Na dětském hřišti na Hliníku už je hotovo

IMG_1064.JPG Mezi nedávno obnovená dětská hřiště se nově zařadilo také to na sídlišti Hliník. Na hřišti bylo zapotřebí vyměnit nejen herní prvky, ale také celou dopadovou plochu, která byla z kopaného písku.

Nyní je dětské hřiště určené pro všechny věkové skupiny dětí.

„Nechali jsme na něj namontovat novou velkou sestavu, kolotoč a trampolínu. Dopadová plocha je nově z lité pryže. Obojí, tedy výměna herních prvků i podkladu, bylo požadavkem místní komise Mařatice, která také na obnovu hřiště uvolnila 800 tisíc korun,“ informoval místostarosta města Čestmír Bouda.

Litá pryž jako dopadová plocha je  bezpečná, extrémně trvanlivá a vodopropustná. Dlouhodobě má nejnižší náklady na údržbu.

Nové herní prvky, vyznačující se trvanlivostí a menšími náklady na údržbu, přibývají postupně na dětská hřiště po celém městě.

Na hřišti za bytovým domem na ulici Štěpnická 1165 chce radnice nainstalovat sestavu s tunelem a skluzavkou, kládovou houpačku i houpadla pro nejmenší a na Svatováclavské ulici by ještě letos měla proběhnout výměna houpačky za trojhoupačku s hnízdem.

-JP-