nevyhovujícími, proto bylo nutné je vyměnit za prvky z jiných materiálů. Opravy přišly na 485 tisíc korun a byly hrazeny z městského rozpočtu.

 

Asistenti prevence kriminality pokračují

Asistentům prevence kriminality, kteří již skoro rok pomáhají městské policii, město prodlouží smlouvy, s termínem do konce května 2017. Městská policie má na základě pozitivních zkušeností z dosavadního průběhu na pokračování projektu zájem. Asistenti pracují ve městě Uherském Hradišti od poloviny listopadu 2015.

 

Slavnostní předání Cen města Uherské Hradiště

Zakladatelka Charity v Uherském Hradišti Anastázie Majíčková a hudební pedagog Pavel Štulír se ve čtvrtek 13. října stali novými držiteli Ceny města Uherské Hradiště.

 

Ceny města budou předány 13. října v Redutě

Čerství držitelé Ceny města Uherské Hradiště, zakladatelka Charity v Uherském Hradišti Anastázie Majíčková a učitel hudby Pavel Štulír, převezmou své ceny dne 13. října. Slavnostní předávání se uskuteční v 15 hodin ve velkém sále Reduty v Uherském Hradišti. Cenu města Uherské Hradiště dosud obdrželo 20 osobností a jeden soubor.

 

Bezpečnost ve městě hlídá nový digitální systém

Městský kamerový systém v Uherském Hradišti dostal novou podobu. V rámci projektu „Rozšíření městského kamerového dohlížecího systému Uherské Hradiště“ došlo ke kompletní výměně zastaralého analogového systému za plně digitální kamerový systém. Zvýší se tím kvalita přenosu i flexibilita ovládání kamer. Zkvalitnil se i pořízený záznam a jeho archivace. Náklady na přestavbu včetně rozšíření monitorovacího pracoviště dosáhly zhruba 3, 4 milionů korun.