Na nových hřištích si děti budou hrát už za pár dnů

36563.jpg Hned na dvou místech ve městě se děti dočkají nových a moderních prostor k hraní a dovádění. Čilý stavební ruch jistě neunikl nikomu, kdo v posledních dnech procházel přes ulici Na Splávku v centru města, případně ve Štěpnicích poblíž bytového domu č. p. 1095. Na obou těchto místech jsou právě kompletně rekonstruována dětská hřiště.

Hřiště ve Štěpnicích přináší zajímavost a jistě i překvapení pro děti - novinkou v Uherském Hradišti je totiž multifunkční plocha, na které děti mohou díky množství prvků uplatnit své nápady a kreativitu a při tom rozvíjet svou pohybovou motoriku. Své další využití najde plocha plná značek a drah rovněž pří jízdě dětí na odstrkovadlech, tříkolkách, koloběžkách či kolech. Povrh je tvořen litou pryží, takže je uživatelsky vysoce přívětivý a zároveň odolný. Na místo přibydou ještě lavičky a odpadkový koš.

Dětské hřiště Na Splávku byste v těchto dnech nepoznali. Na tomto místě vzniká funkční, moderní a zároveň pěkné místo pro děti ze samotného centra města. Proměnnou prošla zpevněná plocha, doplňují se houpačky, kolotoč a pískoviště. Hřišti ale bude dominovat především multifunkční hrad. „Všechny prvky budou hotové v tomto týdnu, o víkendu si tam již děti budou moci hrát. Doufám, že se jim i rodičům budou hřiště líbit a že z nich budu mít radost,“ přál si starosta města Stanislav Blaha.

Stav dětských hřišť a sportovišť v Uherském Hradišti mapuje Aktualizace koncepce dětských hřišť a sportovišť schválená zastupitelstvem města v roce 2016. „Mnohá hřiště je zapotřebí nejen opravit, ale i zatraktivnit, třeba za použití netradičních herních prvků. To je právě případ obou dokončovaných hřišť,“ sdělil člen rady města František Elfmark.

Kontakty na odpovědnou osobu

Útvar kanceláře starosty
Masarykovo nám. 19
686 01 Uherské Hradiště
Odpovědná osoba

Jan Pášma

T: 572 525 123
M: 728 296 009
E: Jan.Pasma@mesto-uh_cz