Slovo starosty: Musíme to vydržet, koronavirus není Apríl

velehradska_zahon.jpg Dál budeme nosit roušky, dál v některých obchodech nenakoupíme, dál můžeme jen pro potraviny nebo do práce a i nadále bude omezená doba úředních hodin na úřadech. To všechno nejméně do Velikonoc. Všichni byste si určitě přáli, abych teď řekl: Apríl, nic nemusíte!

Bohužel je to tak a jediné, co se dá konstatovat je, že to MUSÍME VYDRŽET. Vláda skutečně až do Velikonoc prodloužila stávající opatření a nám nezbývá, než to přijmout.

Cítím velký respekt k Vám, občanům, kteří berete nouzový stav se vší zodpovědností a chráníte sebe, své rodiny a všechny ostatní před nákazou. Uherské Hradiště jako takové zatím není nákazou koronavirem silně postiženo, a to je také Vaše zásluha. Děkuji Vám!

Život v Uherském Hradišti běží dál a mnoho akcí pokračuje. Kvůli současné situaci, tedy nouzovému stavu, jsme zatím nemuseli přerušit žádné investiční akce. V tuto chvíli jsou v běhu dvě z nich – komplexní rekonstrukce sportovního areálu na sídlišti Mojmír – za ZŠ Za Alejí a rekonstrukce ulic Příkrá a Radovy v Míkovicích. Obě akce pokračují bez přerušení a před vyhlášením výběrového řízení se nachází další akce, kterou je rekonstrukce ulice Za Kovárnou.

Samozřejmě bez omezení běží služby ve městě, jako svoz odpadů (v dubnu a v květnu budeme přistavovat kontejnery na velkoobjemový odpad a na bioodpad), připravují se nové výsadby i harmonogram sečení, stále probíhá čištění komunikací, nyní také s desinfekcí zastávek MHD a vybraných laviček.

Nepříjemná jsou omezení v dopravě – nastupování do autobusů se v posledních dnech měnilo i v řádu hodin a mně bylo Vás, cestujících, i řidičů, už opravdu líto.

Na závěr ještě jednou díky! Za tu vlnu solidarity, která se mezi lidmi objevila. Díky každému, komu není současný stav lhostejný, obrovský obdiv rodičům, jak to zvládají s dětmi doma, klobouk dolů před zdravotníky, policisty, hasiči, strážníky, ale i prodavači v obchodech, mnozí z nich melou z posledního a jen díky nim nejsme centrem nákazy! A díky každému, kdo jakoukoliv formou pomáhá.

Držte se! Jednou na to budeme vzpomínat u piva, co všechno jsme dokázali.

Přeji Vám pěkný duben bez újmy na zdraví, 

Stanislav Blaha, starosta

Kontakty na odpovědnou osobu

Odpovědná osoba
Fotografie kontaktu

Ing. Stanislav Blaha

T: 572 525 103
E: Stanislav.Blaha@mesto-uh_cz